Skocz do zawartości
MeaCulpa

Małe też może być piękne - mini rafka 30 l w Gliwicach

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz w ogóle wyniki testów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przed sobą hydraulike bez męskiej ręki. Samo klejenie czy zgrzewanie to pan Pikuś, gorzej z wiedzą jak to pokleic, jaką ma być wysokość tych rur w kominie i jak te rury poprowadzić do sumpa, żeby nie chlupalo, nie pryskalo i nie siorbalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz w ogóle wyniki testów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

azotany miałam w granicach 100 więc jeszcze bardzo dużo. W czwartek jeszcze raz będziemy mierzyć.

Nika - no to szacun bo ja sama bym się chyba nie podjęła takiego zadania. Hm a zagadywałaś w erybce żeby ci to w domu podłączyli?


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagadywalam. W sumie lubię majsterkowac lampę tez będę sama robić i zadręczam tutejszych chłopaków pytaniami. ale są cierpliwi i wspomagaja wiedzą zdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagadywalam. W sumie lubię majsterkowac lampę tez będę sama robić i zadręczam tutejszych chłopaków pytaniami. ale są cierpliwi i wspomagaja wiedzą zdalnie.

Dobrze że masz pomoc :) ja przynoszę robotę do domu więc mam syndrom delegowania zadań na innych :p


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na kogo delegowac :) Ale to ma swoje plusy, bo mogę sobie też szastac własną kasą na morszczyne ile chcę i nikt mi nie brzeczy.

No3 masz jeszcze bardzo wysokie, ale zdecydowałas się już na konkretne zwierzęta, jak juz będzie można zasiedlac mieszkanko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na kogo delegowac :) Ale to ma swoje plusy, bo mogę sobie też szastac własną kasą na morszczyne ile chcę i nikt mi nie brzeczy.

No3 masz jeszcze bardzo wysokie, ale zdecydowałas się już na konkretne zwierzęta, jak juz będzie można zasiedlac mieszkanko?

Oczywiście będą 2 błazenki :) syn chciałby jeszcze jakąś trzecią małą rybkę, ale nie wiem czy taka ilość przejdzie. Za to nie chcemy krabów i krewetek. Z korali głównie podobają nam się lps.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 3 nie przejdą. Na mnie nakrzyczeli bardzo, jak przez chwilę miałam 3 w 54l i to z zalozenia tylko tymczasowo, na 2-3 miesiące max. Raz, ze dla ryb to za mało, a dwa, że możesz mieć problem z no3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 trochę duże zrób dwie podmiany w tygodniu ok 4 litry solanki powinno ci spaść jak nie to musisz co kupić na spadek no3.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma już 1,5 miesiąca

Wczoraj rano nastał wielki dzień. Dzieciaki pierwszy raz zjadły śniadanie w 5 minut i już czekały pod akwarium na zrobienie testu wody.

Wielkie podekscytowanie czy pojedziemy do erybki czy nie.

6ba2c2d470a67158med.jpg

JEST udało się. Wpakowani do auta w drugie 5 minut zadowoleni pojechaliśmy na "zakupy".

Wybraliśmy dwa najmniejsze błazenki w sklepie. Trochę się martwiłam że nie były od początku parką, ale w woreczku nic sobie nie robiły. Wszyscy zadowoleni bo były trochę różne. Jeden ciemniejszy a drugi wyraźnie jaśniejszy. Wpadła nam w oko jeszcze piękna eufilia, zakup zupełnie nieplanowany ale bardzo zachciałam ją mieć :)

Dokupiliśmy jeszcze "tabliczkę czekolady", nową porcję bakterii i kilka innych dupereli do rybek.

Nastąpiła akcja aklimatyzacja:

76790ded847cfed7med.jpg

74c2eac46fa7baebmed.jpg

Wszystko trwało 1,5 godziny. Rybki oczywiście dostały oficijalnie swoje imiona. Ciemnijszy Gucio, jaśniejsza Maja. Gucio wyraźnie dużo bardziej energiczny, mały cwaniak. Maja bardzo spokojna.

Najpierw została zainstalowana Eufilia. Wydaje nam się że ma miejsce idealne bo lekko faluje ale nie za bardzo. Chyba jej się tam podoba.

Później przyszła kolej na rybki. Gucio szybko sam wypłynął z woreczka i zaglądał za Mają. Tej się nie chciało wypływać na "wielkie" wody. W końcu się przekonała i popłynęła za Guciem.

Gucio odważny, szalony, zwiedził wszystkie kąty. Maja bardzo spokojna, zagląda żeby Gucio jej za daleko nie uciekał.

Dalsza część dnia również była bardzo ciekawa ponieważ odwiedziliśmy kolegę Paulek i wróciliśmy z domkiem dla naszych zwierzaków.

Znowu akcja aklimatyzacja :)

c97baeb1d201d029med.jpg

Po kolejnej 1,5 godzinie ukwiał wpasowany w jedyną dziurę w naszej skale i ze względu na już późną porę załapał się na kolacje.

