Skocz do zawartości
Pajutoja

Chłodzenie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje zrobić chłodzenie do akwarium 112l ( profil, słodkowodne ) z pokrywą . I zastanawiam się co będzie najlepszym rozwiązaniem . Chłodziarka nie wchodzi puki co w grę ze względu na ceny . A potrzebne mi to już teraz bo mimo nadchodzącej zimy w baniaku temperatura 27-28 stopni . A w lecie osiąga ponad 30 . Zastanawiałem się nad zastosowaniem wiatraków w pokrywie . Prosił bym o doradzenie czy to dobry pomysł i jeśli tak to ile i jakich wiatraków zastosować .

Przepraszam jeśli temat w niw tym dziale .

Pozdrawiam Paweł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem 28 stopni jest teraz?co tak nagrzewa wodę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

świetlówki pod pokrywą ?

pokaż fotkę tej pokrywy - będzie łatwiej coś wymyślić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i Kaloryfery do 27C grzeją w pokoju :)

A tak serio - wentylatorki i owszem. Nie muszą robić tornada, proponuję stosować te najcichsze ( przy 120x120 są nawet 10dB ).

Generalnie im więcej tym lepiej, niestety jak masz gotową pokrywę to raczej szału nie będzie.

Z jednego boku zamontuj tak aby dmuchał w dół na wodę a z drugiego boku zamontuj jako wyciągowy.

Jeśli od świetlówek tak ci grzeje to powinno pomuc choć nie spodziewaj się cudów :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w słodkim 300l 120x50x50 przy oświetleniu 4x54 w T5 miałej jeden wiatrak komputerowy oraz dwa otwory wentylacyjne jeden u góry pokrywy jeden z tyłu. Bez niego temperatura 27-28 stopni z nim utrzymywało się 25 stopni. W lato niestety nie wystarczało więc pokrywa uchylona na kilka centymetrów. Napisz jakie oświetlenie i faktycznie jaka pokrywa, kupna czy DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie pokrywa to nie było by żadnego problemu . w 25l ( bez pokrywy ) mam beleczkę wentylatorów ale teraz daje radę i bez tego ( ruch wody ) . ogólnie mieszkam w bloku i zawsze mam ciepło a grzejników prawie nie uruchamiam ale wiadomo wystarczy włącząne u sąsiadów i u mnie też ciepło . a w pokrywie do tego 2 świetlówki t8 ( około 20w ) jak trzeba to mogę zrobić zdjęcia tylko czy od środka ? czy zewnątrz ? ( jest w meblo ściance i ciężką się ją ściąga )

zastanawiałem się nad zastosowaniem belki zamiast pokrywy ale niestety rybki by mogły powyskakiwać niektóre :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega, który miał latem problem ze zbyt ciepłą wodą i który utopił wtedy jeden wentylator ( taki zwykły wentylator, który się stawia na stole) kupił niedawno coś takiego : http://www.aliento.pl/montaz-i-obsluga/

Musiał oczywiście dorobić jakiś uchwyt, bo to nie jest urządzenie do chłodzenia akwarium, ale całkiem fajnie mu to wyszło. Ma za chyba niecałe 300 zł chłodzenie ze sterownikiem ( w komplecie chyba były 2 wentylatory a on dokupił dodatkowe moduły) Nie wiem czy już mu to działa tak jak powinno, bo lato przed nami ale jest to jakaś alternatywa. No i z tego co mówi nie pożera to zbyt dużo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam dwóch wentylatorów 120x120 na taflę wody i fajnie zbijają temperaturę, pomimo temperatury w pokoju 23 stopni mam w akwa 26 do rana spada do 25 ale obecnie wentylatorki zdemontowane i nie potrafię się zebrać do ich montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do praktycznie takiego samego akwa kupiłem:

Grotech Cool Breeze 4 wentylatory

Sprawują się świetnie, w lato utrzymują max 27-28 stopni

W zimie odłączone :)

Mam je już 2 sezony, bez uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.