Skocz do zawartości
Gaweł Grzegórski

Jaki odpieniacz do 126l?

Rekomendowane odpowiedzi

Opinii pewnie wiecej niz odpieniaczy na rynku:)

Ja bym na pocatek kupil jakis tani i dobra pompe.Zobaczysz na czym to polega i byc moze pozniej sobie dobierzesz idealny do potrzeb. Albo sam sobie sprobujesz

zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie przytoczyc czesc listu od jednego z obecnych tutaj akwarystow :

"odpieniacz weipro 2013 (bo taki ma byc optymalny dla 150-250 litrow to koszt 150 zl, do tego pompa OR 250 zl to razem 400 zl, jednak z opinii uzytkownikow wynika iz o wiele lepsza pompa bylby OR z wirnikiem igielkowym, a to koszt 350 zl, zatem razem 500 zl. Do tego koszt rurek i pierdolek i zrobi sie 550. A za 567 mozna juz kupic Tunze 3110"

Nie mam zadnego z tych sprzetow, ale trudno sie z powyzszym nie zgodzic biorac pod uwage opinie uzytkownikow nt ww. odpieniaczy.

Pozdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do 2012 podpiętego atmana 306 i jest wedłóg mnie super


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. U mnie WEIPRO 2012 chodził na tej chińskiej i pracował dobrze, ale po kilku tygodniach zawsze pogarszało się odpienianie (ponadto ta pompka jest głośna). Zabrudzenie gąbki do wstępnej filtracji zakłócało wstępne nastawy. Po prostu pompka była dobrana "na styk". Proponuję pompkę o większej wydajności przynajmniej ok. 2000 ltr/h (chińska ma 1800 ltr/h) i regulować zmniejszeniem dławienia wypływu z odpieniacza. Ja mam podpięty odpieniacz do pompy pracującej u mnie, jako główna, też chińskiej WH6000 (polecam - jest naprawdę cicha, a wydajność ponad 4200 ltr/h przy 60 W poboru mocy to dobry wynik).

Jeśli chcesz tylko zasilić tą pompką odpieniacz to takiej wydajności nie potrzebujesz.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.