Skocz do zawartości
bystrotrecon

Maxspect CELESTIAL C35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada albo mógłby się wypowiedzieć ta temat lampy Maxspect CELESTIAL C35? Do kostki 60l z FZN-3.. Byłbym wdzięczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do lufta - może będzie coś wiedział.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ta lampkę w Krakowie, wykonanie na dobrym poziomie. Krycie maksymalnie do 30x30. Kolory dobrej, sterowanie jak w każdym razor-rze. Plusy 4 kanały, dowolna konfiguracja światła, możliwość ustawiania każdego kanału w 6 periodach czasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4 kanały ma ta wersja RGB (o ile dobrze pamiętam)

30x30 ? wszędzie gdzie patrzę to napisane jest 40x40

na YT są filmiki i zbiorniki wyglądają na większe niż 30x30

może za nisko była ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo tą morską 2 kanały - ale będzie niebiesko więc nie bardzo jako jedyne światło albo 4 kanały RGB

zobacz filmy na YT albo w sklepie dokładnie "pomacaj" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"dopalisz" np. taką diodą i będzie dobrze

http://allegro.pl/dioda-led-10w-cob-11000-12000k-45mil-026f-i5897139482.html

albo taką - bo ładniejsza :p

http://www.ebay.com/itm/271889271066?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570725622490&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

tylko soczewki bym wymienił na 90' bo tu są chyba 25 (maiłem to w ręce i świeciło jak latarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

DIY było proponowane w poprzednim poście autora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej oglądałem wersję 4 kanałową, nie mogłem się zdecydować. Poszukałem jeszcze w wujka Google i wybór padł jednak na raport nano 16k 60w dwa kanały. Zdecydowałem się na nią głównie z możliwości powiększenia baniaka na większy.

Jeśli planujesz coś większego niż 30x30 to zdecyduj się na razora nano, natomiast jeśli w planach brak rozwoju i zostajesz w wymiarze 30x30 to kup Celesital w wersji RGB czyli 4 kanały.

Pozdrawiam

Edytowane przez sebmccane (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej oglądałem wersję 4 kanałową, nie mogłem się zdecydować. Poszukałem jeszcze w wujka Google i wybór padł jednak na raport nano 16k 60w dwa kanały. Zdecydowałem się na nią głównie z możliwości powiększenia baniaka na większy.

Jeśli planujesz coś większego niż 30x30 to zdecyduj się na razora nano, natomiast jeśli w planach brak rozwoju i zostajesz w wymiarze 30x30 to kup Celesital w wersji RGB czyli 4 kanały.

Pozdrawiam

przez kaskadę Razor raczej odpada no i cena 2x większa.. Celestial ma ciekawą możliwość ustawienia, można w rogu zamontować lampę i skierować światło na środek.. tylko czy do 60l 38x38x38 wystarczy..35W moim zdaniem powinno dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na styk. Lekko nie będą doświetlone boki. Co do kaskady i razora nano nie ma problemu. Jedynie to co wspominasz cena, za tym idzie też moc bo 35W a 60W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na styk. Lekko nie będą doświetlone boki. Co do kaskady i razora nano nie ma problemu. Jedynie to co wspominasz cena, za tym idzie też moc bo 35W a 60W.

ale wtedy jedno albo drugie trzeba zawiesić na bocznej ściance..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to będzie przeszkadzać?estetyka razora nano jest ok, kaskady powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to będzie przeszkadzać?estetyka razora nano jest ok, kaskady powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect states this light is ideal for a 14" cube. However, after putting it on my 24 x 19" aquarium, I would say the light spread is approximately 16" x 16".

Ciężko u nas znaleźć jakiekolwiek informacje na temat lampy jak w temacie, ale wg. marinedepot światło idealne jest do kostki o max. wym. 40x40cm.

The color the full spectrum light gives off is beautiful—it really made the colors in my corals pop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest dostępny za niecałe 7 stówek, jak ja zakładałem akwa to był droższy z tego co pamiętam i zdecydowałem się na AI prime'a bo też miałem takie wątpliwości jak Ty ..


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest dostępny za niecałe 7 stówek, jak ja zakładałem akwa to był droższy z tego co pamiętam i zdecydowałem się na AI prime'a bo też miałem takie wątpliwości jak Ty ..

Myślisz, że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę decydować za Ciebie, przedstawiłem Ci jedną z opcji. Najlepiej byłoby porównać obie lampy, ale to już może być trudne. Ja widziałem jak w sklepie świecą większe siostry AI i miałem jakieś pojęcie jak będzie świecić prime a tego celestiala nie widziałem więc nie mogę sie wypowiadać na jego temat.

mobilnie


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.