Skocz do zawartości
Kraszan

Egipt - Safaga - kilka zdjęc z rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęc z naszej wyprawy poślubnej do Egiptu (naszej = Mandarynki i mojej).

Oczywiście, zeby nie być offtopicznym zdjecia tylko z rafy - palenie sziszy, czy jezdzenie na wielkimbłędzie darowałem ;)

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=164


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie denerwuje dlaczego takich pocillopor rózowych jak na fotkach dostac nigdzie nie można ;) fotki bardzo ładne


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i masz rację z tymi wrażeniami. Słowa i zdjęcia niewiele oddadzą - to po prostu trzeba zobaczyć. Ja dokładnie za 33 godziny i 5 minut startuję z Okęcia. Myślami już jestem w wodzie ;). Z tą lampą to nie do końca jest tak jak pisałeś. Wszystko zależy od jasności obiektywu, czułości jaką sobię ustawimy oraz panujących warunków przy snurkowaniu. Jak może jest wzburzone to zazwyczaj fotografującym "majta" i wychodzą nieostre zdjęcia. Ja zakupiłem aparat, który ma optyczną stabilizację obrazu i pierwszy test miał w mazurskim jeziorku dwa tygodnie temu. Obiecująco się zdjęcia z egiptowa zapowiadają. Jutro też odbieram kartę większą bo sprawdziłem, że ten skubany aparacik kręci dobre filmy, a na 1G-wej karcie mieści się tylko 8,5 minuty materiału najlepszej jakości.

PS. Jeśli w przyszłości ktoś będzie miał problem z cieknącą obudową podwodną i o ile nic się nie połamało to w 100% pomoże przesmarowanie uszczelki zwykłą wazeliną.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urlop w przyszlym roku trzeba dobrze zaplanowac i nie ma innej mozliwosci - musze TO zobaczyc. trzeba bedzie przekonac kobitke - mysle, ze wystarczy jak powiem - "oni tam uwielbiaja blondynki";) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu - a jaki to aparacik i ile "hałmaczował"?

@Szymon - jezeli masz blond kobietę to nawet jej po ręcznik samej nie puszczaj. Dla tych dzikusów blondynka to zjawisko. Mogą być nieobliczalni, zwłaszcza, że tam jest islam...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie przefarbujemy:) nie no chyba nie jest az tak zle z tego co slyszalem. kumpele podszczypywali, chcieli zrobic sobie zdjecie, ale tragedii nie bylo. chyba, ze cos ukrywa;) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraczan, aparacik to Canon ixus 800 is i na allegro w tej chwili kosztuje coś koło 1450 zł.

Szymon, tam z blondynkami jest wesoło ;) - dostaniesz nawet 100 cameli od tubylców ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, troche pomaga jesli trzymasz kobiete czesto za reke i w ogole dajesz do zrozumienia ze jestescie para, mozesz tez wszystkim mowic ze jestescie malzenstwem i w przyszlym roku chcecie dziecko. Ale zaczepki nie ustana, to taka ich "kultura" i "tolerancja", chociaz w sumie moja zona dobrze sobie z tym radzila, na wszelkie zaczepki reagowala krotko po angielsku: "Nie rozumiem po arabsku ale jesli masz jakis problem to ten policjant na ulicy na pewno zna angielski i arabski, moze on pomoze nam sie dogadac?" - dzialalo w 100% ;)

Ale w sumie nie jest tak zle, ja na to w ogole uwagi nie zwracalem a moja zona w miere pobytu takze coraz mniej.

Dla takich widokow jak w Morzu Czerwonym warto dac sie pozaczepiac ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan pikne foty - jak na 1 razową głupawkę podwodną bez lampy to rewelacja.

Mówiłem że hotelik fajny i rafka rewelacyjna? A gdzie dostaliście pokój, w bungalowach czy deluxa w budynku 2 pietrowym? (czesto deluxy dają nawet jak kupiłeś standard).

Po takiej podrozy poslubnej to chyba mandarynka bedzie bardziej przycylna co do zakupów w akwa ;)

Achhh jeszcze 4 dni do wyjazdu do sharm... przerazaja mnie tylko ceny nurkowania prawie 2x takie jak w Hurghadzie.

Miałem kupić Miracle Mud ale mam to w tyle - tez mi sie coś należy od życia a nie tylko wszystko dla tych ryb w akwa. Zrobie sobie jakiś kursik wrakowy lub nocny ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szepnęliśmy rezydentce że jesteśmy w podróży poślubnej i nie dość że załatwiła deluxa to jeszcze z łóżkiem KingSize ;)

A za doradzenie hotelu na prawdę dzięki - chyba nie ma lepszej opcji ...

