Skocz do zawartości
Vesemir

Małe Morskie na czwartym piętrze

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać wszystkich serdecznie. Z tego miejsca chciałbym wszystkim użytkownikom podziękować za całą wiedzę jakie dostarcza forum, to wielka studnia bez dna :)

Ale przejdźmy do sedna. Zaopatrzyłem się w mały zbiorniczek (150x65x65 wzmocnienia poprzeczne i wzdłużne, szkło float 12mm), profil stalowy, kilka desek no i sump (120x38x40, pięciokomorowy i w tym dolewka 120x10x50). W sumie netto wychodzi około 680l.

Zbiorniczek i wszystko troszkę ważyło, a trzeba było to wnieść na 4 piętro :shock: Czterech rosłych chłopa to niosło, w sumie to ja nie taki rosły to trzech rosłych i ja:

62c795f51be7f63bm.jpg

Delikatnie :wallbash: zmęczeni, ale szczęśliwi :animier: Po pierwotnym ustawieniu wyglądało tak:

1f3a25189a8a6b40m.jpg

Po małych przeróbkach stolarskich wygląda tak:

d2ce019ff2a935e1m.jpg

A tu z Małym pomocnikiem: :thumbsup:

b12ffa9440fe400cm.jpg

Teraz troszeczkę danych technicznych

Elektryka

Myślę, że uda mi się wszystko ładnie poukładać, ale troszkę więcej szczegółów:

Małą solniczkę od mieszkania będą zabezpieczać trzy bezpieczniki nadprądowe B10 - jak wybije w zbiorniku to nie wybije mi całego mieszkania. Chyba :shock: taki miałem plan, ale czy mi się uda to się okaże.

Hydraulika

Mam jeden mały problem, ponieważ komin jest wyposażony w dwa otwory - jeden 45mm, a drugi 35mm. Z pierwszym nie mam problemu bo to będzie spływ. Przelot przez szkło i rury 1" ale ten drugi mnie męczy ponieważ chciałem zrobić jako rewizję 1" ale jak zabezpieczyć szkło różnica będzie różnica 1,5mm na obwodzie, chyba, że po prostu zrobić przelew na rurę 25mm i mieć spokój, ale się denerwować, czy rura 25mm przyjmie szybko wodę gdyby coś poszło nie tak.

Powrót chcę zrobić osobno na rurze 25mm, zakończony podwójnym wyjściem.

Spływ 32mm, rewizja udało się zrobić 32mm dzięki uszczelce redukcyjnej 40/32mm z obi. powrót 1"

Sprzęt

Odpieniacz: DIY na pompie Jebao AC 3500 Od kolegi Tomka - jeśli jesteś na forum to pozdrawiam serdecznie.

Pompy cyrkulacyjne:

-JVP 202

-Jebao RW8

Pompa obiegowa - Jebao DCT - 8000

Oświetlenie - na chwilę obecną 6x54 - co dołożyć? Co zmienić?

Obsada

Na pewno na początek miękkie, LPS'y

A do rybek to w ilości 10 - 15szt i gatunki docelowo nie wybrane - szukam, czytam :coffee: mam trochę czasu,

Wszystko na razie kompletuje, myślę że w niedługim czasie uda się uruchomić solankę.

Z chęcią czekam na Wasze propozycje i sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie tylko czemu nie zrobiłeś komina z prawej strony i od razu z trzema otworami ? Nie wiem czy dobrze widziałem że jest folia na lewej szybie nie chcesz widzieć rybek z tej strony :) .Jeszcze zapomniałem profil dodrze zabezpiecz bo bedzie zaraz rudy .

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil już zabezpieczony hameraidem :) Folii też nie było w tym samym dniu co przywiozłem akwarium, zostało tylko na kominie, a komin i otwory były ze względu na to iż kupiłem używane - wiem jest ryzyko ale jak jest ryzyko to i jest zabawa :)


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ryzyko ? pierwszy otwór - spływ , drugi otwór - rewizja , powrót rurką puszczoną na zewnątrz akwarium i masz układ taki jak z trzema otworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ryzyko ?

Chodziło mi o to, że akwarium używane ;)

pierwszy otwór - spływ , drugi otwór - rewizja , powrót rurką puszczoną na zewnątrz akwarium i masz układ taki jak z trzema otworami.

tak zrobię, otwór 45mm poleci spływ 32mm, a w tym otworze 35mm poleci rewizja 25mm, myślę, że da rade odebrać jakby coś poszło nie tak...

