Skocz do zawartości
demono1

Który z tych ryb jest bardziej skuteczniejszy wirki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytalem dużo na forum i różnie to bywa z tymi rybami jedne jedzą drugie nie ale chodzi mi o te osoby maja lub miały wirki i ktora ryba jest bardziej skuteczniejsza czy odrazu zjada je czy trzeba dac czasu zeby zaczeła wcinac je . Moczenie w wodzie Ro odpada za duże kawałki skaly i korale przyklejone .

Ryby:

Pseudocheilinus hexataenia

Synchiropus splendidus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię rozczaruję-u mnie ani jedna ani druga w nich nie gustuje, myślę że to kwestia ,,gustu''danych osobników.Nie mam ich dużo (wirki) więc skuteczne jest u mnie usuwanie mechaniczne-odsysanie ze skały a nawet ,,wydmuchiwanie'' ze skały- mam nieduży baniak a dosc mocną pompę obiegową więc łapię je w skarpetę filtracyjna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie zainteresowana ani hexa ani parka mandarynow:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wiele ryb. Nie tylko te co wymieniłeś i tak jak powyżej koledzy pisali zero efektów. Próbowałem z chemią i to samo.

Szkoda Twoich pieniędzy i nerwów. Jedynie co najskuteczniejsze to polepsz parametry wody. NO3 i PO4. Ja zawsze miałem podwyższone. No3 - 20-25. Teraz mam niewykrywalne. Po4 - 0,2-0,3. Teraz mam 0,12. ciągle pracuję nad poprawą PO4. Plaga wirków jaką miałem spadła o ok. 60 - 70 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn może się nie przestawić na mrożonki i po oczyszczeniu skały, mogą być problemy :(

Hexatenia z drugiej strony, obok niewątpliwej urody, ma paskudny charakter - zaganiała mi doktorka, ganiała inne ryby.

Jest terytorialna i agresywna...

Obecnie mam tego żółtego wargatka, śpiącego w piasku czasem (u mnie tylko pierwszego dnia się zakopał). Haliores Chrysus czy jak mu tam :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie bardzo pocieszyliscie kurde to trzeba miec szczwscie zeby trafic.na osobnika ktory to szama :/ sam przyszło moze samo odejdzie ja kiedys miałem w akwarium wczesniejszym mandaryna a potem Halichoeres chrysus i jako tego rybactwa nie było tylko ktory z nich byl tak skuteczny :) a nie.chce zostawiac bo to cholerstwo sie mnozy na potęgę

W opisie chrysusie pisza ze jak.jest zestresowana to wcina je dzieci ma małe to jak stana przed akwarium to napewno bedzie sres dla ryby hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup stelatusa i masz problem wirkow rozwiazany u mnie wyjadl 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Ty. Myślałem nad chemią (flatwormexit) ale jednak nie chcę lać żadnej chemii (i powiem że nawet mi to wychodzi :) ) Chciałem naturalnego smakosza. Myślałem nad splendidusem ale w sklepie doradzili mi pictoratusa (ze względu na obsadę jaką już posiadam oraz wielkość solniczki) Mam go już od 4 tygodni i powiem, że wirków jest coraz mniej a mandaryn grubiutki aż miło :) Niestety dany osobnik musi mieć w genach chyba bo podobno nie każdy chce wcinać to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup stelatusa i masz problem wirkow rozwiazany u mnie wyjadl 100%.

Super ale on jest do bardzo dużego akwarium :)

Mam ten sam problem co Ty. Myślałem nad chemią (flatwormexit) ale jednak nie chcę lać żadnej chemii (i powiem że nawet mi to wychodzi :) ) Chciałem naturalnego smakosza. Myślałem nad splendidusem ale w sklepie doradzili mi pictoratusa (ze względu na obsadę jaką już posiadam oraz wielkość solniczki) Mam go już od 4 tygodni i powiem, że wirków jest coraz mniej a mandaryn grubiutki aż miło :) Niestety dany osobnik musi mieć w genach chyba bo podobno nie każdy chce wcinać to dziadostwo.

To mam kilka ryb do.wyboru 2 gatunki mandaryna , chrysusa, a hexatenia ładna rybcia ale okazuje agresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie zakładaj się że dzieci=stres :) U mnie często jest karmienie przy dzieciach, więc teraz im bliżej dzieci przy szybie,

tym bliżej ryby :) Żadne gwałtowne ruchy ich nie spłoszą, ale siatkęw moim ręku na ten przykład, wyczuwają

przez dwie ściany :)

U mnie Hlorek (pieszczotliwie zwany) się pojawił jak coś płaskiego zaczęło łazić po koralach. Przy okazji, po jego pojawieniu

po pół roku, nie odnotowałem żednego wieloszczeta - a przedtem miałem i takie po 20 cm. Nie wiem przypadek czy zeżarł ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie zakładaj się że dzieci=stres :) U mnie często jest karmienie przy dzieciach, więc teraz im bliżej dzieci przy szybie,

tym bliżej ryby :) Żadne gwałtowne ruchy ich nie spłoszą, ale siatkęw moim ręku na ten przykład, wyczuwają

przez dwie ściany :)

U mnie Hlorek (pieszczotliwie zwany) się pojawił jak coś płaskiego zaczęło łazić po koralach. Przy okazji, po jego pojawieniu

po pół roku, nie odnotowałem żednego wieloszczeta - a przedtem miałem i takie po 20 cm. Nie wiem przypadek czy zeżarł ?