Wszyscy dostali mrożonkę i byli bardzo zadowoleni. Gucio latał szcześliwi i szybko łapał jedzonko. Najadł się jak bąk i zadowolony. Fajnie było widać jak quadri zbierał jedzenie i na nóżkach zrobiły się kuleczki. Największym zaskoczeniem był ślimak nassarius który cały czas siedział w piasku, ale jak wyczuł jedzonko to wyleciał jak z turbodoładowaniem i w mgnieniu oka zbierał jedzenie.

Zmartwiła mnie bardzo druga rybka bo ona kompletnie nic nie zjadła. Stała w miejscu i czekała aż pokarm sam jej wpadnie do pyszczka. Nic nie próbowała jeść :(

1714edb4331914a1med.jpg

Zostawiliśmy wszystkich w spokoju do rana, ciekawi co zastaniemy.

Ukwiał się lekko bardziej wcisnął do dziury ale pięknie rozłożony i taki wieeelki się wydaje, eufilia wyciągneła się i wygląda jak w sklepie. Gucio wszędzie pływa i bardzo żywiołowy, ale zupełnie nie zainteresowany ukwiałem i eufilią.

Z bardzo smutnych wieści z Mają było chyba od początku coś nie tak. Zastaliśmy ją przy dnie, trochę na boku i ledwo sie ruszała.

Włożyliśmy jedzonko, wszyscy ładnie pojedli ale Maja znowu nic. Za to zaczął się nią interesować krabik. Chcieliśmy ją nakarmić prosto do pyszczka ale to nie takie łatwe bo mrożonka bardzo sie rozpuszczała i wszystko jej uciekało. Z czasem było coraz gorzej i Maja się pożegnała a Gucio został samiutki :(

dc0ca6c2dced4c82med.jpg


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna mini rafka:) Kondolencje z powodu błazenka, niestety takie rzeczy się zdarzają:) Czekam na rozwój sytuacji z ukwiałem, bo marzy mi się mieszkanie dla moich błazenków, ale boję się że mam już za dużo innych korali, które mógł by wykończyć. Zapraszam do mnie na temat, ostatnio wrzuciłem aktualizacje zdjęć. U mnie błazny mają się ok, ale nie chcą nigdzie zamieszkać. Odpalę reef maxa któty stoi w kącie i kupie im porządnego ukwiała, może wtedy się uda.

Powodzenia ! Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szybko na euphylie. Jezeli dobrze widze, to kolo niej masz pachyclavularie, uwazaj z nia bo sie pleni podobno strasznie. Euphylii moze nie zniszczy gdyz te sa bardzo agresywne, ale ... cala skale porosnie. Je w zasadzie tzreba dawac na oddzielnym kawalku, zeby ograniczyc ich zapedy.

Co do litrazu... Ja zaczynam od 240l (przesiadka ze slodkiej wody). I marzy mi sie taka 30. Tak maly zbiorniczek dobrze obsadzony potrafi cieszyc oko. Cos w nich jest, jak z drzewkami bonsai (tylko tymi prawdziwymi, nie krzak "bonsai" z marketu).

Ja bym z krewetki czyszczacej nie zrezygnowal. L.Amboiensis sa piekne i do tego bardzo odwazne i ruchliwe. Naprawde swietna ozdoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję z powodu blazenka. Miałem Ukwial w 30 litrach, lazil jak szalony ax skończył zmielony we filtrze. Teraz się przymierzam kupić kolejny do reefmaxa. Euphylua jest ładna, tylko uważaj na nią żeby nic nie poparzyla wokoło.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szybko na euphylie. Jezeli dobrze widze, to kolo niej masz pachyclavularie, uwazaj z nia bo sie pleni podobno strasznie. Euphylii moze nie zniszczy gdyz te sa bardzo agresywne, ale ... cala skale porosnie. Je w zasadzie tzreba dawac na oddzielnym kawalku, zeby ograniczyc ich zapedy.

Co do litrazu... Ja zaczynam od 240l (przesiadka ze slodkiej wody). I marzy mi sie taka 30. Tak maly zbiorniczek dobrze obsadzony potrafi cieszyc oko. Cos w nich jest, jak z drzewkami bonsai (tylko tymi prawdziwymi, nie krzak "bonsai" z marketu).

Ja bym z krewetki czyszczacej nie zrezygnowal. L.Amboiensis sa piekne i do tego bardzo odwazne i ruchliwe. Naprawde swietna ozdoba.

w sklepie też nam poradzili krewetkę czyszczącą ale podobno nie ma teraz sezonu i dużo osób czeka aż będzie z nimi jakaś dostawa. Poczekamy sobie spokojnie na nią bo innej nie chce włożyć. Generalnie muszę bardzo hamować zakupowe zapędy bo miejsca strasznie malutko.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło kilka dni, ale akwarium idzie do przodu.