Szkoda że komin z lewej strony życzę powodzonka

No nic nie zrobię z tym, a na prawą ścianę nie dam bo mam drzwi i dzieciakom zabiorę frajdę z biegania od pokoju do pokoju... i dziękuję, przyda się:)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie 3x54w to chyba jako nocne ;)

Albo jakiegoś leda diy albo 6 albo najlepiej 8x 80w w t5 i wtedy nawet na sps będzie dobrze :nuke:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich serdecznie. Z tego miejsca chciałbym wszystkim użytkownikom podziękować za całą wiedzę jakie dostarcza forum, to wielka studnia bez dna :)

Hydraulika

Mam jeden mały problem, ponieważ komin jest wyposażony w dwa otwory - jeden 45mm, a drugi 35mm. Z pierwszym nie mam problemu bo to będzie spływ. Przelot przez szkło i rury 1" ale ten drugi mnie męczy ponieważ chciałem zrobić jako rewizję 1" ale jak zabezpieczyć szkło różnica będzie różnica 1,5mm na obwodzie, chyba, że po prostu zrobić przelew na rurę 25mm i mieć spokój, ale się denerwować, czy rura 25mm przyjmie szybko wodę gdyby coś poszło nie tak.

Powrót chcę zrobić osobno na rurze 25mm, zakończony podwójnym wyjściem.

Pompa obiegowa - Jebao DCT - 8000 lub DCT -12000

cześć

na takie pompy obiegowe co planujesz, zapomnij o rurach 25mm, poważnie

bo

na powrocie bedziesz tylko dławił tą pompe, od razu daj 32mm ( przerabiałem to)

no i taka rureczka 25, nie odbierze tyle wody ;) więc na rewizje 32

a oświetlenie? dołóż chip ledy i bedzie gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie 3x54w to chyba jako nocne ;)

Albo jakiegoś leda diy albo 6 albo najlepiej 8x 80w w t5 i wtedy nawet na sps będzie dobrze :nuke:

Hehe nie nocne, ale obecne co mam na razie. Planuje coś dołożyć. Tylko co?

cześć

no i taka rureczka 25, nie odbierze tyle wody ;) więc na rewizje 32

a oświetlenie? dołóż chip ledy i bedzie gitara ;)

Rewizja - mam otwór 35mm dostępny a rura ma 32mm - brakuje mi 3mm poleć mi proszę jak zabezpieczyć przed wylaniem wody do mnie na podłogę a tak zrobię. bo też myślę nad rewizją 32mm

Powrót na 32? Pompy które wybrałem wybrałem z zapasem aby zasilić czy to filtr czy reaktor. Domyślam się, że iż większa średnica rury tym mniejsza prędkość przepływu przy danej pompie. Może się mylę, więc proszę mnie wyprostujcie.

Co do oświetlenia myślałem nad 6x54W wtedy wyjdzie 0.6W/l te 3x54 mam obecnie i do tego chciałbym coś dokupić. Mówisz Chip ledy ale ile i o jakiej mocy?

Zrobiłem trochę elektryki na jednobiegunowych bezpiecznikach nadprądowych ale brakuje mi pomysłu jak zakończyć (jakie gniazdka) instalacje. Myślę, że pociągnie...

7a23c2b20dced55dmed.jpg

takie zdjęcie jak to wygląda teraz

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można z takich śrubunków coś dopasować, ktoś już tak robił na forum widziałem,

http://www.leroymerlin.pl/hydraulika/instalacje-wodne-i-gazowe/instalacje-pvc-i-cpvc-klejone/srubunek-pvc-kw3-4-kw3-4-ustm,p12381,l545.html

albo dremelem powiększyć otwór

mam jebao 10000 na obiegu, najpierw na 25mm, potem zmieniłem na 32 różnica kolosalna

chipy białe i niebieskie po 3 sztuki bym dał 30W

w tym tygodniu bede miał nową lampę na chipach zrobioną, wpadnij zobaczyć ;)

a elektyrka, kup przedłużacz , najlepiej z osobnymi włącznikami i odetnij wtyczkę i podłącz bezposrednio do tych kabli

https://www.google.p...bih=499&dpr=0.9

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można z takich śrubunków coś dopasować, ktoś już tak robił na forum widziałem,

http://www.leroymerl...12381,l545.html

albo dremelem powiększyć otwór

mam jebao 10000 na obiegu, najpierw na 25mm, potem zmieniłem na 32 różnica kolosalna

chipy białe i niebieskie po 3 sztuki bym dał 30W

w tym tygodniu bede miał nową lampę na chipach zrobioną, wpadnij zobaczyć ;)

a elektyrka, kup przedłużacz , najlepiej z osobnymi włącznikami i odetnij wtyczkę i podłącz bezposrednio do tych kabli

https://www.google.p...bih=499&dpr=0.9

Dremelem nie chciałbym robić; ze względu na to, że mam małe dzieci a podczas szlifowania będzie w powietrzu dużo opiłków szkła... a znosić; i wnosić; znów na czwarte piętro, szczerze to odpada :)

Ten śrubunek będzie trzeba kupić jutro w obi i spróbować. Chyba, że uszczelka jakaś jest. Myślałem aby znaleźć coś takiego jak w załączniku.

