Skocz do zawartości
Przemo87

RO DI

Rekomendowane odpowiedzi

po wyjsciu z ro pokazuje mi 017 a po wyjsciu z di 001 czy to pora na wymiane bo slyszalem ze do 005 jest dopuszczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam przy 001-002 uważam też że może byc błąd pomiarowy. Ale tak wymieniam żywice i mam spokój

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być 000 a nie do 005.

001 To sygnał do wymiany żywicy.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? W karierze 3 lat hodowli ryb morskich tylko raz mi się zdażyło kupić filtr di który pokazywał ‘0‘ z reguły pokazują na tds 2 lub 3, ostatnio też nabyłem na allegro di filtr i też mi pokazuje na wylocie `3`

Niewiem czy sprzedają złużyte te żywice czy co? Nadmieniam że miałem jeden który przez pół roku pokazywał mi `0` i o co kaman ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kalibrowałeś urządzenie którym mierzysz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam kalibrować tds kupiony w pekinie??? Nie mam żadnego płynu do kalibracji. Ale raz pokazywał0,00!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywic są 2 rodzaje MB20 I MB400 przerabiałem tak jedną jak i drugą. Z moich doświadczeń MB20 jest znacznie lepsza przynajmniej jeśli chodzi o trwałość.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam kalibrować tds kupiony w pekinie??? Nie mam żadnego płynu do kalibracji. Ale raz pokazywał0,00!!!

kupić płyn do kalibracji na allegro... tylko ważna rzecz - podana wartość na płynach jest dla okreslonej temperatury i każda inna zmieniać jego wartość


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tds przepływowy ale czasami sprawdzam też takim zwykłym ręcznie dla spokoju

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak mam kalibrować tds kupiony w pekinie??? Nie mam żadnego płynu do kalibracji. Ale raz pokazywał0,00!!!

jak wyjmiesz z wody pokazuje 000 ? tzn że żywice masz do .. nosa albo mierzysz od razu a nie po spuszczeniu "w kanał" pierwszej partii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki dobrze gada może być z tymi rodzajami żywicy jazda, ostatnią co kupiłem to: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4815976060 , rzeczywiście może z raz kupiłem MB 20 i pokazywał 0,00. Kiedyś w sklepie sprawdzałem mojego tdsa i pokazywał to samo co sklepowy ,przepływowy, więc wina leży chyba w żywicy. Następnym razem kupię MB 20 i się okaże, a narazie jadę ma MB 400 która pokazuje 003 na tdsie.

Nie zauważam żadnych problemów w baniaku nie wyskakuje cyjano ani nic podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.