Skocz do zawartości
Tynio

HDTV - kto bedzie mieć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

@loccautus, każdy ma jakiegoś strupa ;),

@Tynio, wybrałem tuner standard, nosze się z zamiarem kupna nagrywarki.

A co do jakości pożyjemy zobaczymy, tak jak wyzej napisałm zależy mi na bardziej na dźwięku i dobrym obrazie przy rozsądnej cenie, a jest to jedyna oferta która pozwala wybrać mi to co mnie interesuje, choć nie powiem też widać tutaj w ich ofercie kombinatorstwo, chyba ten co układal te pakiety dostał dużą premię ;).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

...

@Tynio, wybrałem tuner standard, nosze się z zamiarem kupna nagrywarki....Pozdrawiam Roman

Jak wybierasz pakiet filmowy to otrzymasz dodatkowo pakiet gratis (cinemax - czy jakoś tak )

Jak będziesz chciał nagrywać z tunera to wszystko sie nagra w SDTV (nawet przez wejście/wyjście componentowe)

Ale i tak myśle że lepiej kupić N niż taki Polsat czy Cyfrę+ za kupe kasy

Cena 26 zł za 4 pakiety to nie jest wiele a i zawsze lepsza jakość jest niż z kablówki


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci:

1. Rozdzielczosc. Jestem co prawda maniakiem wysokich rozdzielczosci ale chyba nawet laik zauwazy roznice miedzy obrazem 480p, 720p i 1080p jesli bedzie mu puszczany na tej samej klasy sprzecie. Rzeczywiscie tanie telewizory LCD daja kiepski pod kazdym wzgledem obraz a normalnej SD nie da sie po prostu na tym ogladac ;) Co innego dobra duza plazma: obraz podawany przez HDMI w 1080p na dobrej plazmie wyglada bajecznie, jednak bajecznie kosztuje takze taka plazma ;) Nie ma o czym gadac, dopuki nie upowszechnia sie odtwarzacze B-Ray czy inny HD DVD, nie bedzie konkretnego wyboru programow satelitarnych i kablowych w HDTV oraz nie upowszechnia sie telewizory OLED to nie ma w ogole mowy o jakies wiekszej popularnosci HDTV. Na pewno premiera PlayStation3 da poteznego kopa branzy HDTV (sam zamierzam nabyc) ale i tak trzeba bedzie poczekac pare ladnych lat na dobra jakosc w znosnej cenie. OLED-y to przyszlosc a ta troche dalsza to miniprojektory diodowe, za 5 lat mysle ze zmieszcza to w telefonie ktory bedzie strumieniowo pobieral sygnal HD z sieci komorkowej i rzucal na sciane w formacie 1080p ;) to nie zart, prototypy juz dzialaja, 5 lat trwa srednio wprowadzenie takich technologii na rynek, moze szybciej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p jest poza specyfikacja pasma; zostaje 1080i ktore gorzej wyglada niz 720p... poczytaj troszke aquamaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad Ty bierzesz takie informacje? ;)

HDMI zawsze obslugiwalo 1080p, od 4 lat od wersji 1.0

Ja calkiem niedawno ogladalem film z BlueRaya przez HDMI na 1080p.

Gdzie to wyczytales ZiZi? ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to plazma , która ma bajeczny obraz ?

Bo jak narazie od wielu lat nie odpusczam wiekszych wystaw ze sprzetem av i jak narazie to musze przyznac ,że nie spotkałem plazmy , która by miała zadowalajacy obraz. Oczywiscie piekne jasne obrazy testowe , wybrane na demo robia wrazenie , ale jak sie wexmie własny film z ciemnymi scenami to juz sie robi poprostu kiszka. Ta technologia jest skazana na wymarcie. Głównym czynnikiem pracującym w komurkach plazmowych jest fosfór , a ten wiadomo że nawet w ciemności świeci stąd problemy z kontrastem.