Mówimy o tej rybie. http://erybka.pl/product-pol-5041-Halichoeres-chloropterus-S.html mi tez by sie przydala bo wieloszczetow jest sporo ale w sklepach brak a dzieci to zart u mnke to ryby sie tak przyzwyczaily bo i tv stoi bardzo blisko.

Zastanawiam sie nad mandarynami lub chrysus bo chyba one sa dostepne w erybce ale wiem ze od czwartku dostawa byla i moze cos innego . Tylo co wybrac kupic mozna wszystko ale jak sie nie sprawdzi to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, przejęzyczenie - przepraszam :)Pisałem o tej http://erybka.pl/product-pol-2854-Halichoeres-chrysus-M.html

Poza tym, dopiero teraz sobie uświadomiłem że hlorek to inny gatunek :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem chrysusa i hexataenie i się pozbyłem wirków w tydzień. Jak obserwowałem to oba jadły tylko że hexa praktycznie nonstop a chrysus sporadycznie ale też


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z agresją między nimi? Czy masz też inne z tej rodziny? Może doktorka? Bo u mnie hexatenia ganiała doktorka do bólu...:(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chrysus hexa i doktor zyja w zgodzie ale wirkow nie ruszaly dopiero http://jonafish.pl/zwierzeta/ryby/2459-synchiropus-stellatus-red-m.html

Jak pisalem wyzej uporal sie z problemem.

Nie wiem gdzie wyczytales ze do duzego baniaka...

Ja sie po.nazwie pomylilem wpisalem w google http://erybka.pl/product-pol-8388-Siganus-stellatus-M.html

ja kupiłem chrysusa i hexataenie i się pozbyłem wirków w tydzień. Jak obserwowałem to oba jadły tylko że hexa praktycznie nonstop a chrysus sporadycznie ale też

musiałeś trafic fartem zebym i ja tak jutro trafił :-) kurde faajnie by było zeby to jak sie pokazało tak szybko same odeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mnie hexa zalatwila sprawe widac jak plywa i penetruje skale za robactwem moja hexa jest juz duza i stara a mimo to nie gania za rybamu czasem pogoni babke podczas karmienia ale nic groznego


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mnie hexa zalatwila sprawe widac jak plywa i penetruje skale za robactwem moja hexa jest juz duza i stara a mimo to nie gania za rybamu czasem pogoni babke podczas karmienia ale nic groznego

To fajnie slyszec a z niej zrezygnowałem bo agresia i zastanawiam sie nad tymi wyżej

a i mnie hexa zalatwila sprawe widac jak plywa i penetruje skale za robactwem moja hexa jest juz duza i stara a mimo to nie gania za rybamu czasem pogoni babke podczas karmienia ale nic groznego

To fajnie slyszec a z niej zrezygnowałem bo agresia i zastanawiam sie nad tymi wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mnie hexa zalatwila sprawe widac jak plywa i penetruje skale za robactwem moja hexa jest juz duza i stara a mimo to nie gania za rybamu czasem pogoni babke podczas karmienia ale nic groznego

można zdjęcie hexy? i jaką masz obsadę

z góry dzięki :)


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z agresją między nimi? Czy masz też inne z tej rodziny? Może doktorka? Bo u mnie hexatenia ganiała doktorka do bólu... :(

miałem i doktorka niestety doktorek i chrysus wyskoczyły z baniaka ale gonić się nie goniły mimo że hexa jest dość duża (ją już też zbierałem z podłogi)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem i doktorka niestety doktorek i chrysus wyskoczyły z baniaka ale gonić się nie goniły mimo że hexa jest dość duża (ją już też zbierałem z podłogi)

Dlatego ja w akwarium zawsze mam szybe zeby nic nie wyskoczylo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na mandaryna synchiropus picturatus bede jakos w tygodniu w erybce podjade po niego i zobaczymy czy zmiejszy sie populacja ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wirki zniknęły na dobre kilka dni po wpuszczeniu sześciopręgiego, a przynajmniej przestały być widoczne.

Fakt, że szczerzyły się na siebie jak psy ze stigmaturą, ale za to bardzo chętnie pływał razem z brzydalem "płetwa w płetwę" :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wirki zniknęły na dobre kilka dni po wpuszczeniu sześciopręgiego, a przynajmniej przestały być widoczne.

Fakt, że szczerzyły się na siebie jak psy ze stigmaturą, ale za to bardzo chętnie pływał razem z brzydalem "płetwa w płetwę" :)

Moge prosic jaka to ryba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.