Skocz do zawartości
vvest

ReefMax Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko, choć u góry jeszcze sporo wolnego miejsca do zagospodarowania ;)


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja. Padla krewetka i bicolor :(. Zmienilem odpieniacz na hydore. Fajnie pieni. Widze poprawe w zbiorniku. Dodatkowo doszedl phosgard.1697df6361714a773c6119a1fa71fa27.jpge5b300475023c0ce830c4197acdb6c94.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przełożeniem odpieniacza do pierwszej komory. Czy ktoś tak próbował? Jakie są efekty? Plan jest taki, że w 1 komorze byłby odpieniacz plus siporax. Do 2 komory trafiłyby koszyki z węglem i phosguardem a pod nimi pomopa z rurką do 3 komory. W 4 komorze grzałka. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez do pierwszej komory woda wpada ...bedzie miał niestabilny poziom wody...

może być problem z wyregulowaniem pienienia 

a po drugie nie wiem czemu chcesz tak kombinować skoro ładnie pieni 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moim zdaniem nie ma sensu bo nawet chcąc zamontować autodolewke to tylko 1 komora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Macie rację po co kombinować. Z początkiem roku wymieniłem świetlówki i pojawiły się glony. Jak się ich pozbyć? Dodatkowo na skałach i piasku jest syf. Odsysać czy są jakieś środki na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Świetlówki wymieniałeś naraz wszystkie? Syf możesz dmuchnąć przynpodmianie lub odessać.  Albo zmień ustawienie cyrkulacji żeby aż tak się nie odkładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, rumik21 napisał:

Wrzuć zdjęcie jaki to glon 

Jest na zdjęciu powyżej. Takie zielone nitki na skałach. dla mnie to wygląda jak pleśń

9 minut temu, laszek napisał:

Świetlówki wymieniałeś naraz wszystkie? Syf możesz dmuchnąć przynpodmianie lub odessać.  Albo zmień ustawienie cyrkulacji żeby aż tak się nie odkładał.

Wszystkie naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wymieniając wszystkie naraz ryzykujesz glonem. Powinno się wymieniać pojedynczo. Ja wymieniam z miesięcznym odstępie czasu, niektórzy co kilka dni kolejną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś wymieniłem wszystkie świetlówki i  od razu miałem glony za mocne światło było po dwóch tygodniach zeszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te glony to są jakieś ślimaki, kraby czy krewetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez to że padł Ci bicolor i kreweta mogły parametry skoćczyć przz to wywaliło glon :)

bicolor może to skubać przynajmnij u mnie zajada, ewentualnie mitrax ale jak go wpuścisz to już nie zobaczysz dobrze się ukrywa


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To zależy od mitraxa, teraz tego co mam aktualnie łazi po cały akwarium za dnia i nocy. Włacznie po skałe jak i przed frontową zzybą. Ale fakt ładnie skrobie. U mnie biocolor też zacząl skubać zwłaszcza jak nie poje za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zacząłem lać wódkę do baniaka. Zacząłem od 0,2 ml. Wiem, że trzeba lać bakterie. Mam Special Blend i pytanie czy lać raz na tydzień 7 ml zgodnie z instrukcją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja lałem co tydzień, teraz nawet raz na ponad 2 tygodnie. Obserwuję akwarium jak widzę że glon zaczyna wyłazić znaczy brak komkurencji i siup bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, laszek napisał:

Ja lałem co tydzień, teraz nawet raz na ponad 2 tygodnie. Obserwuję akwarium jak widzę że glon zaczyna wyłazić znaczy brak komkurencji i siup bakterie.

ale wtedy wyłączasz odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie, bakterie kej przy właczonym odpieniaczu. Ja zawsze dozuje to w panel to w główny zbiornik to w komore z siporaxem. Wódkę kiedyś próbowałem lać ale jakoś bez efektu może kh miałem za wysokie bo 8-9 a gdzieś widziałem że wódka działa w kh do 8. Ale tylko tak widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.