Dziwie sie tylko powaznym producentom, którzy wypisuja na swoich produktach takie bzdury jak kontrast 4000:1 !

taki kontrast w rzeczywistości nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na przyklad taka:

http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/vModelList?storeId=15001&catalogId=13401&catGroupId=24973&cacheProgram=11002&cachePartner=7000000000000005702

W porownaniu do KAZDEGO telewizora LCD obraz jest bajeczny.

Zas technologia z wuelu wzgledow oczywiscie skazana jest na wymarcie, natomiast zadna technologia na dzien dzisiejszy nie daje lepszego obrazu HD. Moim skromnym zdaniem oczywiscie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamaniac poza specyfikacja pasma przeciez napisalem - znaczy, ze nie da sie tego wepchnac i przepchnac przez satelite i lacza naziemne, nie pisalem, ze DVD i TV tego trybu nie obsluguja, temat byl przeciez o N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze @Aquamanic ,ze sprzet panasonica podoba Ci sie , no cóż , nie bee polemizował o gustach sie nie dyskutuje. Ja omijam te firme z daleka bo sprzet z tym logiem to raczej niska jakość. Jedyne co dobrego im sie udało zrobic to magnetowidy bo miały odlewane mechanizmy , nawet odtwarzacza DVD nigdy nie potrafili sensownego zrobić , o ile dobrze pamietam to przetworniki 10bit to wszystko co pokazali.

Mysle ,że juz obecne LCD beez tylnego podswietlania bija takie Plazmy o głowe. Nawet model Sony qualia 005 , którego miałem okazje widziec w akcji na wystawie w Nowym Yorku nokałtował wszystko co było tam pokazane.

Także moim skromnym zdaniem LCD ma narazie przewage , no i nie traci 10 % jakości po roku jak plazmy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na Panasonica: od 4 lat uzywam kamery DV Panasonica i chwale sobie - przezyla juz naprawde sporo, telewizory Panasonic uzywam od kilkunastu lat i rowniez nie bylo z nimi zadnych problemow. Wiec zdazylem sobie jakies zdanie o tej firmie wyrobic. Uzywam tez sprzetu Sony i takze nigdy mnie nie zawiodl, w moim osobistym rankingu sprzetu AV stoja te firmy obok siebie na szczycie a potem dlugo dlugo nic. Dobra, jak pojde na emeryture i bede mial w koncu duzo czasu to zamienie wieze Sony na gramofon Transrotor, wzmaczniacz Audio Note i glosniki B&W Nautilus okablowane platynowymi kablami MOnster, ale na razie sprzet obu ww. firm uwazam za calkiem pozadny, a obraz z plazmy po prostu lubie: raz zobaczylem pozadne 1080p na pozadnej plazmie no i bardzo mi sie spodobalo, do tej pory zaden telewizor LCD nie dawal w moim odczuciu tak cieplego i wyraznego obrazu, byc moze to jest zauroczenie duzą rozdzielczoscia i gdybym mial na chlodno porownac najlepsze modele plazmy i LCD byc moze wybralbym LCD.

Andrzej az sie wybiore w sobote do dobrego salonu AV i dobrze sie poprzygladam tym nowym LCD Sony :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD bez tylnego podswietlania? Andriew, jestes pewien ze cos takiego istnieje. Moze jestem w bledzie ale TV LCD dzialaja na takiej zasadzie, ze swiatlo np. ze swietlowki jest przepuszczane przez "filtry" tworzone przez matryce LCD i tak powstaje obraz. Bez switala z tylu nie ma obrazu.

Izaczej niz plazmy gdzie kazda komorka swieci swoim swiatlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że oglądałęm wiele LCD Panasonic , LG , Sony , Samsung oraz JVC

I tylko 2 firmy miały obraz do zaakceptowania.

