Skocz do zawartości
mardinus

Bomba biologiczna wybuchła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w zbiorniku piasek zywy.

A do tego małą cyrkulację i mało zwierzaków przekopujących (2 rozgwiazdy)

Piaseczek sobie lerzał do czasu jak wyszło z niego Cyjano.

Wiec ja go chciałem przepłukac i wessałem go węrzykiem do wiadra - a tu okazało się ,że głębiej on jest cały zbrylony i czarny.

Woda z piaskiem śmierdziała zgnilizną i cała czarna.

ściągnołem ok 50% i wypłukałem dokładnie -i piasek wrzuciłem spowrotem.

Woda strasznie czarna i śmierdząca.

No to by było na tyle - lecz w czasie ściągania piasku - czesć swiństwa musiała do wody się dostać iiiii.

Padła mi jedna krewetka - a druga w refugium dogorywa.

Marne są rokowania na przyszłość :-(

reszta zwiarzaków jakoś to przeżyła....

Szkoda krewetek ......

ps. dokupiłem trzecią rozgwiazdę.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tam tego piasku? IMO to albo drobną warstwę na dno i co jakis czas ja przeplukiwac czy tez wrecz wymieniac, albo zrobic uczciwe DSB - wszystkie formy posrednie sa IMHO niebezpieczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) a jaka miałes grubość piasku?

dziwna sprawa z tym czarnym zgniłym piaskiem - no chyba ze miałeś DSB

ja tez mam 2 rozgwiazdy i 2 babki ale na 550L akwa wiec sporo wiecej tego

przy 5cm piachu po prawie roku od wsadzenia piachu odkleiła mi sie marea i wydmuchała czystej szyby 10kg piachu i zdziczałem - moim oczom rano ukazała się sieć tuneli jak metro jakies - to sie nazywa żywy piasek!!! Nie wiem skąd to się wzieło, czy ze skały czy z piachu ale wyglada naprawde fantastycznie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasku mam 10 kg.

na240 l - 120/30cm podłorza.

piasku jest od 1 do 3-4 cm grubosci (w części - pod skałami nie ma piasku)

zawsze robiły się w nim jakieś bombelki gazu i od pewnego czasu był taki mało sypki ....

Korytarzyki są (właściwie były - jakby wykopane przez jakieś zwierzaki.

Cos jest nie tak - ale piasku nie wywalę - (bo co to za rafa bez piaseczku?)

musze kupić babkę -........


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jednak zwieksz cyrkulacje, chociaz jak mowiles parametry masz ok - to moze jak ruszyles podloze to zmniela sie chemia wody ? - sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zwiekszysz cyrkulacji jak masz zamala ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zawsze tylko ok 1cm piasku z przodu. Co rok wywalałem cały, bo jakieś robale tak go przeżarły, ze z piasku (a był extra drobny) robił sie muł.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak si etak naczytalem to az sie boje wsypac do mojego akwa zywego piasku.a chcialem tylko na zakrycie dna zeby byl inny widoczek na cale akwa.sam juz nie wiem czy warto to robic.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto, ale podstawowe warunki to ekipa kopiaco czyszczaca no i granulacja, IMHO problem rodzi sie jak nasypiesz na dno drobnego piasku, ja mam teraz w akwa zywy piach z karaibow, w zasadzie ciezko nazwac to piachem bo sa to male muszelki albo ich czastki i w malym procencie drobny piach, w poprzednim akwa mialem drobniutki piasek, przy przeprowadzce przekonalem sie ile w nim bylo syfu.

a od rozgwiazd do przekopywania piasku jest chyba lepsza rybka ktora ma Hase

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=NOVPH7JJ32

ta to dopiero kopie:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w słodkim jak wysypywałem żwir to syfu też było co niemiara. Z drugiego żwir wywalałem i też było czarno.

Zawsze w podłożu bedzie się zbierał muł. W końcu o to chodzi aby był on filtrem biologicznym..... i rozkładał coś niecoś IMHO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czemu w stawach i jeziorach jest dużo mułu (oczywiście w rozsądnych ilościach) a woda jest klaronie czysta?

Napewno jak to podrzucisz do góry to "zafarbujesz" wode syfem ;)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - cyrkulację zwiększyłem - z 2400 l/h do 6000 l/h

Troche jeszcze mało - ale nie moge ładowac w baniak tyle pieniędzy co bym chciał :-(

Co do tej rybki - to musze na nią zapolować - ale dopiero za kilka miesięcy.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem dzisiaj baniak mardinus'a - wyglada dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rybka jak u mnie podrosla to przenosila "dla zabawy" kamienie wielkosci piesci takze kamienie z malymi koralami trzeba bedzie przykleic.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.