Skocz do zawartości
Darekn12

czy warto miec uv?

Rekomendowane odpowiedzi

hejka.czy warto kupic i wlanczac profilaktycznie taka lampe?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem uvka w morskim jezeli wlaczona to nonstop. Bakterie potrafia odtworzyc swoja populacje w ciagu kilku godzin. Trzeba pamietac takze ze zabija plankton. Na pewno przydaje sie przy chorobie ryb czy innych zwierzakow. U mnie przydala sie nawet 5w lampa, ale polecam wieksze kolo 15w. Nie trzeba placic kroci w sklepie, mozna taka lampe wykonac samemu. Opis byl w ktoryms z MA, jezeli ktos chce moge strescic;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie rozmawialem ze profilaktycznie wlanczac na 2 h na tydzien.sam juz nie wiem.

nie chce zeby byla podobna syt. po zakupie rybek ze mi padnie.chce zeby z mojej strony wsio bylo na jaknajlepszym poziomie.zeby czuly sie dobrze.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV oprócz sterylizacji wody (wybicia z niej pierwotniaków, bakterii itp) pomaga poprawić klarowność wody. POwoduje zbijanie się zarodników glónów w "kłębki" które łatwiej odfiltrować, a woda zyskuje na przejżystości. Nie jest to ozon, ale też Ok ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje u siebie UV 15 W DIY.A pierwotnie miałem zamiar dać świetlówkę 30W niestety wymiar szawki nie pozwolił mi na to.Moim zdaniem to bardzo pomocne użądzenie tak jak pisze Kraszan.Na początku włanczałem szczególne jak dolewam świeżej wody z RO i jak wpuszczam nowych mieszkaańców.Obecnie chodzi u mnie cały czas.Lepsza profilaktyka niż leczenie i włanczanie dopiero jak zacznie sie coś dziać niedobrego.Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio a czy ta lampa jesli masz ja wlaczona nonstop nie wybija Ci przypadkiem pozytecznych bekterii??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o bakterie nitryfikacyjne to nie, poniewaz sa to bakterie osiadle. Ale ma wplyw na plankton znajdujacy sie w wodzie i bodajze na niektore zwiazki. Poprzez naswietlenie promieniami UV moga rozpadac sie, ale tego dokladnie nie znalazlem opisanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie warto miec UV pod reka w razie Niemca.

Nie trzeba wcale 24h/ 7 dni w tygodniu.

A w ogole to IMHO warto wlaczac UV na jakis czas przy wprowadzaniu nowych ryb, profilatktycznie, w razie Niemca, najlepsze leczenie to profilaktyka :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w morskim ale w slodkowodnym po wlaczeniu lampy uv wybila z wody cale zelazo i wszystkie rosliny zrobily sie czarne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.