Skocz do zawartości
volf

dioda RB/UV

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na tym zrobione nocne oświetlenie. Z wyglądu nie odbiega od zwykłej RB ale korale fluo świecą w tym świetle.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody zamontowane, co do efektu to są dwie strony medalu

Brązowe korale np.capnella i sinularia przybrały ładny niebieski/błękitny odcień

Duża strata na kolorze zielonym, polipy sarco jakieś wypłowiałe i mało wyraziste

Spróbuje dołożyć kilka białych, może zieleń wróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampę zrobioną w oparciu o te diody, w jakichś 60%. Generalnie dają mało światła, ale efekt jest super. Pięknie podbija fluo i w połączeniu z niebieskimi i białymi mam barwę o którą mi chodziło - zimna, lekko fioletowa. Wygląda wspaniale. Zauważyłem też jedną ciekawą rzecz. Jako jedyne, spośród LED'ów które mam, te właśnie posiadają obudowę/soczewkę z czegoś...miękkiego. Jakby żywica/coś w ten deseń. Łatwo sprawdzić paznokciem, że uczucie jest inne, a niżeli pozostałe diody, których soczewka jest twarda, w dotyku jak plastik/szkło i idealnie przeźroczysta. Co za tym idzie, jeśli włączymy tylko te diody aktyniczne, od razu ma się wrażenie, że woda nie jest klarowna, tego efektu nie ma na pozostałych diodach, czy to białych, czy RB. Warto o tym pamiętać, robiąc lampę, aby efekt końcowy nie ucierpiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak świeci RB/UV, ale mam hybryde 6xRB 3XCW - i aktyniki nie widać - raczej sina poświata. Lepiej chyba oddzielne diody - można nad tym lepiej zapanować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych diod,ale kiedyś dawno kupiłam świetlówke led. ledy lekko miały pasmo UV bo mozna było sprawdzić banknot. po dobrych kilku latach ściecą słabiej (banknot nie swieci. Ale woda robi się zielona i świecąca. Wiec co za tym idzie mętna. są glony żyjace w wodzie które pod wpływem pasma miedzu UV a aktynicznym świecą. Niestety dokładnej długosci fali nie podam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek podaj ilościowo jaki masz stosunek tych diod do innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to była lipa, za fioletowo było i drażniło po oczach... Zmieniłem na niebieskie i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę i zostawiłem tylko 2szt, i jest lepiej jak dla mnie

Strasznie inwazyjne te diody , przy czterech szt całkowicie zabiło biały odcień w akwarium, tak jakby w ogóle białych diod nie było. Będę robił nową lampe (narazie prowizorka ) to dołożę trzy białe i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 12 aktynik, 6 białych, 6 royal blue i 2 cyjany. Wygląd - rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to po testowaniu kilku wariantów najbardziej odpowiada mi barwa samych rb, tylko pytanie czy akwarium pociągnie bez białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał przez długi czas tylko RB i Blue, wszystko, w sumie, rosło, miało się nieźle. Ale, w końcu dodał inne kolory, ale to dla siebie, aby było przyjemniej dla oczu. Świecenie samymi niebieskimi trwało jakieś 4 miesiące, tak mi się wydaje. Ale, ogólnie było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam teraz 50w niebieskich i 10w białego, będę się jeszcze bawił lampą i zaryzykuję same niebieskie,tylko dołożę z 10/20w

zobaczymy jaki będzie efekt, zawsze można wrócić do poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że przy tych wszystkich niebieskich, pomijając, że dobrze rosło, to Xenia robiła się wspaniale puchata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha tym mnie przekonałeś ,xenia to muj ulubiony koral

MÓJ nie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MÓJ nie

Żeś zaszalał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. :p Co do Xeni, nie widziałem jej od dawna w takiej kondycji, jak wtedy, i rosła jak szalona. ZOA też pięknie dawały radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeś zaszalał

zaszalałem bo razi po oczach :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaszalałem bo razi po oczach :)

Co wy tam palicie Stopczyk

Lepiej powiedz czy na samych rb da radę na dłuższą metę , bo widzę że się w ledach udzielasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no da się i podsypać saletrą amonową i do tego polifoskę i w tydzień urośnie :baby:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no da się i podsypać saletrą amonową i do tego polifoskę i w tydzień urośnie :baby:

No nic, widzę że w temacie ledow niczego się od ciebie nie dowiem

Poczytam sobie o produktach AF - tam potrafisz zabłysnąć

edyt bo wczoraj nie doczytałem (śmiech próbuje powstrzymać )

Sygen to Ty wcinasz się w rozmowę niczego nie wnosząc, pewnie chciałeś przez chwilę poczuć się moderatorem albo błysnać inteligencją. Udało się ? Pomyślności

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, widzę że w temacie ledow niczego się od ciebie nie dowiem

Poczytam sobie o produktach AF - tam potrafisz zabłysnąć

po co takie Twoje bzdurne docinki pomogły Ci coś?powodzenia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.