Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy cyrkulacje ograniczac w nocy? nie ma sterowalnych cyrkulatorow ale 2x6000 i mozna by jeden wylaczac.czy to dobry pomysl? i nastepne pytanie - noc traktowac od wylaczenia swiatla do ponownego wlaczenia czy od wylaczenia do switu?(swiece od 13-22)


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w oceanie cyrkulacja wody jest caly czas. Nikt nie "przykreca" pradow morskich.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w oceanie cyrkulacja wody jest caly czas. Nikt nie "przykreca" pradow morskich.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ale są przypływy i odpływy, Pływy, zmiany pogody itd. Ocean nie daje stałej cyrkulacji


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki, ale to nie ocean tylko mikro, piko kropla w domu i czy takie praktyki nie odbiją się negatywnie przez niedokładne (w czasie pracy jednej pompy) "obmywanie" skał z każdej strony, a tym samym zbieranie się syfu tam gdzie nie trzeba. Można by rzec że niech się zbiera, włączy się druga pompa to go wydmucha. Tylko czy tak się stanie? W sumie podejście mocno dyskusyjne, trzeb by przeprowadzić testy i opisać, przy czym każdy zbiornik jest inny i raczej ogólny test nic nie da, bo każdy ma inną obsadę, inny baniak i inaczej ułożona skałę.

Ogólnie raczej bym nie wyłączał, najwyżej zmniejszył "moc" pompy, lub pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pompy sterowalne cyrkulacyjne mają tak zwany tryb nocny. Po co?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, tak czy inaczej i tak cyrkulacja jest, chociażby przez pompę obiegową czy w nano przez np kaskadę.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

w dzień mam 100% w nocy 30 % mocy i negatywnych skutków od 3 lat nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia temat. mam 2 x RW4 chodzące w trybie W1 na maksimum mocy, lampa diodowa zapala się wraz z pierwszą sekcją głównej lampy i oświetla mi sterowniki cyrkulatorów więc chodzą z pełną mocą. Po wyłączeniu lampy głównej dioda gaśnie i włącza się tryb nocny - ciągłe falowanie z minimalną mocą. Czy tak powinno się użytkować tryb nocny jeśli go posiadamy ? Dodatkowo przy trybie nocnym mam minimalnie mniejszą temperaturę w zbiorniku - w końcu pompy są 10W a zmniejsza się ich wydajność.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalfa ma optymalna mozliwosc obnizania cyrkulacji na noc, bo jego pompy mozna regulowac %.

Kiedys wylaczalem (zegarem) zwykla pompe, ale gdy przy ponownym starcie juz dwa razy smigla polamaly sie na slimakach spiacych wewnatrz...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a mi się nadal nasuwa pytanie po co???? A przede wszystkim co trzymasz w akwarium. Moim skromnym zdaniem jeżeli chcemy symulować pływy to lepsza była by zmiana kierunku cyrkulacji wody, co przy okazji załatwia nam doskonałe czyszczenie miejsc w których odkłada się syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.