Skocz do zawartości
Marcin1701

Jak pogodzić błazenki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa błazenki, które pływają od roku, trzy miesiące temu dostałem w prezencie kolejnego - czarnego. Od tego momentu nie mogą się "zgodzić", dwa trzymają się razem i cały czas walczą z tym nowym.

Teraz jestem w trakcie przenoszenia do większego akwarium 200,wpuścić je razem czy lepiej osobno? Jak je pogodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pogodzisz, rybki trzymasz parke albo duzo. Wtedy agresja sie podzieli na cale stadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie są ukwiałowe to 2 osobne ukwiały dla każdego na przeciwnych końcach zbiornika i może nie będzie tragedii, a jak nic to nie da to poszukaj czarnemu nowego domu. Z błazenkami to chyba nie ma znaczenia w jakiej kolejności je wpuścisz :/



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taka sama sytuacje u siebie,3 nowy czarny błazen dostawał w kość od agresywnej samicy w pewnym momencie chował się tylko pod skalami ale cały czas jadł.

Zauważyłem ze po zgaszeniu światła próbuje podpływac do parki i pokazuje uległość swoimi chatakterystycznymi drgawkami, wiec na jakiś czas skróciłem czas swiecenia, rano częściowo przyciemniałem zbiornik i jak na tą chwilę pływają w trójkę.

Raz na jakiś czas dostanie po grzbiecie ale jest bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mu nic nie pomoże, miałem 2 zwykłe i 2 czarne w 250 litrach, trzymane od malutkich, razem pływały, razem spały a i tak z czasem oba czarne zostały zabite :(


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem dopóki jeden zabił pozostałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dała im jeszcze troche czasu puki wióry nie lecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem jednego małego, dokupiłem większego i było wszystko ok. Niestety- ten "duży" wyskoczył w nocy. Dokupiłem raz jeszcze. Też większego.Niestety- duży tłucze małego, szczególnie podczas karmienia :( Szkoda mi malucha, no ale są razem dopiero tydzień więc liczę że się to uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podpinam się pod temat, co by nie tworzyć niepotrzebnie drugiego....

Niestety. Mamy 11.02 i nie uspokoiło się :( Mały siedzi w kątku, większy go hobbystycznie nap...la i pilnuje. Co się mały ruszy- jest przeganiany. Miałby chłopak szczerą chęć popływać, bo jak większy się ruszy- mały za nim w te pędy, ale jest przeganiany i wraca pod ścianę. Przy karmieniu szczególnie większy jest zazdrosny i pokazuje kto tu rządzi. Mały ma "drgawki" pokazuje uległość, ale czasem i większemu się zdarza drżeć (dziwne). Może "ustalają" jeszcze płeć??? Ile takie ustalanie hierarchii i płci trwa? Dodam że mniejszy to jakieś 3cm, a większy ok. 5cm, więc oba gówniarze... Jakieś rady Ktoś? Coś? Może sprzedać/oddać większego?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj odłowić większego do kotnika i poczekaj z tydzień aż mniejszy będzie bardziej odważny wtedy wpuść większego. Ja tak zrobiłem i teraz są parą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.