Skocz do zawartości
Kasiaczek

pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

hmm jestem tu nowa

zalogowałam się ponieważ chciałabym się dowiedzieć troszkę na temat chodowli strzykwy

jakie minimalne wymiary powinno mieć akwarium

jak duże rosną skrzykwy

co jedzą, w jakicj odstępach i jak dużo

jak im sie zmienia wodę i czysci akwarium

czy strzykwa poprzez samoobrone jest niebezpieczna dla człowieka

i w reszcie przy zakupie strzykwy akwarium i innych akcesori o ktorych zapewne nie mam pojecia, na jaki koszt musze się narazić i co ewentualnie oprocz zwierzaczka trzeba zakupić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke dziwne pytanie poniewaz nikt jako tako samej strzykwy nie hoduje. Przed udzieleniem odpowiedzi na Twoje pytania, czy chcesz cos miec w zbiorniku oprocz strzykwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np tu masz taką strzykwę razem z całą resztą

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=4

Trzymanie samej strzykwy to sztuka dla sztuki, ale się da jesli ktoś chce.

CZyli akwarium no ok 30-40 litrów(im większe tym lepiej) , sol na ok 100 (na zapas), jakiś gęstościomierz, aby wiedzieć jakie jest zasolenie, jakiekolwiek światło, bo strzykwa jest cudzożywna, więc nie musi mieć specjalistycznego oświetlenia , aktyniki itp, i wszystkie inne wymienione tam rzeczy. Dobrze by było mieć dostęp do odpowiedniej słodkiej wody z filtra RO, by nie lać zwykłej kranówki.

Strzykwa jest filtratorem, więc karmi się ja pokarmami płynnymi wlewając je do wody a ona sama sobie wyłapie.

Wody się całkiem nie wymienia, tylko podmienia ok 10 % tygodniowo, a codzienne ubytki trzeba uzupełniać wodą słodką (z RO)

strzykwa nie jest niebezpieczna, chyba że sama dla siebie jeśli zanieczyści wodę.

Karmić trzeba by było myslę co drugi dzień i często czyścić filtr ;)

Może lepiej założyć rafkę ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzykwa jest nudna :( Poza tym trzeba ja regularnie karmic, nie napisalas jeszcze jaki to ma byc konkretnie gatunek strzykwy. Akwarium dla strzykwy moze byc male i tanie, nie potrzebuje mocnego oswietlenia, duzej cyrkulacji czy duzo skaly, mozna sie obejsc nawet bez odpieniacza jesli sie podmienia REGULARNIE wode.

Natomiast na poczatek przygody z morszczyzna odradzam, delikatnie mowiac, strzykwy - to organizmy trudne w hodowli, a w morszczyznie "trudne" oznacza "naprawde trudne" :(

Chyba ze twoje zainteresowania odnoscnie morszczyzny ograniczaja sie na razie do strzykw :( Ale napisz jescze jaki konkretnie gatunek Cie interesuje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgadzam sie z moim poprzednikiem sama strzykwa w akwa to nudne sam mam 2 takie trzeba je przynajmniej raz w tygodniu dokarmiac czesto otwierają sie tylko w nocy są bezpieczne dla człowika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.