Mówie tu o przekątnej 26" i o cenach w przedziale 3000-3500 zł

- Panasonic miał słaby obraz kolorystycznie ale miał najlepszy tuner (na tej samej antenie najlmniej śnieżył) duzo fajnych wyjść miał (najwiecej ze wszystkich)

- LG najładniejszy obraz , bardzo łądny wyglad i naprawdę dobry dzwięk. Jego jednymy minus to brak czarnego koloru (miał granatowy) - ten LCD chciałem kupić , miał dobre paramety ale zbyt jasny był.

- Samsung bardzo łądny obraz (podobny do LG) mniejsza obudowa , czarny zblizony do czarnego (jest bardziej ciemno szary) Dzwięk bardzo słaby , brzydka świecaca obudowa , tuner nawet dobry - obraz ładnie sie tuninguje po wejściu do menu serwisowego -ten wybarałem

- Sony obraz łądny ale na demach HDTV gorzej już z sygnałęm anetenowym oraz czarny też nie był tak czarny jak powinien (podobny jak w Szajsungu) fajnie wyglądał :(

- JVC bardzo cienkie LCD obraz najgorszy ze wszystkich wejsć mało a do tego naajsłąbszy tuner - poprostu śmiech na sali ale łądny wygląd i dobry dzwięk.

Jeszcze raz przypominam że to z zakresu cen 3000-3500

Ale oglądałem kilka LCD już 32" w cenach 4500-5000 zł to już LCD 26" zostawały w tyle.

Wiem jedno że LCD 26" i oglądanie z odległosci 2m jest idelany a do tego sporo mniejszy niż klasyczny (CRT)

Tylko z LCD jest porblem co zrobić z głośnikiem centralnym na TV nie połozy się :(


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac , jak bedziesz sie wybierał do dobrego salonu na testy to obowiązkowo zabierz swoje płyty , najlepiej z ciemnymi filmami . Zawsze gdy przeprowadzam testy sprzetów to tylko na swoich płytach.Po takich porównaniach łatwo dostrzec różnicę. jesli chodzi o sprzet audio to trafiłes własnie na audiofila. Zawsze bardziej interesował mnie sprzet grający niz AV, ale bedac na wystawach trudno ominąc i ten drugi.

Sprzet Hi-End to temat rzeka , jak kiedyś bedziesz chciał pogadac o sprzecie to zapraszam na priva.

A jak bedziesz sie wybierał po Nautyliusy to wczesniej posłuchaj Cabasse Adriatis , to jest dopiero orkiestra w domu :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio, w LCD o mniejszych przekatnych Sony i Samsung beda miały podobny obraz poniewaz jest to ten sam panel.

Panele do 32" dla sonego dostarcza Samsung. Sony oprawia je tylko w swoja elektronikę, chociac to duzo daje.

Np Plazma firmy Runco 50" za 50 tys euro ma panel Samsunga , ale ma elektronike niemalże kosmiczna co daje obraz bardzo dobrej jakości , ale to dla snobów amerykanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu

Od około tygodnia jestem posiadaczem TV "n" i niby jest ok ale jednak :D

Zaczne od początku zestaw kupiłem osobno (czasza + konwerter) ten co proponują do n to lekka przesada wolałem dać 200 zł i wiedziec co mam (dodam że opłacało sie z tego co na innym forum doczytałem)

Za zainstalowanie oraz ustawienie we Wrocku kasują jakieś 130-180 zł (nie jest to mało)

Sam zabrałem sie za instalację (bardzo kiedyś lubiałem grzebać w elektryce i elektronice - do dnia kiedy lampa z wysokiego napięcie mnie nie trzepneła)

Posiedziałem pogrzebałęm i ustawiłem antenkę w ciągu 15 minut (instalatorzy straszyli mnie że 3-4h będe ustawiał)

jakość sygnału bardzo fajna :D 80-100%)

Kupiłem 3 pakiety + 2 za free dostałem (jak prawie kazdy)

kanałów polskich mam około 45 zagranicznych myśle że bedzie ze 200-250.

