Jump to content

qni

Klubowicz
 • Content Count

  418
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  54L

Recent Profile Visitors

596 profile views
 1. Zmiana planów, aby oswoić syna z akwarium startujemy z słodkowodnym. Gdy znudzi mu się zabawa w akwarium przejdziemy na morskie. czyli za pół roku. Robimy to dla bezpieczeństwa korale mogą parzyć. Koncepcja lampy też uległa zmianie kupiłem LED SunSun ADE-200C 12W aby w przyszłości ją przerobić i tu mam pytanie. @dalejakie paki led polecisz, ilość kolor? myślałem o 3 ch, 2x niebieski, biały, UV Czy mogę wysterować lampę LED SunSun ADE-200C 12W sterownikiem tc420? Czy w przyszłości będę mógł wysterować 20cm paski led tc420?
 2. dziękuję za radę Pomysł bardzo dobry, miałem samoróbkę i dawała wiele możliwości. tym razem chcę coś gotowego. Lubię patrzeć na akwarium z góry i chyba wybiorę TMC iLumenAir Nano. jak coś pewnie da się przerobić Czasu nie będzie dlatego chcę małe akwarium które będę mógł ogarnąć wieczorem. bo w dzień będzie nie ruszaj, zostaw, nie dotykaj.
 3. Hej jakieś 3 lata temu zlikwidowałem zbiornik bo nie było czasu syn w drodze itp. po 3 lata znów syn w drodze a ja chcę powrócić do akwarystyki morskiej. Chcę założyć coś bardzo małego 30x15xL10 czyli niecałe 5L i mieć w nim same zoa. Czy możecie mi poradzić jakieś światło kupić do takiego zbiornika, coś małego i estetyczego?
 4. qni

  coś mi zjada montipora?

  A mogę prosić o jakieś zdjęcia ? bo chyba widziałem takiego ślimaka. Valoni, można powiedzieć ze je hoduje, co jakiś czas zmniejszam populacje.
 5. qni

  coś mi zjada montipora?

  koral przestawiony do zdjęcia https://goo.gl/photo...2CaWH3P9hvGLYf8
 6. Coś mi zjada montipora widać wyrwę. mam 2 błazenki, Chromis viridis kilka turbo, dwa ślimaki które przekopują piach. Tą obsadę nie podejrzewam. Co to może być i jak to złapać ?
 7. tak to samoróbka, obudowa i LED prosto z Chin. Madaryn jest niebieski mam go już 4-5mc je mrożonki. Startował na ochotkach, udało się go na mrożonki przestawić. Przyznaje, mało przemyślany zakup. Dzięki Dzięki. Tak, to tylko 50cm. Wyszło tak jak sobie to zaplanowałem a to cieszy. Same "standardowe" korale. Szkoda że coraz mnie czasu i gapienie się na nie.
 8. LED chińskie 1Wx4 białe + 1Wx32 niebieskie
 9. Mały update, tak teraz wygląda akwarium po kilku miesiącach.
 10. A ten glut z ostrygi to jest normalne?
 11. Dziś w almie zakupiłem małże o ostrygi z ciekawość i wrzuciłem do akwarium ciekaw jestem jak rozpoznam że małża, ostryga padły? z ostrygi wydostaje się glut dlatego pytam.
 12. qni

  Czarne kropki na montiporze

  foto nie dam bo to nie ma sensu, w ciemności nie zrobie dobrego zdjęcia kropki są tak małe że to sensu nie ma. na koroalu są bardzo małe kropki czarne, są tak małe że nic po za kolorem nie widać, napewno poruszają się. jak zrobić DIP?
 13. Dziś w nocy przy pomocy latarki wypatrzyłem na montiporze czarne ruszające się kropki. Co to może być i czy to coś złego? Nie zauważyłem kropek na innych koralach.
 14. A jak ocenie czy choroby już nie ma w akwarium? Błazenek padł został mi tylko mandaryn. Planuję zakupy ok za miesiąc czy to będzie dobry czas na wpuszczenie pary błazenków?
 15. Kupiłem do pary w weekend błazenka. Ryba okazało się chora, Podejrzewałem Brooklynella - Clownfish Disease, robiłem kąpiele w tropical CMF niestety nic nie pomogło. Co gorsza drugi błaznek zaraził się i ledwo co pływa, kąpiel również nie pomogły. pewnie dziś wyłowię denata. w akwarium zostanie mi tylko mandaryn który ma się dobrze. Kiedy bezpiecznie wpuścić kolejną parę błazenków ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.