Skocz do zawartości
kosiarek84

Wystawienie węża odpieniacza na zewnatrz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chciałbym zacząć zaciągać powietrze do odpieniacza z zewnatrz w celu poprawy pH. Nie mam jednak pojęcia jak to powinno wyglądać. Dajecie jakąś rurkę przez ścianę a na nią wąż? Wiadomo że latem zawsze ktoś pali grill co w takiej sytuacji? Jakieś zabezpieczenie na rurkę z węglem czy coś? Fajnie jak ktoś wstawił by fotkę jak ma to u siebie rozwiązane ^_^ z góry dzięki

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się podczepię. Mam możliwość wystawienia na zewnątrz tylko sąsiad czasami tak pali, że świata nie widać . Wiatr znosi wszystko na nas . Nie będzie miało to wpływu ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu wyciągniętgo węża za balkon przez dziurę w ścianie. Pamiętajcie tylko, że średnica węża musi być odpowiednia do ilości zasysanego powietrza i do długości węża. U mnie przy długości węża 7m i przy pompie odpieniacza tunze 9410 musiałem kupić wąż 20mm średnicy. Cieńsze nie dawały rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak napisal Damian,wezyk o sporobwiekszej srednicy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu u siebie dokonałem takiego przyłącza gdyż pH mi zaczęło świrować a wiecznie otwartego okna przy -15 mieć nie zamierzam.

4TlVmBr.jpg

Wykres pokazuje jak wyglądał dzień gdy odpieniacz działał tradycyjnie czyli bez powietrza zza okna i moment kiedy przyłączyłem "tlen".

j9HbdnU.jpg

Następnego dnia już było znacznie lepiej.

470zJdG.jpg

A tak wygląda na tą chwilę. pH w nocy spadło do poziomu 8.06 (chwilowo do 8.05). Wcześniej nocny spadek oscylował na poziomie 7.96 ale często nawet 7.74. Na godzinę 10:30 wynosi już 8.11 i rośnie. Podejrzewam, że dzisiaj pH w zbiorniku spokojnie przebije barierę 8.30.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy dni temu u siebie dokonałem takiego przyłącza gdyż pH mi zaczęło świrować a wiecznie otwartego okna przy -15 mieć nie zamierzam.

4TlVmBr.jpg

Wykres pokazuje jak wyglądał dzień gdy odpieniacz działał tradycyjnie czyli bez powietrza zza okna i moment kiedy przyłączyłem "tlen".

j9HbdnU.jpg

Następnego dnia już było znacznie lepiej.

470zJdG.jpg

A tak wygląda na tą chwilę. pH w nocy spadło do poziomu 8.06 (chwilowo do 8.05). Wcześniej nocny spadek oscylował na poziomie 7.96 ale często nawet 7.74. Na godzinę 10:30 wynosi już 8.11 i rośnie. Podejrzewam, że dzisiaj pH w zbiorniku spokojnie przebije barierę 8.30.

Możesz zrobić fotkę wyprowadzenia węża?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jako ktoś ma tłumik to co?na tłumik wężyk ?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna niezlle zanieczyscic wodę. Bez wkładu węglowego

No właśnie widziałem bodajże takie nakładki węglowe u twistmana... może ktoś pokazać jak to u niego funkcjonuje?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, przez okna to niby leci powietrze przez filtry węglowe? Przecież jak na dworze jest syf, bo ktoś coś pali, to w domu mamy ten sam syf.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taką "nakładkę" zrobiłem z pudełka/fiolki po mentosach (albo jakichś innych gumach do żucia - taki mały plastikowy słoiczek) kilka dziurek i kawałek gąbki na dno , zasyp granulowanym węglem , kawałek włókniny filtracyjnej na górze, w zatyczce kropelką wkleiłem rurkę , podłączyłem wężyk i gotowe

pol_il_Mentos-Juice-Blast-Guma-do-zucia-bez-cukru-60-g-30-sztuk-84796.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zamkniesz szczelnie okno to nie masz w domu nadymione jak na zewnatrz. Jeśli odpieniacz by zaciągnął taki dym w wodę to mogłaby być lekka przyducha chyba ....

