Skocz do zawartości
Piotr1

Reaktor jak rozwiazac zasilanie woda??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was w jaki sposob najlepiej rozwiazac zasilanie reaktora woda. Nie mam sumpa wiec zasilanie grawitacyjne chyba nie wchodzi w gre. Myslalem o zasilaniu pompka perlystatyczna ale jej cena to az 280 zl moze sa jakies inne rozwiazania??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek od mikrofalówki, strzykawka, zaworki zwrotne i masz pompe za 30zł.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie bawic w takie samorobki do reaktora moze do uzupelniania wody tak ale jakos w reaktorze sobie tego nie wyobrazam.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakaś zdławiona zaworkiem głowiczka. Inaczej się chyba nie da...

Ma być elegancko i zgodnie ze sztuką - musi być drogo :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może grawitacyjnie pociągnąć wężyk od akwarium do rekatora (chodzi mi o taki standartowy zelony wężyk akwarystyczny)


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawitacyjnym rozwiązaniom mówimy stanowcze nie. :)

Nie ma nad czymś takim kontroli. Przerabiałem grawiatcyjne spływy. Mają tendencję do zemsty o 3 w nocy podczas nieobecności w domu...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bede jednak musial odzalowac kesz na pompke perlystatyczna jednak:-(


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ale na moj gust to reaktor podpina się grawitacyjnie pod spływ lub zasilanie.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się reaktor sam napedza:D( oczywiście jak chodzi pompa obiegowa reaktora) i działa tak juz hoho,

i jestem b szcześliwy z tego powodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ma mały trójnik na ssaniu pompy i tamtędy się zasila - do tego zawór i masz wszystko - zasilanie w czasie pracy a po za nia nie oraz pełna regulacja ilości wody zasysanej


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś - wiesz dobrze że nie jestem "śmigły" w temacie reaktorów. I tak na prawdę nie wiem jak się go podłącza - być może tak jak mówisz...

Ale na słowa grawitacja+akwarium+wężyk włosy stają mi dęba... Byłeś przecież przy akcji o 3 w nocy, kiedy ja akurat byłem 200km od akwarium na środku jeziora...A biedna teściówka walczyła z dwoma hektolitrami słonej wody w całym mieszkaniu...

Dlatego zawory, pompy, trójniki TAK, ale grawitacja NIE :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlot i wylot z reaktora wrzucony do akwa jednym zasysa drugim wsysa. chodzi głównie o to ze wylot jest w kolanku(coś jak Qbab sugeruje ale w połowie obiegu reaktora wiec nie wiem czy na ssaniu czy wylocie) złączka wkręcona w kolanko powoduj lekki opór przepływu i wodę wypycha. a jak gdzieś wypycha to drugim musi zasysać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lecialo grawitacyjnie. reaktorek stal pod szafka, sumpa brak. jedyny problem jakimialem to to ze co pare dni trzeba bylo korygowac ilosc kropli na odcieku. tego przy pompie miec nie bedziesz


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalałem fotke troche widać co i jak, innej nie mam.

333-reaktorek.jpg

pierwszy do lewej wylot drugi wlot wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zastosowac taka pompke http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_26&products_id=2817 a na wylocie dac taki zaworek http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=2747 ?? Tylko jak zrobic przejsciowke z pompki na mala srednice wezyka do reaktora??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z foty wynika że na ssaniu :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiazanie z pompka i zaworkiem mam przy uzupelnianiu wody RO, ale nie polecam przy reaktorze ani mixerze- zapychaja sie zaworki regulacyjne i regulacja to jedna wielka zgadywanka. okazalo sie , ze najlepszym sposobem regulacji sa zaciski na wezyku, do kupienia za grosze w akwarystycznym.

co do zasilania reaktora u mnie napedza to pompa perystaltyczna + zacisk dla dokladnej regulacji.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.