Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

lałem bakterie ale odstawiłem ,lałem 2x 4 krople zb


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zeovit ciężko wystartować stosując się w/g przewodnika jeżeli w zbiorniku występują już podwyższone wartości NO3 i PO4. Sam to przerabiam - trzeba coś odstawić i podeprzeć się innymi specyfikami. Przy zeobaku i podstawowych preparatach KZ dwa miesiące męczyłem się z NO3 25. Obecnie na swoich wynalazkach w 5 dni zszedłem z NO3 do 10. Oczywiście jak zejdę pod zero zacznę stosować pozostałe preparaty do pełnego zeo. Myślę że zbyt szybko się poddałeś...

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zeo jechałem 3 miesiace czy to szybko nie wiem ,dodam ze startowałem od nowa wiec wsio było swieze


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zeo jechałem 3 miesiace czy to szybko nie wiem ,dodam ze startowałem od nowa wiec wsio było swieze

Jak na Zeo ... to szybko :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze popelniłem bład nie wiem ale i tak dojsc z tym wszystkim nie moge akwarium stoi skała i ryby .... myśle czy tego nie sprzedac i kupic kule z bojownikiem :)


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy z dzis

zasolenie 35 ppt podmiany co tydzien badz 2 tyg 50l, zasolenie mierze refraktometrem sprawdzane na plynie i ro

parametry

sg 1025-26

ca 450

mg 1350

kh 7,7

no3 10-25 ale blizej 25

po4 000 milwauke


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czas zacząć lać bakterie , odżywkę do nich i zakrapiać codziennie fosforany - inaczej z azotanami nie ruszysz z miejsca.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczyłem wodke leci 3 ml w 3 dawkach zb 1 w tyg zapodam 4 krople


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódkę trzeba zastosować w/g schematu inaczej to nie ma sensu. Ja w taki sposób zbiłem zeobakiem NO3 i PO4 do zera w 12 dni. Dodam jeszcze że ja stosuję kamienie w filtrze.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamienie mam filtr tez mam ale nie stosuje .. czyli jak ja podawac bo nie rozumiem ? optymalna dawka to chyba 1ml na 100l wody ja dam troszke mniej


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę ci gotowego schematu bo jadę częściowo na produktach zeo a częściowo jeszcze na moich wynalazkach. Jeśli zaś chodzi o wodka method to polega to mniej więcej na tym że początkowa dawka to 1ml/100l/dziennie i każdego dnia zwiększasz dawkę o 0,1ml/100l/dziennie do czasu wyzerowania azotanów i fosforanów. Później zmniejszasz dawkę wódki do takiej która jest ci w stanie utrzymać parametry w ryzach. Oczywiście pamiętając że przy PO4 0 i NO3 25 musisz podlać fosforanów bo inaczej metoda nie zaskoczy. Może prościej będzie przejść na metodę od AF? Podobno w zbijaniu N03 jest bardzo dobra zamiast łapać się wszystkiego po trochu.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie chce wbrac jedna metode przy ktorej zostane ,zb raz w tyg starczy czy tak jak zalecaja 2x?

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zeobak stosowałem codziennie ( przez 12 dni) w dwóch dawkach ( 1kr/100l/dz) razem z wódką do momentu wyzerowania parametrów. Jednocześnie podawałem fosforan ( miałem jak ty P04 0 i N03 25) przy każdej dawce bakterii. Obecnie zszedłem do zerowych N03 P04 i zmniejszam zeobak do 1kr/100l2x w tyg jednocześnie podlewając zeostartem3 w dwóch dawkach tygodniowo. Moja dawka wódki na 300l to 3-4ml/dziennie. Chcę wyeliminować dozowanie wódki do zera i przejść tylko na zeostart ale czas pokaże czy jest to w moim systemie możliwe.

pK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym podbijałes po4 ?

u mnie suche itp nie działa , lałem nawet cole nic

, zamowiłem fosforam trojsodowy zobaczymy.

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie cały czas nie moge zbic no3 , nie wiem czemu jest u mnie tak wysokie ..Dodałem jakieś 2 miesiace temu dsb sol af bez probiotykow skała przedmuchana nie raz kazdy zakamarek podmiany obecnie co tydzien badz 2 (ojciec cieżko chory i sporo w szpitalu przesiaduje) do baniaka leje odecnie NP pro 4 krople dziennie odpieniacz wywala sporo ciemnobrozowego błota ... dodam ze w dsb glony spageti i caluerpa


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po4 jakie jest aktualnie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.