Nam na miejscu oferowano nurkowanie "profesjonalne" z Polakami - 50$ od osoby, wyjazd na cały dzień (od. 7.00 do 19.00) z wypasionym obiadem na statku. Profesjonalna obsłyga i sprzęt. Ale 100$ od pary to trochę droogo...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

to w takim razie przefarbujemy:) nie no chyba nie jest az tak zle z tego co slyszalem. kumpele podszczypywali, chcieli zrobic sobie zdjecie, ale tragedii nie bylo. chyba, ze cos ukrywa;) pzdr

Moją 4 letnią córkę (blondynkę) jeden z miejscowych bossow bazarowych (chwalił sie ze ma az 4 sklepy) chcial za zonę - tylko powiedzial zebym przyszedł koniecznie następnym razem jak skonczy 5 lat. I wcale teraz nie jestem pewnien czy on żartował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to mieliscie lepiej niz my - ja szepnelem ze jestem biurem ecco to dostałem deluxa ale łóżka mi sie rozjezdzały bo były dwa złączone na kafelkach (a wiadomo jak sie to konczy) ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie taajemnica to jaki to hotel ???

Ja zastanawiam się nad tą propozycją :

http://www.travelplanet.pl/samolot/oferta/egipt-hurghada-hurghada-bella-vista,1020278.html


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel nazwya się Menaville. Jak na egispkie warunki to na prawdę wysoki standard.

Strona hotelu:

www.menaville.com

Wiem ze Ecco oferuje pobyt w tym hotelu, al inne biura pewnie też...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No standard moze nie najwyższy ale takie naprawdę mocne 3+ za hotel i 4 za atmosferę. Naprawdę bardzo fajny jak ktoś nie musi być w centrum Hurghady. Na spokojne rodzinne wakacje lub we dwoje. Polska animacja jest (rezydenci ecco tam mieszkają).

Neckermann niemiecki ma to jeszcze chyba w ofercie i daje mu 3+* co jest naprawdę odpowiadającą kategorią. Nie znam nikogo kto nie był z Menavilla niezadowolony, a w prost przeciwnie. Bardzo kiepskie zdjęcia są na stronie ecco i w katalogach, i miło hotel na miejscu zaskakuje. Jerzoł polecam.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że @smk nie ściemnia.

Hotel na prawdę zaskakuje na plus.

W przypadku wykupienia all inclusive to na prawdę jest bajka.

Ale przypomniał mi się jeden poważny minus. Mianowicie system nawadniania (notabene ładnych) ogrodów. Zrobione jest to tak, że pod ziemią są jakieś zbiorniki wodne (chyba z wodą morską) - wieczorem uruchamiają się zraszacze, które rozpylają niesłychanie śmierdzącą ciecz po całym hotelu. Woda - jaka by nie była - słodka, czy słona, po prostu psuje się w tych zbiornikach i gnije. Pierwszego dnia myśleliśmy, że poszła im kanaliza w hotelu... poxniej się przyzwyczailiśmy.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak - ale akurat bez przesady, bo były to tylko miejscowe efekty aromatyczne a nie w całym ogrodzie gdzie podlewali (nie wiem od czego to zalezało że w jednych miejscach dryfiło ściekiem a w innym nie), a sprawa znana mi z wielu hoteli i nie tylko z Egiptu. Nie inaczej było na Gran Canarii czy na Sardynii

@błażej - byłeś w Egiptowie więc odpowiedz sobie - myślisz że oni tam mają jakieś oczyszczalnie? Nie jestem ekspertem ale juz prędzej jestem skłonny pomyśleć że oni pobierają wodę do kwiatków zaraz obok rury którą te gówna hotelowe wypuszczają ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk - nie wiem, czy jedziesz znowu do Menaville, ale jezeli tak to przygotuj się na wszechobecny smród.

Owszem - pomocny jest prawie ciągle więjący pustynny wiatr, więc część jest rozdmuchiwana, zwłaszcza gdy podlewali starym sposobem (zraszacze w danym miejscu).

W czasie gdy byliśmy (11.09-18.09) właśnie zrywali wszystkie trawniki i robili przekopki. Jak wyjeżdzaliśmy to w zasadzie kończyli kompletny podziemny system podlewania - teraz jak dadzą ciśnienie to zasmrodzą cały hotel ;)

BTW: smrodek ten jest wręcz identyczny z tym, jaki panuje wewnątrz kubełka odpieniacza.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm... swojski morski zapach ;)

nie tym razem za 4 podejsciem w koncu odwiedze sharm - hotel El Diwan


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny ale bym znowu pojechał do Egiptu:), qrcze szkoda że muszę czekac do wakacji, a i tak nie wiadomo czy pojadę. Wy to macie dobrze, jak ty SMK tak sobie jeździsz to się zastanawiam czy by może w przyszłości biura nie otworzyć:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.