Skocz do zawartości
misiek944

Brzydal, czym karmić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tydzień jak kupiłem Brzydala i połowę szklaków już nie ma, nie wiem kiedy je wcina bo za dnia nie widzę żeby je atakował. Pytanko, czym gościa karmić jak zje już wszystkie szklane róże bo nie widzę zainteresowania żarciem gdy karmie rybki.???

Czy ktoś widział jak skubie aiptasię ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jada wszelkie mrożonki najbardziej lubi solowca suchej karmy nie rusza


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój solowca i lasonogi wcina. Korali nie rusza, ale reguły chyba nie ma.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze na poczatku potrafi grymasic ale jak juz wyczysci aiptasie i nie upodoba sobie kolejnych smacznych korali to zje nawet suchy :) A tak to mysis/solowiec, chyba ulubiony pokarm kazdej rybki. Daje u siebie 2-3 razy w tygodniu mrozone i jest po prostu szalenstwo w zbiorniku hehe pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wlasnie zaczal wcinac mleczyk, szkoda ze to chyba ostatni mleczyk w tym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wlasnie zaczal wcinac mleczyk, szkoda ze to chyba ostatni mleczyk w tym sezonie

przepraszam - mleczyk, czyli mniszek lekarski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mleczyk ? - to z filmu ... żarcik taki

mój żre mrożonki i czasem się złapie za suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam - mleczyk, czyli mniszek lekarski?

dokladnie, myslalem ze jest miesozerny a on za zielsko sie zlapal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydale dużych szklanych róż nie wcinają... u mnie tak jest, u innych też.

Co do zastępczego to mrożony kryl, artemia i mysis. Łososia i dorsza też zje :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zjadł nawet apitazje duże potem zabrał się za zoa, do tego miekkasy ana dodatek w dwa tyg usmiercil mi trzy krewetki z tego dwie na moich oczach... No i solowcem też nie pogardzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój a mam go jakieś 4 lata wcina w kolejności : aiptasie, euphylie, capnelle, xenię , ostatnio zielone glony z przedniej szyby!

Nie rusza ukwialików żółtych z Morza Śródziemnego ( pot. chyba nazywanych parazoa), sinularii, wszelkich grzybów na pewno nie tyka :

Duncanopsammia Axifuga , caulastea, pavony :-) Co do innych to nie ręczę.

Podejrzewam go o wieloszczety, rurówki i może nawet większe ślimaki osiadłe, bo do którego akwa go przerzucę zaraz ich nie ma . Widziałem ataki na ślimaki dwóch gatunków.

Krewetka szkarłatna nie jest niepokojona, ma tendencje do atakowania nowinek świeżo wpuszczanych z worka do akwarium.

Generalnie uwielbia solowca . To moja najbardziej wszystkożerna rybka, więc się nie martw czym ją karmić.

Co do tego jak wielkie aiptasie rusza, u mnie ruszał wszystkie w tym duży ( 6cm) egzemplarz u kolegi. Myślę, że to zależy od wielkości samego brzydala, mały nie będzie ruszał dużych.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jak siedzial w sumpie to zezarl aiptasie wieksze od siebie. A podobno duzych nie rusza. W akwarium zjadzl wszystkie aiptasie a teraz wcina xenie pomimo ze za lasonogami gania nak szalony :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.