Skocz do zawartości
rufio

Kolejne zakupy i znowu zadowolenie :)

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek odebrałem przesyłkę z ReefShopu,przyjechały dwa błazenki śliczne cukiereczki :DTrochę sie obawiałem o moje maleństwa ponieważ kolej coś fiksowała tego dnia wszystkie pociągi miały opużnienia.

Mój miał opużnienie aż godzinne .Jak by nie było jechały już 10 godzin.Tak więc coraz bardziej wk&^$@ony

spacerowałem nerwowo po peronie,w końcu dojechał.

Szybko w auto i do domu.Otwieram paczkę a tu moje nemusie pełne wigoru chasają w workach.Od razu mi ulżyło:DPowiem tak na prawdę okazy zdrowia po trwającej 1,5 godz aklimatyzacji trafiły do zbiornika.Choć tylko świeciło się oświetlenie nocne (ledy)wyglądały prześlicznie :)Zaczeły ochoczo zwiedzanie nowego domu.

Po godzinie podałem odrobine mroż.artemi i ku memu zdziwieniu podpłyneły w prost do moich palców i zajadały ze smakiem ;)

Tak wię kolejny raz muszę powiedzieć ReefShop is okey ;)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio poczekamy zobaczymy powedz mi jakie duze maja tam w tym sklepie te ocellarisy???

Mozesz wstawic fotke jak wygladaja???


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,E tam sponsorowany :( po prostu ja taki szczery chłopak jestem:D jak jestem zadowolony to czemu by chłopaków nie pochwalić :)kiwalski czyżbyś miał jakieś nie miłe doświadczenia z zakupów u Przemka?Błazenki około 3 cnn mają fotkę postaram się umieścić jak chcesz.Widziałem ocellarisy w różnych miejscach Polski (sklepy)i zawsze były słabej jakości posklejane płetwy,często wysypane i zabiedzone.Miałem pewne wątpliwości czy je kupować po tym jak widziałem jak wyglądają w sklepach stacjonarnych.I na moje szczęście miło się rozczarowałem rybki jak tralala :Dpolecam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej rufio nie nie o to mi chodzilo co masz na mysli.Jeszcze u nich nie robilem zadnych zakupow.Poprostu chce zobaczyc je jak wygladaja bo musze dokupic 3 szt.Przed wakacjami kupilem 2 szt z keni i maja super wyraziste kolory nie tak jak w wiekszosci sklepow jakies takie wyblakle.Po drugie niestety moje nie chca wejsc do ukwiala a mam je juz 4 miesiace,moze nowe Ocellarisy im pomoga.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rufio wrzuc fotke bo faktycznie tak jak mowi kiwalski wszedzie sa brzydkie wyblakle a takich o wyrazistych mocnych kolorach jak na lekarstwo. Kiwalski jakbys chcial to w Krakowie jest super odmiana pomidorowa sa one 2 razy wieksze od zwyklych blazenkow ale za to po minucie od kupienia u mojego znajomego w galerii odrazu siedzi w ukwaile a ubrawienie maja przesliczne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie postaram się dzisiaj zrobić jakąś dobrą fotkę.Wczoraj nie miałem czasu.A jeśli chodzi o kolory to moim zdaniem są bardzo ładnie wybarwione :)zresztą sami zobaczycie :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam rebus czy kupić im ukwiała?.Z tego co czytam nie zawsze chcą zadomowic sie w ukwiale który sie im zakupi.Nawet jeśli jest symbiotyczny.W Krakowie w Mcdonaldzie była taka bardzo ładna parka ocellarisów i pięknie tuliła sie w ramiona ukwiału :Dno zobaczymy :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam obiecane fotki :(1221-nemo2.jpg1221-nemo1.jpg1221-nemo3.jpg


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MAM TEZ PYT MAJAC 3 blazenki i kupujac im ukwiala ile w niego w razie czego wejdzie?albo jak miedzy soba dojad ado porozumienia ktore maja w nim siedziec?pyt bo sa tak ladne ze sam chcialbym miec u siebie z 3-4 szt.ich wywijasy wywoluja usmiech na twarzy czlowieka.:(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupisz w miare wiekszy ukwial to spokojnie beda siedziec 3-4szt pozniej(wieksza ilosc) roznie bywa moze byc tak ze caly czas siedza np 4 w ukwiale a inne plywaja po akwarium jednak wieczorem juz wszystkie siedza.Ale roznie bywa ze zwierzetami na 100% nie da sie powiedziec czy bedzie siedziec czy nie czy nie beda walczyc miedzy soba itd.

