Skocz do zawartości
Jointela

Panel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zależy jaka moc pompy :) ale raczej patrz na luz od strony wlotu

a tył i boki żeby nie dotykały do ścianek bo będą wibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaka moc pompy :) ale raczej patrz na luz od strony wlotu

a tył i boki żeby nie dotykały do ścianek bo będą wibracje

Silvia a rozwiń tą moc pompy bo myślę nad 1200l i jak bym ją kupił to bym miał 3cm luzu na długości do podziału i 5cm na szerokość też do podziału :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam teraz Atmana .. nie pamiętam - 800-900? l/h ale w szafie leży (zapasowy) hydor pico 1000l (jest o 1/3 mniejszy od Atmana) a skoro chcesz 1200 - to też hydor pico polecam :) małe i wystarczy (nawet chyba za mocne do 70l które chyba planujesz) lepiej mieć trochę więcej luzu i np wcisnąć obok grzałkę

jak pompa dotyka do ścianek zbiornika to będzie buczało - 3cm (1,5cm) luzu to tak na styk - sztywny wąż i będzie trudno dobrze (na środeczku) ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż mam silikonowy bardzo ale to bardzo mięciutki. Muszę obejrzeć wymiary Hydora. Myślałem o Tunze 1073.008 albo jebao dc 1200 bo wylot mam na lock-line z końcówką/kami blau rotative eductor i chciałem aby fajnie dmuchało. A jak z głośnością Hydora? Czytałem że Tunze i Jebao są ciche

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem hydor nie da rady bo ma mała moc jeżeli chodzi o wysokość podnoszenia wody więc z tych 1200 to by bardzo spadło

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm nie chodził jeszcze w zbiorniku - test w "wanience" - cichy jest

wysokość podnoszenia ważna jest przy sumpie który stoi ... niżej :) w panelu nie ma znaczenia - chyba że panujesz "pół metra" różnicy poziomu wody

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie wiem sam. Różnicą poziomu wody pomiędzy akwarium a panelem będzie około 15cm. Hydor jest maleństwem i zostanie wokół dużo miejsca. A jeżeli chodzi o tamte pompy to już mniej ale patrząc po budowie to one napewno będą mocniejsze od Hydora ale boję się o to miejsce w około. Silvia komorę na obiegowke zrobiłem według twoich rad :-P ale zaczynam się obawiać że jednak za mała jest.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

boki/tył możesz jaką gąbką "odizolować - ważne żeby miała luz z przodu - tam gdzie zasysa/tłoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś aby zastosować system podobny jak np Aqua Medic Blenny czyli falownik w panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jestem na etapie projektowania nowego zbiornika z panelem, tyle tylko że nigdy nie używałem panelu lub sumpa, więc nie za bardzo wiem jakie powinny być wysokości przegród. Na załączonym zdjęciu wszystkie wymiary podałem, przelot z pierwszej komory do drugiej dołem o wysokości 3cm (nie za dużo/mało?), druga przegroda wysokość 30cm i przejście do trzeciej komory górą i powrót (hydor pico 1100). Nie wiem czy wysokość trzeciej komory jest odpowiednia, ale patrząc na surowy rysunek wydaje się że będzie odpowiednia jeśli chcę uniknąć "chlupania" wody oraz uzyskać odpowiednie zanurzenie odpieniacza (HiSEA SQ-90).

post-24886-0-96737900-1453634064_thumb.jpg


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.