Skocz do zawartości
lukasz_125_1981

ReefMax 105 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj zakupiłem akwarium stoi wyczyszczone gotowe do zalewania. i Tu moje pytanie jak najlepiej przyśpieszyć dość szybko dojrzewanie , żebym przełożył wszystko z moich 30 litrów ? Czy jak zaleję wodą z chodzącego akwarium to przyśpieszę trochę etap i po jakim czasie będę mógł przełożyć życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyspieszyć powtórne dojrzewanie, poprzez przeniesienie wody z piaskiem do nowego akwarium, musisz się jednak z tym liczyć, że nie ma jakichś magicznych środków i sztuczek, w celu przyśpieszenia dojrzewania akwarium.

Na twoim miejscu, wlałbym około 20 litrów czystej solanki(niech się miesza z 2 dni),a później całość wody z akwarium. Po czym przeniósłbym zwierzaki do nowego lokum, kwestia tylko pozostaje piasku, czy dajesz nowy, czy przekładasz z 30 litrowego baniaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biobali teraz nie polecają, chyba, że są intensywnie zraszane. W reefmaxie możesz się trochę pobawić, możesz wrzucić siporax, sachem, podłączyć kaskadę, do niej odpieniek i będzie fajnie chodziło. Ja mam w pierwszej komorze kawałki żywej skały, w drugiej fzn 3, a w nim siporax i sachem. W ostatniej komorze mam glon spaghetti usadowiony na skałce (do tego oświetlenie nocne). Jeżeli chcesz piasek przenieśc to powinieneś zrobić to, po tym jak już skała będzie na miejscu (już w nowym akwarium), więc sugeruje nalać tyle wody, aby po wymieszaniu z wodą z obecnego baniaczka przykryła wierzchołek najwyższej skały (szkoda przypadkowej śmierci zwierzątek i bakterii), po czym dopiero przenieść piasek.

Biobali teraz nie polecają, chyba, że są intensywnie zraszane. W reefmaxie możesz się trochę pobawić, możesz wrzucić siporax, sachem, podłączyć kaskadę, do niej odpieniek i będzie fajnie chodziło. Ja mam w pierwszej komorze kawałki żywej skały, w drugiej fzn 3, a w nim siporax i sachem. W ostatniej komorze mam glon spaghetti usadowiony na skałce (do tego oświetlenie nocne). Jeżeli chcesz piasek przenieśc to powinieneś zrobić to, po tym jak już skała będzie na miejscu (już w nowym akwarium), więc sugeruje nalać tyle wody, aby po wymieszaniu z wodą z obecnego baniaczka przykryła wierzchołek najwyższej skały (szkoda przypadkowej śmierci zwierzątek i bakterii), po czym dopiero przenieść piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę , że trochę zabawy mnie czeka , zostawię na początek wszystko w oryginale zobaczymy jak to będzie chodzić.

Jutro kupię z 70 litrów solanki i zacznę zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdzie do ponownego dojrzewania to warto załadować purigen wyciągnie ci nh4 i no2 z wody zanim podtrujesz życie. I wiadoma sprawa że warto lać bakterie np bioS


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka zareklamowana , po niedzieli zalewam akwarium,nowy piasek i skala już zamówiona, a 30 zostaje dla córki z jej nemo.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem ale co to ma wspólnego do mojej świetlówki :) jedna połowa mi nie świeci.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie,będzie. Tylko muszę mieć wolny dzień żeby tym się zająć.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Zestaw wyczyszczony gotowy do zalania.post-25564-1448798757,51_thumb.jpg

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem się jakiś czas, a tu żona zrobiła mi prezent.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tu się zakamuflowales ze swoim tematem :-)

Na razie nic nie zmieniaj. Jesli nie planujesz nic wyjątkowo trudnego, to wystarczy to , co masz w zestawie. Ja do tej pory mam 2 patyki z wloknina i trochę biobali. W jednym koszyku mam siporax. Jak będzie juz duzo zycia mozesz pomyslec o np purigenie. Podstawa to nie przesadzaj z ilością zwierząt i karmieniem. Powodzenia i czekam na zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zalewam, taka praca że dopiero wtedy mam wolne. Relacja Będzie.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zalanie będzie jutro przed pracą, wszystko już gotowe. post-25564-1448959781,8_thumb.jpg

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wystartowało. Bakterie wlane, trochę grzybów na skale, zoa. Mam jeszcze skalę w 30 jutro już przeloze .post-25564-1449056674,77_thumb.jpgpost-25564-1449056678,74_thumb.jpgpost-25564-1449056684,79_thumb.jpgpost-25564-1449056688,56_thumb.jpg

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysłałem świetlówka niebieska ledowa do Aquaela na reklamację. Mam nadzieję, że szybko wróci. a to moja 30 która pójdzie na likwidację :)c8765fd075ace35df7a9e2362c6a5df3.jpg

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi teraz niebieskiego światła dałem nocne oświetlenie z małego akwarium zawsze coś,póki nie wróci Led z reklamacji. post-25564-1449219772,39_thumb.jpg

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz skałę masz zapewne ze sklepu WD, te kulki zielone to valonia green - dziadostwo może się szybko rozprzestrzenić :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj je oderwe. Serwis Aquaela działa super. Wczoraj wysłałem walnieta świetlówke, a dzisiaj już wysłali nowa. Jakby nie weekend to jutro byłaby u mnie.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacje Aquael rozpatruje szybko, ale mi te ledytuby za szybko się psują.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wrzucę zwykle t5 to coś trzeba przerabiać czy tylko przemienić świetlówki?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpieniaczu to pokrętło co jest od góry do regulacji jak najlepiej ustawić?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.