Co do obejrzenia lampy z przyjemnością wpadnę i podpatrzę ponieważ widzę, że jesteśmy z Jastrzębia.

Ten przewód lepiej dać taki, żeby były wyłączniki do każdego gniazdka czy wystarczyłby jeden od strony wejścia przewodu, bo już Młoda mi kupiła 3

post-26283-0-31157600-1452090143_thumb.png


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wejścia,jeden bezpiecznik na jeden przedłużacz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wejścia,jeden bezpiecznik na jeden przedłużacz,

To takie mam a dodatkowo jak widzisz są bezpieczniki nadprądowe jeden na jeden przedłużacz.

A nie wie ktoś gdzie będę mógł dostać taką uszczelkę jak narysowałem?


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się. Uszczelka już nie jest potrzebna znalazłem i zastosowałem takie cudo:

https://www.obi.pl/d...x_32_mm/4088894

Więc i spływ, rewizja i powrót będą na 32mm.

Elektryka już podłączona z hydrauliki do zrobienia został powrót. jutro działamy dalej.

Edit:

wszystko podłączone, sprawdzone przecieków brak akwarium i sump wyglądają na szczelne.

Zawitało u mnie kilka części:

pompa obiegowa DCT8000

cyrkulator jvp 202

falownik RW8

i filtr RO/DI

Tu w przy filtrze mam małe pytanie - woda z kranu pokazuje mi 91ppm a woda po filtrze RO/DI 15ppm (wartość mierzona w wodzie o temp 24*C) to nie za dużo? A w piątek chciałbym już zalewać solanką.

Drugie pytanie - Czy przez okres dojrzewania akwarium mieć odpieniacz włączony czy nie i jak długo światło świecić?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nic?


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz niech biega non stop. Światło można ograniczyć 8h niebieskie stopniowo zwiększać dokładać później białe itp

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 po filtrze RODI to dużo ,przepłukałeś filtry ? i spuściłeś przez około 30 minut wodę do ścieku?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz niech biega non stop. Światło można ograniczyć 8h niebieskie stopniowo zwiększać dokładać później białe itp

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Fajnie to już to mamy z głowy :)

15 po filtrze RODI to dużo ,przepłukałeś filtry ? i spuściłeś przez około 30 minut wodę do ścieku?.

Tak przepłukiwałem, może nie pół godziny ale z 20min na pewno... A Powiedz mi czy ze spływu i z wyjścia wody DI powinno szybko lecieć (ze spływu szklanka 250ml napełnia się w kilka sekund a z wyjścia czystej wody kilkanaście)?


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym większe ciśnienie wody tym lepiej ,przy jako takim tak właśnie leci więcej do ścieku jak czystej. A jaki filtr masz np taki http://erybka.pl/product-pol-423-Filtr-RO-DI-75.html ,czy mniejszy kompaktowy. ?

http://reefhub.pl/filtr-ro-di/ a tu masz wszystko o filtrze RO

http://reefhub.pl/filtr-ro-di/ a tu masz wszystko o filtrze RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciśnienei u mnie za duże nie jest ze względu, że mieszkam na 4 piętrze. Tak jest podobny, w pierwszym 5um drugi węgiel trzeci demineralizujący no i membrana 75.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SĄ jakieś urządzonka które podnoszą ciśnienie do filtra Ro ,ale to juz więksi fachowcy muszą się wypowiedzieć jak dla mnie to już bardziej skomplikowane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://reefhub.pl/fi...ltr-ro-di/ a tu masz wszystko o filtrze RO

http://reefhub.pl/fi...ltr-ro-di/ a tu masz wszystko o filtrze RO

Czytałem wszystkie strony odnośnie filtrów i nic nie umie tego rozgryźć... idę przed pracą jeszcze zerknąć na to wszystko i opisze jak mi to podłączyli...


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żywice masz? bo napisałeś że ostatnia membrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie coś, że w filtrze cząstek stałych na wejściu do filtra jest zrobione wyjście do demi z demi idzie do membrany z niej do weglowego i zakończenie z końcówki z napisem flow 420 idzie do kanalizacji. Ale czy Wejście nie powinno być wejściem a wyjście wyjściem i czy nie powinna być taka kolejność: filtr, węgiel, membrana i demi?

Zauważyłem takie coś, że w filtrze cząstek stałych na wejściu do filtra jest zrobione wyjście do demi z demi idzie do membrany z niej do weglowego i zakończenie z końcówki z napisem flow 420 idzie do kanalizacji. Ale czy Wejście nie powinno być wejściem a wyjście wyjściem i czy nie powinna być taka kolejność: filtr, węgiel, membrana i demi?

a żywice masz? bo napisałeś że ostatnia membrana.

@edi nie mam żywicy, zamiast niej jest DEMI

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak pierwszy filtr 5 mikron ,drugi węglowy ,trzeci 1 mikron następnie membrana i piąty żywica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.