Rufio bardzo ladne sa musze przyznac (ladnie wybarwione)

Doslownie 3 godz temu kupilem 5 sztuk takich juz wiekszych w łodzi narazie nie chca wlazic do mojej wolnej stichodactyli chociaz juz jeden zaczyna podplywac i sie troche ocierac.Pozyjemy zobaczymy co z tego bedzie Najwyzej pomidorowki wywale z Heteractisa

Pozdrawiam

Jutro wstawie fotki


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,też właśnie myślę o zakupie Stichodactyli lub

Entacmea Quadicolor :( a powiedz mi czy pomidorowe nie atakują ocellarisów?pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie naszczescie maja do siebie 1,5 metra wiec raczej sie nie widuja.Minimalnie najwyzej tylko pogonia pomidorowe, ocellarisy ale nic im nie robia.Ale nic dziwnego skoro stosunek wagowy jest 1:3 Gorzej niestety ja na tym wychodze bo reki nie moge wlozyc do akwarium bo tak mnie skubane gryza (amphipriony pomidorowe)

Jezeli masz mozliwosc to kup Quadricolor bo w nim siedza zawsze.W stichodactyli u mnie nie siedzialy i jak patrze na nowe to niestety tez sie nie zapowiada by w niego weszly.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ja wlasnie mam Quadricolor ktory poki co siedzi miedzy skalkami.jak wyjdzie to wam dam znac czy nemo wplynely.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadricolor jest dostępny u Tomka tak więc pewnie na niego się zdecyduję :)Pomidorowe to faktycznie bestie :(

Darekn12 gdzie kupowałeś swojego i ile dałeś za niego ?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem u tomka

cena to na priv:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to prześlij na priv :(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są w rs po 45zł

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemku chodzilo o cene ukwiala:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quadricolor - 130zł :(

Są na stanie - zielone, fosforyzujace polipy.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem-miałem kilka ocellarisów i kilka quadricolor to nie za chetnie je zamieszkiwały, był z tym spory problem.quadricolor nie jest naturalnie symbiorycznym ukwiałem dla "nemo"


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to jak właściwie jest z tymi ukwiałami ?Chcą nemki włazić czy nie pewnie zależy jak się któremuś zpodoba :Dosobiście widziałem jak siedziały w takim ukwiale .pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg faq z reefcentral w dziczy ukwialy poszczegolnych gatunkow sa zamieszkiwane przez nastepujace gatunki błazenkow. z uwagą, że w akwariach sa spotykane znaczne odstepstwa. blazenki z dziczy beda czesto zamieszkiwaly inne ukwialy niz te ktore spotykaja w naturalnym srodowisku. a blazenki narodzone w akwarium moga w ogole miec tendencje do unikania ukwialow.

Cryptodendrum adhaesivum

A. clarkii

Entacmaea quadricolor

A. akindynos

A. allardi

A. bicinctus

A. chrysopterus

A. clarkii

A. ephippium

A. frenatus

A. latezonatus

A. mccullochi

A. melanopus

A. omanensis

A. rubrocinctus

A. tricinctus

P. biaculeatus

Heteractis aurora

A. akindynos

A. allardi

A. bicinctus

A. chrysogaster

A. chrysopterus

A. clarkii

A. tricinctus

Heteractis crispa

A. akindynos

A. bicinctus

A. chrysopterus

A. clarkii

A. ephippium

A. latezonatus

A. leucokranos

A. melanopus

A. omanensis

A. perideraion

A. polymnus

A. sandaracinos

A. tricinctus

Heteractis magnifica

A. akallopisos

A. bicinctus

A. chagosensis

A. chrysopterus

A. clarkii

A. leucokranos

A. melanopus

A. nigripes

A. ocellaris

A. percula

A. perideraion

Heteractis malu

A. clarkii

Macrodactyla doreensis

A. chrysogaster

A. clarkii

A. perideraion

Stichodactyla gigantea

A. akindynos

A. bicinctus

A. clarkii

A. ocellaris

A. percula

A. perideraion

A. rubrocinctus

Stichodactyla haddoni

A. akindynos

A. chrysogaster

A. chrysopterus

A. clarkii

A. polymnus

A. sebae

Stichodactyla mertensii

A. akallopisos

A. akindynos

A. allardi

A. chrysogaster

A. chrysopterus

A. clarkii

A. fuscocaudatus

A. latifasciatus

A. leucokranos

A. ocellaris

A. sandaracinos

A. tricinctus


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze blazny wlasnie siedzialy w quadri, ale biedakom z mojej glupoty sie padlo.

nastepne pochodzily i pochadza z chodowli i nigdy do niczego nie wlazly.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.