Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Supergirls i RR Minions  . Jedne i drugie w realu rozwalają mnie :-) .... Są super , chociaż zdjęcie tego nie odzwierciedla ... zwłaszcza supergirls .

41e41e1c6b20d1a3med.jpg

Doomsday

75d159634f21d2ebmed.jpg

Gobstoppers

c77993c33f77eb7bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golden hornet .

d8a5cb673afae1admed.jpg

Hawaiian

8b25d90609b952d2med.jpg

Red Mega Rainbow

595a558b5a797ce8med.jpg

Pink zipper

0e36a3d4486beccemed.jpg

CAR

5f10ec9fa5162642med.jpg

Seduction

9a1dc636933da05fmed.jpg

Candy Aple Purple

f974b4b8289516eamed.jpg

RR Minions

7c7fba8e8bc9351dmed.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kto wymyśla te nazwy?  Jest jakaś poważna organizacja, która je ustala? 

Przecież jak zmienisz skład chemiczny wody to zmienia się barwy... Te same korale mają czasem po kilka nazw... Więc jak dla mnie te nazwy to ściema. Każdy może nazwać jak chce... 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się nadawaniem nazw koralowcom . I tak naprawdę to nie jest ona dla mnie ważna :-) . Ważne jest piękno i duża ilość odmian barwnych . Kolorystyka rzeczywiście potrafi być drastycznie różna . Po włożeniu koralowca do innego akwarium może on wyglądać zupełnie inaczej . Jednak myślę że nie o chemię wody tu chodzi a raczej o rodzaj lamp :-) .

Mam zoanthusy które po przejściu do innych akwariów nic nie zmieniły się kolorystycznie . One po prostu trzymają fason gdziekolwiek by nie były he he he :-) . Ale są takie odmiany że już różnią się znacznie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia wody ma znaczenie, w wytrzepanej wodzie seriatopory, stylopory zamiast fioletowe sa rozowe, jak nadmiar no3 to wszystko bure zoa tez no moze procz briareum


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o twarde to ja się zgodzę . Chemia ma znaczenie . Ale przy zoanthusach to ja widzę różnicę tylko przy różnym świetle i tylko w niektórych odmianach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie male akwa pod kwarantanne, tam trzymam tez min zoasy i jak cos padnie, no3 skacze zaraz i szczegolnie gdy po4 sie pojawia od razu wszystko bure az ciezko odroznic jedne od drugich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic takiego nie zauważyłem , a też czasami coś potrafi paść . Zresztą zoa lubią trochę No3  więc nie bardzo rozumie dlaczego miały by robić się wszystkie bure :-) :-) .... i jeszcze że ciężko odróżnić :-)  , to już naprawdę pierwsze słyszę ... No ale wierzę że tak jest jak tak mówisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 70l jak padnie a ja nie zauwaze to po4 0.8 mi sie robi no3 50 byc moze takich poziomow u siebie nie odnotowujesz ;)
Ostatnio siedzialo tam 7 chromisow i zwyczajnie nie przeliczylam patrze zoasy dziwne, testy jak wyzej wyszly, wiec nastapila inwentaryzacja chromisow hehe po tyg od zastosowania absorbentu na po4 wsio wraca do normy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z Zoasami jest tak : kupujesz brązowe i jak się popieści to wychodzi z tego piękno... 

Zdjęcia robione z ręki - w kilka minut. Bez przygotowania. 

Małpiszon:

44298359_1056373437878771_40749814118560

44389006_1056373514545430_30116634004690

Różowa pantera

44339301_1056373451212103_52518754696990

Szał pawiana:

44400862_1056373401212108_67607343401931

Produkt putina:

44358940_1056373567878758_15872112888601

Niemiecka miłość:

44319748_1056373581212090_14843561550848

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad ty to potrafisz nazwy wyszukac hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy aż takiej różnicy nie miałem  Jak były szare to były nadal . A jak kupiłem z super kolorkami to nadal miały super kolorki .  Czasami była jakaś mała różnica ale tylko czasami i nie duża . I sorry ale tu nie ma co pieścić . Pieścić to się pieszczą z acroporami i innymi twardzielami . Zoasy się kupuje i mają cieszyć oko od początku do końca :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mi się zdarzało wiele razy, że zmieniały kolory. Taka jest magia fluorescencji...

Nawet ostatnio kupiłem brązową sinularię, która okazała się być niebieska. Kupiłem ją bo wyglądała jakoś dziwnie - tak jak by miała się wybarwić... 

Na dowód - niebieska sinularia z mojego zbiornika:

44364580_1056399714542810_84952703602901

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wypasione Jurko ;) chyba zacznę znowu zbierać szczepki. Gdzie aktualnie kupujecie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są raczej pootwierane . 

Ja kupuję na zachodzie , Niemcy , Holandia , Anglia . W tym tygodniu dostałem 5 nowych odmian . W następnym ma przyjść 12  :-) .  Lubię zoa :-) . Są piękne i różnorodne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez normalnie otwarte, ale tylko włożysz łapę do akwa coś zrobić. Rezta 5 minut i napompowane jak balon, a te dochodzą do pełnego otwarcia godzinę, dwie . 

Ja tez kupuje w uk i jestem zadowolony :-) 

pytam bo widzę ze mamy ta sama odmianę. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.