Jakość odbiory kanałów SD jest dobra a nawet sporo lepsza niż z mojej osiedlowej kablówki.

Dzwięk też wymiana (jak jest 5.1) myśle że te 32 zł to nie jest dużo (tyle płace za swoje kanały + 10 zł za kanały dla dzieci )

Obraz na kanałach HD - poprostu szok lepsza jakość niż na DVD - szkoda że tak mało tego jest

Po powrocie z kanału HD na SD odrazu przeżywa sie mały szok.

Aktualnie siedze na zwolnieniu (dopadło mnie takie wredne chorubsko)

nieraz ogląda Discovery HD przez 4h obrazem nie moge sie nacieszyć poprostu rewelka.

Ale niestety są tez minusy

problem z dzwiekiem na LCD przez HDMI - co jakiś czas sie zrywa problem przy rozdzielczości 720 musi być ustawione 1080.

Tylko 2 kanały (teraz jest 1)

Zaczynają sie powtarzać programy.

Myśle że trzeba to zobaczyć :D


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz od tygodnia posiadam.Narazie mam podpiete pod antene od cyfry.A kupilem od n taka jakas z dziurami co z nimi nie tak??? to moze oddam bo jeszcze nie zamontowana brak czasu.A jak tak patrze na dicsovery hd i na inne discovery za bardzo roznicy nie widze


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

Ja tez juz od tygodnia posiadam.Narazie mam podpiete pod antene od cyfry.A kupilem od n taka jakas z dziurami co z nimi nie tak??? to moze oddam bo jeszcze nie zamontowana brak czasu.A jak tak patrze na dicsovery hd i na inne discovery za bardzo roznicy nie widze

Więc

Te od n są małe i ludzie piszą że jak jest gorsza pogoda to mają problemy z sygnałem (ale nie wszystcy)

Myśle że jest to zalezne od przewodu oraz ustawienia anteny i z jakiej cześci polski sie jest :D

Ja sie zabezpieczyłem i kupiłem Triax-a 80 TD (jedna z lepszych anten w tej cenie)

Co do jakości kanałów to zależy przez jakie złacze Ci leci oraz jaką masz rozdzielczość ustawioną w tunerze

Ja miałem przez Component ale potem kupiłem kabel HDMI i jest podobnie a nawet przez component jest lepiej.

Testowałem też przez Euro ale obraz faktycznie nie był jakiś super na HD może minimalnie lepiej niż na pozostałych.

Teraz wszystko zależy czy Twój TV ma HD Ready jak tak to powinieneś widzieć ze jest dużo lepszy obraz na kanałach HD

A jak nie to bedziesz widział małą rużnice lub wcale (tak jak pisałem zalezy też od kabelka)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ja lece przez euro czyli kupic component

kurcze teraz przymierzylem antene od n i jest wieksza z 10cm od tej wizji jutro sie pobawie zamontuje ta od n zobaczymy jaki bedzie sygnal

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki sygnał masz ??

u mnie na TVN oraz kilku innych mam sygnał na 68-69% a jakość 100 przy innych TVP1 czy discovery już mam 88-90% na 85-95% jak był desz wiatr i grad to spadło tylko o kilka procentów 5-9%

kup sobie component bo jak masz HDMI w TV to i tak narazie jest sporo problemów jeszcze - trzeba troszke poczekać by to naprawili.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jestem posiadaczem od 4 dni "n" , niestety w pełni narazie nie mogę wykorzystać tej telewizji poniweaż telewizor nie posiada HD ready.

Ale porównując do propozycji kablówki - "NIEBO A ZIEMIA", a jeśli chodzi o dźwięk to - BEZ KOMENTARZA :D.

Pozdrawiam Roman

P.S.Faktycznie ten ich talerz z siateczki nie wróży dobrego odbioru w przyszłości, więc warto zainwestować w lepszą czaszę.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.