Skocz do zawartości
MCKOP

NOWY SKLEP - Jaworzno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem poinformować, że od rusza nowy sklep z morszczyzną. Dokładniej to istniejący już sklep rozwija poważnie ofertę i właśnie odbiera pierwszą dostawę życia - z tego co wiem to głównie koralowce twarde, miękkie i ryby. W piątek powinienem mieć pełną ofertę wraz z cenami. Sklep ( AquaZoo ) znajduje się w centrum Jaworzna, ul. Farma, tuż obok hali widowiskowej.

Docelowo będzie też sklep internetowy, chwilowo raczej odbiór w sklepie lub sprzedaż poprzez Allegro.

Polecam szczególnie wszystkim ze śląska i małopolski ( Jaworzno leży na granicy dwóch województw ) - w końcu będzie coś na miejscu. Kupowałem już tam trochę życia do morskiego - zawsze wszystko było ok, ceny normalne czyli całkiem atrakcyjne, a szef ma bardzo szeroką wiedzę - potrafi doradzić, wytłumaczyć, a nawet odradzić co się rzadko zdarza.

Pozdr

Mikołaj.

PS. Uprzedzając ewentualne zarzuty informuje, że nie jestem w żaden sposób powiązany kapitałowo ze sklepem ani nic w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko Jaworzna jest też sklep z MORSZCZYZNA i działa już dosyć długo ma regularne dostawy conajmniej kilkanaście pozycji z ryb i kilkanaście z korali ma conajmniej 30 stałych miejscowych i nietylko klientów.Szef to niewątpliwie fachowiec znany tym "sławniejszym" polskim handlowcom.Sklep jest w Jastrzębiu Zdroju na ul.11 Listopada.Przystępne ceny i ryby po kwarantannie pobierające pokarm to chyla lepsze niż internetowy kot w worku!


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asifa - a czemu uważasz że kot w worku?

Czy uważasz że gdyby e-sklep z życiem sprzedawał koty w worku, to miałby szanse działać dłużej niż pół roku?

Jestem przekonany, że w naszych polskich realiach jednym z wielu źródłem zakupów interesujacego życia są sklepy internetowe - jednym zwielu, moim zdaniem wcale nie gorszym. E-sklepy mają najczęściej(żeby ni enapisac zawsze) szerszą ofertę i najczęściej niższe niż w sklepach stacjonarnych ceny. Oczywiście, nie deklasuję roli, czy tez pozycji sklepów stacjonarnych w handlu morszczyzną - tylko zwróć uwagę:

Co to znaczy że sklep ma 30 Kientów? Jak często wg Ciebie takie osoby kupują coś do akwarium po większościowym skompletowaniu obsady - raz w miesiącu? Dwa razy? Mówię o życiu, nie technice - bowiem taki sklep stacjonarny wiecej zarobi na karmie dla psów, niż na raz na mieisąc sprzedanym odpieniaczu do średniej wielkości morszczyzny.

Zakładając nawet że każda osoba kupi dwa razy w miesiącu - cyzli średnio ma dwóch Klientów dziennie - zapewniam Cię, ze sklep tylko z tego się nie utrzyma.

Dlatego największy wpływ na rozwój akwarystyki i kształtowanie cen w sklepach tradycyjnych czy też na całym rynku mają sklepy wysyłkowe - własnie poprzez to, że działają na rynku globalnym a nie lokalnym.

Dlatego warto także o tym czasem pamiętać, jak się tak uparcie "psioczy" na te sklepy ....

I ni episze tu w żadnym wypadku osobowo - tak mnie po prostu naszło.

PS. Doskonale pamiętam czas, gdy w zeszłym roku na pocżatku sprzedawaliśmy krewetki czyszczące po 75zł (czasem 70zł)

Później pomyślałem sobie - a moze zamówić 300szt i zniżyć cenę - jak rynek na to zareaguje?

Nieskormnie być moze to zabrzmi, ale wiem o tym że dla wielu firm sprzedajacych życie, ceny w naszym sklepie są takim jakby bankowym kursem walut - jedni patrzą byle by mieć 1zł taniej(nawet jeśli zmieniamy ceny dwa razy w tygodniu - oni robią to samo) - inni żas byle nie mieć wiele drożej - zawsze przeciez w pertraktacjach z Klientem pozostaje argument kosztu wysyłki.

Ale oczywiście lepiej dla całej branży będzie, jelsi będzie większy dostęp Klienta do akwarii live - w sklepach, restauracjach itd - istnieje większe ryzyko zarażenia. :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujesz sie zagrożony takim małym,mizernym,mającym tylko 30 klientów sklepikiem,gdzie Ty masz 7000 klientów i dwa czy trzy e-sklepy??

