Skocz do zawartości
Creol

Ecsenius stigmatura trudny w hodowli?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :dizzy: . Do wczoraj moj Ecsenius stigmatura plywal, byl ciekawski wszystkiego i wszystkich... a dzis ani widu ani slychu po nim. Nie ma go w jego ulubionej dziurze w skale, ani za jego ulubionym schowkiem- czyscikiem... wiec tak sie zastanawiam, czy czasami nie czas zaczac ja oplakiwac? A moze te slizgi tak maja, ze potrafia gdzies sie schowac na dluzej? Nigdzie nie moge znalezc informacji, azeby to byla trudna ryba w hodowli (choc nie tak czesto dostepna w sklepach jak inne slizgi), ale moze ktos z was mial z nia jakies dluzsze doswiadczenie (ja swoja mialem miesiac)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wyskakują...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie odpada- cale akwa dookola przeszukalem, bo ze skokiem to byla moja pierwsza mysl. Nie ma suchara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak padł, to go pewnie stwory z półświatka zjadły w jedną noc. To mała rybka


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak padł, to go pewnie stwory z półświatka zjadły w jedną noc. To mała rybka

Tak, pewnie czas go oplakiwac. Tylko zastanawiam sie co bylo przyczyna, bo rybka nie okazywala zadnych oznak choroby etc. Stad pytalem czy to trudna ryba w hodowli (w sklepach dostepnosc jej tez rzadka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Babka (Valenciennea puellaris) jakimś sposobem przedostała się do sumpa. Jak ona to zrobiła to nie mam pojęcia. Musiałaby przedostać się "rewizją" w kominie bo sito na spływie za gęste. Dodatkowo pokonała komorę na spływ i odpieniacz. Znalazłem ją przy podmianie wody.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.