Guciowi dokupiliśmy baby Maje dla towarzystwa.

Ładnie się tolerowali. Gucio natychmiast przypłynął sprawdzić co sie dzieje.

f40d76b929aba0ccmed.jpg

Dzisiaj nastał ten wielki dzień i Gucio odkrył że istnieje ukwiał. Nastała miłość wielka i odwzajemniona. Ukwiał zmienił się w serduszko i od tej chwili się nierozłączni, a biedny maluszek jest teraz wrogiem numer jeden na czarnej liście Gucia. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewaliśmy :question:

a4c8dde1c6ca4c51med.jpg

miziajki .... jesteśmy okropnymi podglądaczami :ninja:

66b937fa4ec82334med.jpg


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda z tym ukwiałem:) Może jak mały podrośnie to dobiorą się w parkę. U mnie przed wczoraj pojawiła się ospa i zaatakowała błazna, ale się wylizał:) Coraz mocniej myślę o przejściu na reef maxa. Te wachania zasolenia i parametrów w 30 są jednak bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne fotorelacje i opisy. Z ciekawością śledzę ciąg dalszy poczynań akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek. Choć cena troszkę odstrasza. Chętnie będe obserwował.

Pozdrawiam


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacoplaco - dobrze że po ospie nie było większych szkód :D ja nawet nie wiem czy u mnie są jakieś wahania parametrów ponieważ sprawdzamy tylko NO3 a tak to nic więcej. Bardziej opieramy wszystko na podstawie własnych obserwacji ^_^

Tenshuchiyu - mnie cena odstrasza przy większych akwariach a chciałoby się mieć :p

u nas troszkę małych zmian .... Gucio stanowczo bardzo nie lubił małego błazenka. Nie pozwalał podpływać do ukwiała i wygonił do rogu pod eufilię. Przy podawaniu kolacji biedak zawsze oberwał i wyczytaliśmy na forum ze miał po takich atakach siniaki. Pewnego dnia mały błazenek wyparował z akwarium. Wyskoczyć nie mógł bo od góry jest drobna siateczka. Przeszukaliśmy całe akwarium no nie ma :question::crybaby:

Do domu przyjechała z nami nowa rybka - gwiazda gangsta Labroides dimidiatus.

d6574042a96022edmed.jpg

Obie rybki szybko się dogadały, razem kombinują jakby tu zwiać z akwarium. Błazen to nawet pozwolił do ukwiała podpływać :w00t: sielanka ze ho ho :guitar:

żeby nie było im za dobrze to pojechaliśmy dzisiaj do erybki - to już prawie jak nasza weekendowa tradycja :)

dokupiliśmy krewetkę czyszczącą , jakiegoś ślimaka i kawałek trawki ... ja nie wiem jak to jest, ale wszystko co mi się najbardziej podoba musi być okropnie drogie :hope: ... teraz żałuje że nie brałam od chłopaków więcej szczepek...normalnie głupia byłam :popo:

nasza aktualna ekipa:

c8ebd48dd48080a5med.jpg

cd117be4ab501fb9med.jpg

3d21aba23e89fdedmed.jpg

7400c36e909efe55med.jpg

Edytowane przez MeaCulpa (wyświetl historię edycji)

ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Ja też wlaśnie przymierzam się do pierwszych 30l. Takie pytanko mam, czy ukwiał nie przemieszcza się?

Jeżeli znajdzie sobie dobre miejsce może siedzieć miesiącami. Ale zdążają się takie, które wędrują niemal codziennie.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak miałem 30 lazil jak szalony.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Ja też wlaśnie przymierzam się do pierwszych 30l. Takie pytanko mam, czy ukwiał nie przemieszcza się?

od samego początku ukwiał cały czas jest w tym samym miejscu. Zależy jak się obudzi to wygina się do przodu lub do tyłu. Z ukwiałem to bardzo trudna decyzja i jakbym robiła akwarium na nowo to nadal nie wiem co bym zrobiła. Uważam że największą radochę mamy z ukwiała, robi w akwarium efekt wow i wspaniale się patrzy na błazenka miziającego w ukwiale. Z drugiej strony strach że poparzy inne korale, przez to możemy ich dołożyć do akwarium dużo mniej. No i mam wrażenie że rośnie w oczach, zresztą jak wszystko a specjalnie ekstra nie dokarmiam :hope::question:

kilka zdjęć w wieczornej odsłonie

d6fe0326c8aa9116med.jpg

cc44c3418ed38028med.jpg

38191b949636952bmed.jpg


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony strach że poparzy inne korale, przez to możemy ich dołożyć do akwarium dużo mniej. No i mam wrażenie że rośnie w oczach, zresztą jak wszystko a specjalnie ekstra nie dokarmiam :hope::question:

kilka zdjęć w wieczornej odsłonie

to nie wrażenie że rośnie w oczach , w Twoim wypadku może to być bardzo wielki problem za niedługo no chyba że już korali nie będziesz dokładała

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.