Skocz do zawartości
marking

Balling pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem o tym, ze jest na forum temat o Ballingu, natomiast mnie interesuje konkretna oferta z allegro tzn.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5811533355

czy to tak naprawdę się nadaje? można to stosować i czy będzie skuteczne?

Sprzedający napisał mi że:

Preparaty rozrabiamy w ten sposób:

1 butelka x wodorowęglan sodu (kh)

1 butelka x sól bez soli

1 butelka x chlorek wapnia razem z chlorkiem magnezu (2 preparaty razem w 1 butelce)

Z góry dzięki za info :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kupuje i używa prochów od tego sprzedającego, też myślałem o kupnie tego zestawu!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor dokładnie..... Sprzedającego to pytałem, skoro sprzedaje logiczne że mi tak odpisze. Pytam w formie takiej, czy ktoś używał w taki sposób, tzn kupując takie preparaty i rozrabiając tak jak napisał mi sprzedający... Chyba zę ktoś kupował od niego bezpośrednio, to jeszcze lepiej by było. Logiczne przecież że lepiej zapytać tutaj na forum.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparaty rozrabiamy w ten sposób:

1 butelka x wodorowęglan sodu (kh)

1 butelka x sól bez soli

1 butelka x chlorek wapnia razem z chlorkiem magnezu (2 preparaty razem w 1 butelce)

Raczej :

1 butelka x wodorowęglan sodu (kh)

1 butelka y sól bez soli

1 butelka z chlorek wapnia razem z chlorkiem magnezu (2 preparaty razem w 1 butelce)

Matematycznie poprawne!! Ja kopiłem tego ballinga - podbiłem parametry i nie było żadnych negatywnych skutków typu cyjano dino czy coś.

Ale na dłuższą metę nie pomogę.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vahiro ty to ja wiem, ze kupowales, ale kwestia tego ze ty sobie podbijales, a nie stosowales jako ballinga, a pozniej ci koralowce leciały..... Dlatego pytanie czy ktos stosowal metodą takim sposobem nie koniecznie u tego sprzedajacego.....

druga sprawa tam bylo matematycznie poprawne bo to nie chodziło ze butelka sie nazywa X ;) tylko ze jedna butelka razy (dodac) wodorow.... itd ;-)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marking kupując otrzymujesz 4 buteleczki z których robisz 3 roztwory. Pisząc 1x butelka miałem na myśli 1 butelkę roztworu. Na forum jest sporo osób które korzystają z mojej oferty i może się wypowiedzą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cygan ale ja to przeciez rozumiem(uwaga chyba do Vahiro nie do mnie) ;))) ... przeciez dokladnie napisalem to co ty napisales :), wlasnie nie wiedzialem czy sprzedawca jest spoza środowiska naszego morszczakowego..... stad padło tutaj pytanie, czy ktos od sprzedawcy kupowal :-), a tak widze ze sprzedawca morszczak super :-)

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.