Pozdrawiam

Taką "nakładkę" zrobiłem z pudełka/fiolki po mentosach - kilka dziurek i kawałek gąbki na dno , zasyp granulowanym węglem , kawałek włókniny filtracyjnej na górze, w zatyczce kropelką wkleiłem rurkę , podłączyłem wężyk i gotowe

Rozumiem że to pudełko jest w pozycji pionowej ? Ile mniej więcej węgla zasypales. ? Całe pudełko. ?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ile węgla ? ile wlazło (a wlazła prawie szklanka) - taki grubszy granulowany praktycznie nie ogranicza przepływu powietrza gąbka na dole i wata na górze prawie "na wcisk" można położyć czy postawić - nie ma u mnie znaczenia

w takich opakowaniach (XXL) trzymam też suche żarcie :)

(XXL 50 sztuk gumy tam wchodzi - im większe tym lepsze :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem - od miesiąca-dwóch mi to działa - jako tłumik :) myślę że podobnie jak prefiltry - z pół roku powinno wytrzymać

(ps. puste opakowanie np. po chemi pure też jest OK - byle plastikowy zamykany pojemnik bo łatwo ponawiercać i wkleić rurkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu wyciągniętgo węża za balkon przez dziurę w ścianie. Pamiętajcie tylko, że średnica węża musi być odpowiednia do ilości zasysanego powietrza i do długości węża. U mnie przy długości węża 7m i przy pompie odpieniacza tunze 9410 musiałem kupić wąż 20mm średnicy. Cieńsze nie dawały rady.

A jaki jest klucz doboru tych parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ochroni najwyżej przed pająkami i muchami :)

a węgiel coś tam zawsze z powietrza wyłapie

A patrzyłeś że ten filtr jest właśnie z węglem aktywnym, czy tak sobie komentarz strzeliłeś?

Edytowane przez robbi2708 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić można np.tak

ustawiasz dany poziom wody w pracującym odpieńku z wężykiem zasysania powietrza zaraz przy nim i jeśli podłączysz wężyk za okno i poziom wody w odpieńku się podniesie to średnica jest za mała.Czyli poziom musi być identyczny podczas pracy z wężykiem za okno jak i bez

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A patrzyłeś że ten filtr jest właśnie z węglem aktywnym, czy tak sobie komentarz strzeliłeś?

Ale wiesz że całkiem sporo "czarnych" gąbek oraz włóknin filtracyjnych ma "jakąś tam" zawartość (pyłu) węgla ? i że takie coś należy wymieniać co najmniej raz w miesiącu ?

jednak wolę mój "wynalazek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zamkniesz szczelnie okno to nie masz w domu nadymione jak na zewnatrz. Jeśli odpieniacz by zaciągnął taki dym w wodę to mogłaby być lekka przyducha chyba ....

Pozdrawiam

Rozumiem że to pudełko jest w pozycji pionowej ? Ile mniej więcej węgla zasypales. ? Całe pudełko. ?

Pozdrawiam

Mam od 5 lat wężyk za oknem bez żadnych filtrów itp.raz jest plus 35 lub minus 20 albo zadymione przez palaczy w zimę i nic mi się z tego powodu nie wydarzyło.Podczas dużego dymu na zewnątrz patrząc na korale to nie widzę różnicy,jeśli byłoby aż tak żle to pewnie korale by grymasiły albo nawet polipów by nie wystawiały


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógł by mi tu ktoś wstawić fotki jak wyglądały korale gdy mieliście wężyk w szafce, a jak wyglądają teraz jak juz zrobiliście dziurę w ścianie? Tak serio ciekawi mnie różnica.

Albo może po prostu opisać, czy zmieniły się kolory? Czy szybciej rosna?

I co np przy smogu miejskim, takim jak np mają w Krakowie, i nie tylko.

Kilkukrotnie podwyższone stany to nie przelewki, jakie one mają wpływ na korale? Skoro wpływ brudnego powietrza działa źle na roślinność, może o dla korali nic dobrego nie przynosi. Na rafach takich zjawisk póki co jeszcze nie ma.A przynajmniej nie w takich ilościach jak w miastach.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście wywaliłem ten wężyk za okno bo ponoć stabilizuje ph i nie słyszę wreszcie zasysanego powietrza z szafki :)

I prawdę mówiąc to ph miałem około 8 zawsze więc jedynym powodem było wyciszenie :D

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.