Skocz do zawartości
remii

Jakie niebieskie chip led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy takie ledy:

http://allegro.pl/dioda-led-30w-niebieska-445-450nm-i5794563311.html

I do tego takie zasilacze:

http://allegro.pl/zasilacz-driver-dc12-24-do-led-30w-950ma-i5809479737.html

nadadzą się?

Chodzi mi głównie o barwę, czy rb 445-450nm, czy może niebieskie 460nm czy jeszcze inne?

Akwa ma 100x55x45. teraz jest oswietlane 6x39w.

Chcę zrezygnować z dwóch swietlówek i zastąpic je własnie takimi chipami. Narazie niebieskie w przyszłości

może dołożę jeszcze białe.

Co o tym myslicie?

Aha te drivery podepnę bym pod zasilacz komputerowy.

Pozdrawiam


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zastąpić 2 świetlówki to może warto zapakować całość w tą samą obudowę. Kup długą bazę led np. taką:

http://allegro.pl/radiator-baza-96cm-rgb-na-36-diod-power-led-1w-3w-i5798568727.html i zamontuja na niej 36 diód 1W. Światło będzie lepiej rozłożone na długości akwarium. Co do koloru to wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten link co podałes nie działa.

Obudowe już mam poprostu wymontuje dwie swietlowki i wsadze radiator z ledami.

Bardziej chodzi mi o chip led żeby bliki były naturalne a nie kaszka.

Coś w stylu jak ma Waldi.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskimi chipami nie zrobisz blików jak Waldi :wallbash:

daj2 x30 białe, a t5 niebieskie zostaw

chociaż to nie bedzie to, bo t5 wszystko psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie te ledy co podałem mogą być?

Jak nie bedzie mi pasowac efekt to dołoże białe.

Bliki jakies napewno będą z tym że niebieskie chyba.

Chcę zostac też przy t5 bo dają mega kolory, a chipy dają bliki i mam zamiar to ładnie ze sobą połączyć.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć ładne bliki to wywal t5ki ,kicha a nie kolory, dyskoteka,sztuczne kolory ,płaskie światło zabije bliki

daj białe chipledy

ps.kolorowymi t5 sztucznie malujesz korale,np wstawisz fioletową to koral będzie fioletowy ,czerwoną bedzie czerwony itp.

a nie o to chodzi nie? chyba że chcesz plastik uzyskać


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

Chyba mnie przekonaliście.

Zamiast jednej diody 30w na strone

dam 2x10w biała i 1x10w rb do tego 4x39wt5.

Co o tym myslicie?

Brdzie to taki odpowiednik lampy 2xhqi/4xt5 :)

Jakiej temperatury barwowej biale diody polecacie?

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najzimniejsze

zobaczysz jak zaświecisz to wywalisz te t5i :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przebiją się za bardzo biki , ja mam 2x30w niebieskie, 2x10W białe i po oświetleniu 2x24W świetlówkami biki dużo mniej widać .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dac sobie wszystkie 30W(niebieskie i białe) i zrobić sterowalne.Nie będiesz się wtedy zastanawiać ile blue a ile white i jakiej mocy.Tylko poprostu ściemnisz sobie lub podkręcisz :smiling: .Do ledchipów kup drivery LDD-1000H

Jeden driver na 1chipa,do tego arduino,zasilacz i masz sterowalne CHIPLEDY :thumbup:

Musisz pamiętać,że:

30W chipy są na 36V

,a 10W na 12V(możesz podłączyć 3 w szereg,ale po co?)

A ta masz jedno zródło zasilania

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno swieciłem 250w hqi + 2x39wt5. Swiatło było mega i bliki mega, ale kolorki słabe.

Akwa mam mieszane, proste sps,lps i miekie. Pod tym swiatłem wszystkie korale wyglądały tak samo ,natomiast pod t5 to inna bajka.

Nawet rybki dostają głebokie kolory. Nie zależy mi na jakis mega blikach wystarczy jak się będzie delikatnie kręciło.

Ale kto wie, może po testach przejdę na same ledy. Zobaczymy.

Białe ledy są o temp. 10000-35000k więc za bardzo nie wiem co wybrac. te 35000k to nie będą za niebieskie?

roofii1 fajnie by było z takim sterownikiem, ale nie mam czasu i chęci na zabawe w arduino,jakies programowania, wifiki itp.

Narazie podłącze to sobie łopatologicznie do tych małych włączników i będę sobie pstrykał białymi i niebieskimi :)

A może polecisz jakis driver co można wlutowac potencjometr?

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno swieciłem 250w hqi + 2x39wt5. Swiatło było mega i bliki mega, ale kolorki słabe.

Akwa mam mieszane, proste sps,lps i miekie. Pod tym swiatłem wszystkie korale wyglądały tak samo ,natomiast pod t5 to inna bajka.

Nawet rybki dostają głebokie kolory. Nie zależy mi na jakis mega blikach wystarczy jak się będzie delikatnie kręciło.

Ale kto wie, może po testach przejdę na same ledy. Zobaczymy.

Białe ledy są o temp. 10000-35000k więc za bardzo nie wiem co wybrac. te 35000k to nie będą za niebieskie?

roofii1 fajnie by było z takim sterownikiem, ale nie mam czasu i chęci na zabawe w arduino,jakies programowania, wifiki itp.

Narazie podłącze to sobie łopatologicznie do tych małych włączników i będę sobie pstrykał białymi i niebieskimi :)

A może polecisz jakis driver co można wlutowac potencjometr?

nie ma takiego oswietlenia jeszcze na świecie jak 35.000k :smiling: hehehehe masakra

gdzieś tak widziałeś na jakiejś tabliczce znamionowej?

hehehe albo to już jest czarny granat :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://led-byt.pl/mobile/pl/c/Diody-LED/62

Waldi tutaj masz diody 35000k. Też mnie to dziwi.

Lampa już świeci. Dałem po dwie diody białe 15000 i 20000k i dwie rb na strone. Nie widzę różnicy w białych diodach pomiedzy 15000 i 20000k. Przynajmniej gołym okiem.

Efekt mi się podoba ale mogłoby być lepiej.

Bliki są delikatne, ale takie troche dyskotekowe.

Troche za mało niebieskiego.

W przyszłości chce to zmienic. Dam 8x10w rb i rozłożę je rownomiernie po całej lampie i jeden chip biały 50w

na środek lub 2x30w w rownych odstepach.

Dziekuje wzzystkim za pomoc.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.