Są ludzie którzy wolą zobaczyć co kupują i tyle.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asifa

Zgodze sie z Toba ze sa ludzie ktorzy wola popatrzec co kupuja, ale musisz wziasc pod uwage, ze niektorzy nie maja takiej mozliwosci.

W moim przypadku (okolice Szczecina) -

jest sklep zoo i ma marszczyzne w CH Galaxy w Szczecinie

ale maja moim zdaniem lekko zaporowe ceny i wybor 5 rybek, plastikowe korale i zarosniety zbiornik glowny.

I to w okolicy wszystko, pozniej mam Berlin (najblizejpo jakies ponad 150km ) i chyba AM pod poznaniem

Co do Przemka to nie sadze zeby bal sie sklepu z 30 klientami, On odpisal Tobie na tego kota w worku i ma racje :)

Pozdrawiam

P.S. Dzisiaj wysylam do Ciebie pake :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przytrafiały takie koty w worku i to nie z jednego e-sklepu. Podzielam więc zdanie kolegi asifa, że najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie tego co się widzi i chce kupić. Zdaję sobię sprawę, że zdecydowana większość morszczaków w naszym kraju nie ma w pobliżu sklepu, w którym mógłby "poprzebierać" i zazwyczaj obsadę do akwarium kupuje stopniowo lecz moim zdaniem warto by było przez jakiś czas oszczędzać i wybrać się osobiście na jakieś większe zakupy kosztem zmarnowania nawet całego dnia w podróży. Ja po postawieniu następnego zbiornika planuję wycieczkę za naszą zachodnią granicę na zakupy choć do samego szlabanu mam pewnie z 500-600 km.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten krzyk.Post był kierowany do ludzi mieszkających na śląsku którzy mają kilkanaście lub kilkadziesiąt km drogi do niego.Czy ja pisałem NIE KUPUJCIE w necie? Masakra:(


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki krzyk? Ja tylko napisałem, że należę do osób, które są za tym aby oglądać na żywo to co się kupuje. Przecież nikomu nie "nawsadzałem" ani nikogo nie obraziłem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asifa - o jakim krzyku mówisz??

Przecież po przeczytaniu mojej wypowiedzi można w sposób jasny dojść do wniosku, że ...

"Ale oczywiście lepiej dla całej branży będzie, jelsi będzie większy dostęp Klienta do akwarii live - w sklepach, restauracjach itd - istnieje większe ryzyko zarażenia. :)"

Czy ja tu cokolwiek, lub kogokolwiek krytykuję??

Jestem przkeonany że nie.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asifa:Super info dla mnie,mozesz podac kontakt na sklep w Jastrzebiu?Dziekuje


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asifa : Coż - nic nie wiedziałem o tamtym sklepie, widać nie jest odpowiednio rozreklamowany. Zgadzam się, że lepiej zobaczyć wszystko w realu i stąd mój post - mam w końcu taką możliwość na miejscu, do sklepu mam pełne zaufanie więc postanowiłem poinformować uczestników forum o dostawie i polecić sklep. Przecież wszystkim zależy na tym by wiedzieć gdzie i co warto kupować.

Kupowanie w sieci ma też plusy - szczególnie dla tych, którzy mieszkają daleko od jakiegokolwiek sklepu. I nie zawsze zakupy w necie muszą być kupowaniem "kota w worku" -> całkowicie zgadza się tu z Przemkiem : taki trefny sklep nie miałby prawa utrzymać się na rynku.

Sam zresztą kupowałem dwa razy życie w Reefshopie i za każdym razem byłem zadowolony.

Tak więc niech każdy wybierze to co woli - Ci co chcą tylko w realu a mieszkają w pobliżu mogą podjechać, Ci którzy mieszkają daleko a ufają internetowym transakcjom mają kolejny możliwy punkt zaopatrzenia. To tyle. Konkurencja na rynku jest potrzebna, a nam-kupującym może tylko pomóc :)

PS. Przyszedło życie z Indonezji i Bali - mógłbym umieścić listę gatunków ale przypuszczam, że Przemek ( chyba nawet słusznie ) nie byłby zachwycony :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu nie pisałem do Ciebie


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj co do twojego PS to niekoniecznie słusznie bo trzeba propagować takie sklepy które i tak nie są żadnym zagrożeniem dla e-sklepów mających "GLOBALNY" zasięg:))


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej sklepow tym lepiej. Wieksza konkurecja to dla nas same plusy. Nizsze ceny, lepsza jakosc, lepszy dostep.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.