Skocz do zawartości
Grzegorz T

Zakupy na http://pl.aliexpress.com

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiaj pocztą i masz spokój. Nawet jak wystawi ci deklaracje na 1/10 ceny to przelew nie bedzie sie zgadzał z deklarowana wartością :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kurierem DHL i już zapłaciłem. Pozostaje czekać ........... bo nikt z forum chyba nie zamawiał.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem sporo rzeczy....kurierskie przesyłki idą przez urzad celny na Śląsku i niestety one z automatu przechodzą przez celnika. Natomiast pocztowe idą przez urzad celny w Warszawie i tu jest totalna olewka z kontrolą wartości towaru.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem lampę led dsuny, zapłaciłem cło mimo że przyszło z GB. Czas oczekiwania 7 dni. Na szczęście cło z dużo niższej wartości niż zapłaciłem w rzeczywistości za lampę. Płacę kartą Inteligo, używam jej jako kredytowej, przewalutowanie kosztuje mnie po kursie sprzedaży NBP.

Przesyłka mimo że wysłana z GB traktowana jest jak z Chin, nie znam się ale możliwe że magazyny mają w GB ale na wolnych obszarach celnych.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Łukasz B (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to cło cię wyniosło, albo gdzie sprawdzić ile wyjdzie. Czy to widzimisie celnika ? I czy dostałeś dopłatę w trakcie czy przy odbiorze ?


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło to pikuś - z tego co pamiętam 3.5%

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kiedyś przeglądałem portal i powiem Wam że albo nie potrafię szukać albo jakaś lipa jest. Przykład, dozownik jebao dp-4 prawie 100 dolców z dostawą czyli 400zł. W kraju w sklepie z gwarancją ciutkę taniej. Inne pompy jebao też bez szału. O co chodzi?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj pod nazwą JEBAO bo dostaniesz ten sam dozownik w tej samej cenie ......... poszukaj tego w czym chinczycy są najlepsi czyli podróbki ........ będzie się nazywać jebcao lub jakoś podobnie i kosztować połowę ceny. Albo prościej pod hasłem dozownik. Gdzieś widziałem w cenie 56dolców za 4x ......... jak znajdę to wrzucę linka.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to cło cię wyniosło, albo gdzie sprawdzić ile wyjdzie. Czy to widzimisie celnika ? I czy dostałeś dopłatę w trakcie czy przy odbiorze ?

Zamówiłem tą lampę http://www.aliexpres...=68925972122303

Data operacji:

2015-08-27

Nadawca / Odbiorca:

WWW.ALIEXPRESS.COM

LONDON

WIELKA BRYTANIA

Kwota operacji: 248.05 USD

Data wykonania: 2015-08-25

Kwota transakcji:936,66 zł

Przywiózł kurier DHL po tygodniu. Zawsze czekałem około miesiąca, cło zapłaciłem kurierowi podczas doręczenia około 130 zł, nie pamiętam już dokładnie ile. Lampę i tak kupiłem tanio jak na tamten okres, teraz są znacznie droższe i jeszcze ten kurs $

Chwała dsuny za to, że miałem wpisane w deklaracji połowę niższą wartość niż zapłaciłem.

Zamówiłem tą lampę http://www.aliexpres...=68925972122303

Data operacji:

2015-08-27

Nadawca / Odbiorca:

WWW.ALIEXPRESS.COM

LONDON

WIELKA BRYTANIA

Kwota operacji: 248.05 USD

Data wykonania: 2015-08-25

Kwota transakcji:936,66 zł

Przywiózł kurier DHL po tygodniu. Zawsze czekałem około miesiąca, cło zapłaciłem kurierowi podczas doręczenia około 130 zł, nie pamiętam już dokładnie ile. Lampę i tak kupiłem tanio jak na tamten okres, teraz są znacznie droższe i jeszcze ten kurs $

Chwała dsuny za to, że miałem wpisane w deklaracji połowę niższą wartość niż zapłaciłem.

Mały update

Rozmawiałem ze znajomym z UC i potwierdził moją teorię o magazynach w GB w strefach wolnocłowych, towar leży w magazynach i jest tam w tranzycie czyli jak kupisz to wysyłają lampę do Ciebie i jako odbiorca końcowy zapłacisz cło ( jeżeli na ten rodzaj produktu jest przewidziane) oraz podatek VAT.

VAT z tego co się orientuję płacisz od wartości towaru z cłem oraz kosztami transportu. Dodatkowo możliwe, że zapłacisz DHL za obsługę celną. Szkoda że wyrzuciłem papiery z DHL jakie miałem przy paczce napisałbym bym dokładniej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz B (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiaj pocztą i masz spokój. Nawet jak wystawi ci deklaracje na 1/10 ceny to przelew nie bedzie sie zgadzał z deklarowana wartością :)

ale jak przez pocztę zamówić jak tam tylko dhl też chcę kupić tą lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiaj przez DHL, Chińczyk niech określi wartość na 60do 80 USD

Zadzwonią do ciebie z DHL zapytają co jest w środku czy na użytek własny cz do firmy wypełnia papiery, u kuriera zaolacisz koło 80 pln.

Ja zamawilem w ten sposób: lampę led, odpieniacz, cyrkulatory i rzeczy nie tylko do akwarium

Edytowane przez duszakm (wyświetl historię edycji)

a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem lampę na ali ( ogólnie kupiłem tam około 300 rzeczy) małych urząd celny nie sprawdza, duże zależnie od urzędu celnego :p ale w przemyślu zawsze sprawdzali i trzeba zapłacić cło + vat; jeśli wziąłeś kuriera masz szanse że przejdzie bez vatu i cła ( małe), ogólnie dhl przywozi do Holandii lub Belgii i tam doliczają, a na miejscu płacisz za całosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.