Skocz do zawartości
Artur Zaba

Prosze o identyfikacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakis pieciu tygodni name skalach I pompach zaczelo rosnac nie wiem wlasnie Co to jest wyglada jak czerwony mech tylko jak by miescami z bialym nalotem galarety ktora mozna zdmuchnac zas to by trzeba bylo szczotka skrobac.

Moje akwarium pracuje od 14miesiacy

165l kostka plus 50l sump

Pompa zwrotna Jebao 3000l

Falownik Jebao wr20 z rotacja 45stopni wiec zamiata clay zbiornik

Oswietlenie 6x24 dwie bale 15k trzy actynic blue 20k I jedna pink 16k czas swiecenia wszystkich 7h

W sumpie skimmer Bubble Magnus 7series oral biopellets reactor z biopellets all in one przepraszam za angielskie nazwy ale mieszkam pond 10lat za granica I nie znam dokladnych polskich nazw roznych sprzetow.do tego dolaczam zdjecia I z gory dziekuje za pomoc.

post-14729-0-23228500-1449018072_thumb.jpeg

post-14729-0-29436600-1449018097_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to cyjano, ale niech potwierdzi to ktoś bardziej doświadczony


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wydaje mi sie ze to cyjano bakterie nie najgorsza plaga w porównaniu do dino mozesz spróbować zastosować mucosidol jest dostępny na ebay lub w sklepach dawkowanie ampułka na 25l wody tylko wyłącz wszystkie media (węgiel pelety) do piero po 24 godzinach włącz zastosuj preparat jak swieci sie światło wtedy cyjano rośnie i wchłonie dobrze preparat u mnie pomogło i nie wraca bez strat w życiu . Powidzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesku zastosowalem dwa tygoodnie temu Chemiclean I nic nie pomoglo a to mocny srodek na cyjano dlatego zastanawiam sie coz to za dziadostwo ale zamowie to Co mowisz moze akurat pomoze dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cyjano to jest podobne tylko z koloru, czy łatwo odchodzi od skały? Np miękki pendzelek to rusza?

No i pomyśl 10 razy zanim coś wlejesz do akwarium.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na cyjanopodobne. Chemiclean ma w instrukcji punkt o ponownym zastosowaniu. W międzyczasie odsysaj ile się da.

Edytowane przez jaszczomp (wyświetl historię edycji)

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hemiclean pomógł dopiero po drugim podaniu


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cyjano to jest podobne tylko z koloru, czy łatwo odchodzi od skały? Np miękki pendzelek to rusza?

No i pomyśl 10 razy zanim coś wlejesz do akwarium.

P.

O to chodzi ze to nie odchodzi np jak ustawie pompey I jak to probuje pendzelkiem ruszyc to jest jak czerwony mech uzywalem juz kiedys check. Cleana I posted zastosowaniu tylko zmuchnolem pompa cyjano a to nie to jest take jak by porosity uroslo name skale I nie chce odejsc wiec jak check. Clean tego nie ruszyl to zaczolem zastanawiac sie Co to jest.

Wygląda na cyjanopodobne. Chemiclean ma w instrukcji punkt o ponownym zastosowaniu. W międzyczasie odsysaj ile się da.

Tylko ze to nie odchodzi wiec nie ma mozliwosci odessania I tu jest problem musial bym skaly wyszorowac a to nie mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przetestuj u siebie Korallen Zuchen Cyano Clean? Kuracje na Chemiclean raz u siebie przeprowadzilem ale kolejne razy juz sie balem, tym bardziej ze mam u siebie delikatne stworzonka takie jak krewetki.. Produkt ten podaje sie profilaktycznie podobnie jak kropelki np znanej firmy aquaforest bodajrze 1 kropla na 100l, po 2 tygodniach cyjano brak a zwierzaki nie okazaly zadnych zmian. Podaje dalej prewencyjnie i nic zlego sie nie dzieje, odpieniek nie przelewa, podmiany wody po kuracji nie trzeba robic wiec chyba same plusy.. szczerze polecam a cena jak na firme KZ nie jest taka zla bo chyba 59 zl dalem za mala buteleczke ale uwazam ze to jeden z lepszych zakupow do mego akwarium no i cenne doswiadczenie z korzystania z tego produktu. Pozdrawiam i powodzenia z walka z tym przekletym glonem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co podobnego mialem, jezeli trzyma sie skal mocno nawet bardzo mocno to u mnnie pomoglo Rowaphos, na poczatku dalem 100g na 500l nic ale do skarpety, pozniej wyczytalem ktos dal 200g na 500l i lpomoglo i tak tez zrobilem i zniklo powoli ale zniklo, rowe nie plukalem, do skarpety i do sumpa w bardzo przplywowe miejsce raz dziennie wstrzasnac nawet wiecej razy, a ja dalem dokladnie do nowej od zony stopki ponczochy 2 razy po 100g :thumbup:

a i jeszcze jedno na poczatku zacznij od 50 g i tygodnio wiecej o 50g

Edytowane przez endriu3005 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przetestuj u siebie Korallen Zuchen Cyano Clean? Kuracje na Chemiclean raz u siebie przeprowadzilem ale kolejne razy juz sie balem, tym bardziej ze mam u siebie delikatne stworzonka takie jak krewetki.. Produkt ten podaje sie profilaktycznie podobnie jak kropelki np znanej firmy aquaforest bodajrze 1 kropla na 100l, po 2 tygodniach cyjano brak a zwierzaki nie okazaly zadnych zmian. Podaje dalej prewencyjnie i nic zlego sie nie dzieje, odpieniek nie przelewa, podmiany wody po kuracji nie trzeba robic wiec chyba same plusy.. szczerze polecam a cena jak na firme KZ nie jest taka zla bo chyba 59 zl dalem za mala buteleczke ale uwazam ze to jeden z lepszych zakupow do mego akwarium no i cenne doswiadczenie z korzystania z tego produktu. Pozdrawiam i powodzenia z walka z tym przekletym glonem hehe

Dzieki za pomoc Koran Z uzywam wiecc jestem zadowolony a napewno wyprobuje to Co polecasz.

a i jeszcze jedno na poczatku zacznij od 50 g i tygodnio wiecej o 50g

Uzywam biopellets all in one wiec po4 I no3 mam bardzo niskie ale mam drugi reactor wiec moge dolozyc Rowe niech sie kreci napewno nie zaszkodzi.dzieki za rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze czytalem na temat Cyano Clean i morszczaki pisali, ze produkt ten dziala z wieksza sila razem z Coral Snow, osobiscie dalem tylko Cyano Clean i poradzilo sobie swietnie, nie ma gorszego widoku od zoaskow, briareum czy co gorsza spsow zalepionych przez cyjano.. ale to juz przeszlosc :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.