Skocz do zawartości
dawa27

Tunze Comline 3162 co do środka?

Rekomendowane odpowiedzi

co dać do środka tego filtra zbiornik bez sumpa na tym filtrze i MCE 600 jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję siporax, węgiel i watę pomiędzy ten węgiel


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję siporax, węgiel i watę pomiędzy ten węgiel

czyli siporax na spód wata węgiel na wierzchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50 sztuk tulejek siporaxu, watę, 80ml węgla, watę i tą fabryczną gąbkę na górze. Węgiel do mojej pojemności tj 200litrów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50 sztuk tulejek siporaxu, watę, 80ml węgla, watę i tą fabryczną gąbkę na górze. Węgiel do mojej pojemności tj 200litrów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak ty to tam wszystko zmieściłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waty nie za dużo - a resztę podałem objętości. Łatwo nie jest ale wszystko wchodzi jak należy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy grzałka 100W tam wejdzie? gdzieś wyczytałem że 75W maksymalnie i mam teraz dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o długość a co za tym idzie moc bo im więcej Watów tym dłuższe.

Tak naprawdę to o głębokość komory grzałki od dna do tafli wody :/

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

długość i waty nie zawsze idą w parze

2 żyletki + kabel ... to też grzałka :) o "byle czajniku" nie wspominając

bardziej chodzi o powierzchnię oddawania ciepła - żeby punktowo nie "gotować" a reszta zimna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz specyfikację kilku producentów to zauważysz że większość ma taką samą średnicę dla wszystkich grzałek a wraz z zwiększeniem mocy wydłużają się.

Wracając do tematu... Czy ktoś by był uprzejmy i zmierzył mi głębokość komory grzałki od jej dnia do tafli wody?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz specyfikację kilku producentów to zauważysz że większość ma taką samą średnicę dla wszystkich grzałek a wraz z zwiększeniem mocy wydłużają się.

Wracając do tematu... Czy ktoś by był uprzejmy i zmierzył mi głębokość komory grzałki od jej dnia do tafli wody?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

zaraz ci zmierzę akurat mój filtr stoi jeszcze pusty zbieram pieniążki na 40 kg skały :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Z góry dzięki.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od góry filtra do końca komory na grzałkę masz 16cm a pamiętaj że filtr jest jeszcze jakieś 1cm wyżej jak tafla tak aby zbierał syf z lustra wody a tak nawiasem jaki zbiornik stawiasz u mnie będzie działać ten filtr w wersji z cyrkulacją w 255 litrach do tego odpieniacz MCE 600 bez sumpa możesz sobie grzałkę schować za filtr i tak nie będzie widać jak zarośnie wszystko ponoć filtr z czasem się zlewa dzięki porastaniu tylko pilnować aby wloty i ujścia były czyste

może masz ochotę kupić lampę t5 8x39w :D akurat mam na sprzedaż bo zmieniłem zdanie i kupiłem ledy z programatorem :p

dorzucę 6 świetlówek gratis mają jakieś 6 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wsadzam do 70l zbiornika ;) więc muszę podziękować za ofertę.

Dzięki za zmierzenie, czyli muszę szukać grzałki gdzie linia minimalnego poziomu wody będzie nie większa niż 14-15cm.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wsadzam do 70l zbiornika ;) więc muszę podziękować za ofertę.

Dzięki za zmierzenie, czyli muszę szukać grzałki gdzie linia minimalnego poziomu wody będzie nie większa niż 14-15cm.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

licz to że grzała wystaje nad wodę jeżeli ma potencjometr do ustawienia temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko moja do poziomu minimalnego zanurzenia ma 21cm. Jeżeli filtr ma zbierać film to nie może być zanurzony cały i jeszcze kilka cm pod wodą, nieprawdaż? Dlatego muszę się pożegnać z moją grzałką i kupić nową, mniejszą jak chcę ją wsadzić do środka.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 50 sztuk tulejek siporaxu, watę, 80ml węgla, watę i tą fabryczną gąbkę na górze. Węgiel do mojej pojemności tj 200litrów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na czas dojrzewania taka kombinacja jest ok czy stosuje się inne media?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.