Skocz do zawartości
Maciek J.

Białe diody LED...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wziąłem się ostatnio za budowę lampy i wykorzystałem białe diody 15000- 20000 K. I jak tak na nie patrzą, lub na ich odbicie na białej ścianie, wtedy ich światło nie wydaje się jakość szczególnie białe zimne, a na takim właśnie mi zależy. Neutralnym białym, lub białym zimnym. Dodam tylko, że diody były kupione w znanym forumowiczom sklepie od LED'ów. Za pierwszym razem przysłali złe, następnie wymienili na właściwe (tak mnie zapewniono). Kolega miał podobne odczucie z białymi 25000K. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? Może możecie coś polecić. Szukam diody białej jak śnieg. :p Ale proszę o pomoc osób, które kupiły i widzą, że takimi własnie są, bez bezmyślnego wstawiania linków. :) Dzięki.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz o 15000 - 20000k, ja mam 6000-6500K cree i mam wrażenie że to jest biały zimny.

Może to kwestia producenta, może tylko moje odczucia.

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Temperatura barwowa o niczym nie świadczy. Dwa źródla o zupełnie innym widmie moga mieć taką samą temperaturę barwową...

Jeśli ktos mowi ze białe światło ma barwę 25000 K to chyba jest slepy albo nie ma kompletnie żadnego pojęcia o czym mowi.

colortemp.jpg

001_color_temperatures_copy.jpg

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko. Zmierzam do tego, że te rzekome 15000-20000K wydaje się być 6500K, co nie do końca mi leży. Już 10000K sprawdziłoby się dużo lepiej. Napisałem do sklepu, czy mogą odpalić wszystkie dostępne u nich rodzaje białych LEDów i cyknąć fotkę, aby zobaczyć różnicę. Mam teraz diody, które do niczego mi się zbytnio nie przydadzą i konieczność kupienia innych. Macie jakieś sprawdzone sklepy do polecenia? Led-Byt odpada, bo to o nich mówię... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody Power Led 3W. Jak tak sobie patrzę, to mnie zrobili w jajo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej użyć chipów? niż bawić się w te 3w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że lepiej się kolory mieszają. Poza tym, mi to na nawet na rękę...gdyby tylko mnie nie kantowali na kolorach ledów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.