Skocz do zawartości
pawelced

pomoc przy pompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak już ktoś pisał, jeśli coś może się zepsuć to na pewno się zepsuje (oczywiście podczas twojej kilku dniowej nie obecności).

Przerwał mi się kabel przy pompie do odpieniacza octopusa (przy wejściu do pompy). Pytanie jak to możliwe jeżeli tym kablem w ogóle się nie rusza?

Zna ktoś sposób lub któryś z kolegów już to robił z kabel przy pompie?

Ewentualnie ma ktoś pompę do odpieniacza octopus nw 110 (w przystępnej cenie)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić nową


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem i nawet nawiązałem do tego ale zanim znajdę nową pompę to może już ktoś coś takiego przerabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Grzegorz T , w którymś temacie oferował pomoc w identycznej usterce co u Ciebie.

..o właśnie w tym: http://nano-reef.pl/topic/80742-przewody-w-pompie-aquabee-20001/

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ożeniłem octopusa nw 110 z pompą aqua bee-kawałek rurki pcv i taśma teflonowa.Śmiga pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w domu sam robię więc spróbuję coś pokombinować. Mam małą frezarkę. Oczywiście jeśli nie będę pewny tego co zrobiłem i testy nie przejdą to na śmietnik idzie pompa.

Dzięki za podpowiedź.

PS: co do używanej pompy to dalej aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona. Miejsce gdzie kabel wchodzi do pompy wyfrezowałem (około 5cm) aż do boku pompy, następnie zlutowałem kable, założyłem termokurczkę i wszystko zalałem żywicą. Po wyschnięciu zrobiłem testy.

Teraz wszystko hula jak ta lala.

Pozdrawiam diy-aży.

post-14482-0-68799600-1451856679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. I można. Najłatwiej powiedzieć wyrzucić albo to niebezpieczne. Pewnie tak, ale kto z was sprawdzał stopień zmurszenia waszych kabli ? Pompy odpieniaczy zasilanych z sieci 220v po 3 latach maja takie spękania, że sobie nie wyobrażacie. Więc jedyne co bym jeszcze zrobił to wymienił kabel zasilający na jakiś dobry, miękki z wielowarstwową izolacją. Pozdrawiam i gratuluje.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. I można. Najłatwiej powiedzieć wyrzucić albo to niebezpieczne. Pewnie tak, ale kto z was sprawdzał stopień zmurszenia waszych kabli ? Pompy odpieniaczy zasilanych z sieci 220v po 3 latach maja takie spękania, że sobie nie wyobrażacie. Więc jedyne co bym jeszcze zrobił to wymienił kabel zasilający na jakiś dobry, miękki z wielowarstwową izolacją. Pozdrawiam i gratuluje.

W sklepach mozns dostac koszulki termokurczliwe,ktore pomagaja w takich sytuacjach.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.