Skocz do zawartości
sliwka220

problem z lasem czerwonych ZOA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może ktoś mógłby doradzić co dzieje się z moimi ZOA?

Sytuacja wygląda tak, że przez miesiące cały czas były rozwinięte prawie 24h i powoli opanowywały kolejne kawałki skały.

Teraz od jakiś 2-3 tyg są pozamykane i wydaje mi się, że jest ich coraz mniej, albo co najmniej ich korzenie się mocno pokurczyły. I prawie wcale się nie rozwijają.

Parametry PO4=0, NO3=1, Ca=400, Mg=1350 są mniej więcej cały czas na takim samym poziomie.

Co się zmieniło ostatnio to temp wody trzymam o 1 stopień wyżej, czyli 26C i zasolenie może jest ciut mniejsze.

Pojawiły się wśród nich także małe gąbki sycon, czy one mogą robić problem?

Wydaje mi się, że jest coraz gorzej bo jak zoa się nie otwierają to zaczynają wśród nich rosnąć glony. Wcześniej nie miały tam dostępu światła więc ich nie było.

Pozostałe korale miękkie i LPS są w świetnej kondycji, pompują, rosną, rozmnażają się..

Ktoś ma jakiś pomysł jak pomóc moim ZOA ?

Pozdrawiam

Janek

post-25713-0-99124100-1448713919_thumb.jpg

post-25713-0-62918800-1448713932_thumb.jpg

post-25713-0-62938400-1448713945_thumb.jpg

post-25713-0-67019600-1448713961_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz brzydala? Tylko tyle moge podpowiedźiec z wlasnego doświadczenia. Wygladaja biednie, może ktoś mądrzejszy podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal albo asteriny u mnie brzydal kiedyś zabrał się za zoa, a u znajomego z kolei asteriny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy asteriny moga miec taki niszczycielski wpływ na zoa? U mnie też zoaski marnieją, dotychczas myślałem, że po prostu sie im nie podoba.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asteriny zjadły u mnie zoa co do ostatniego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupowałeś coś ostatnio w sklepie z koralowców, to może przywlokłeś jakiegoś pasożyta. Pooglądaj zoa cierpliwie pod lupą

czy nie ma na nich ślimaków nagoskrzelnych lub takich kilkumilimetrowych a la zatoczków o muszelce w biało czarne paski. Ostatnio kupowałem skałkę z zoa i było pełno ślimaków nagoskrzelnych. Pomogło wymoczenie w dipie. Ale to tylko jak jest możliwość wyciągnięcia skałki. W innym przypadku lupa, pęseta i dużo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asteriny zjadły u mnie zoa co do ostatniego...

Miałem to samo, całą kolonię zielonych super fluo zoasków mi opierdzieliły. Na dokładkę trafiły mi się takie mikro cieńkie czerwone robaczki, które wchodziły do środka zoanthusów i też je żarły :(


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zbyt wyjalowiona woda ? moje tez zaczely umierac bo za dlugo mialem odpieniek na mokro ( a mam potwora) po zoa zaczela leciec dunka teraz powoli dochodzi do siebie


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem zoa, kupowałem a one znikały po paru dniach od włożenia do zbiornika. Oddałem Brzydala i okazało się, że w moim zbiorniku zoa potrafią żyć :). O dziwo okazało się, że mam też aiptasie które po oddaniu Brzydala pojawiły się w kilku miejscach. Teraz Chelmon sprząta aiptasie :), zoa puki co rosną sobie bez stresu. Reasumując, Brzydal posprząta Ci zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Brzydala więc to nie on.

Chyba pomogło trochę pozamiatanie ich pędzelkiem poradzone w innym poście :)

Właśnie skończył mi się test saliferta na Ca i Mg ale sądząc po wszystkich innych koralach to parametry powinny być raczej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.