Skocz do zawartości
Macc

Maxspect Razor R420r 16000K nie świeci sekcja niebieska !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją lampą Maxspect Razor R420r 16000K - 60W , dzisiaj zauważyłem migającą sekcję diód niebieskich , po wyłączeniu i ponownym włączeniu lampy w/w przestały świecić wogóle .

Co z tym zrobić , może ktoś miał podobny przypadek i jest mi w stanie coś poradzić ?

Może mogę coś sam z tym zrobić , niestety nie dysponuję sprzętem typy mierniki itp .

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez Macc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, nie mam razora, ale mam glaive - też od maxspect. Miałem podobny problem, więc napisałem do producenta itp itd. po czym tak jak problem znikąd przyszedł tak samo zniknął, więc albo pisz do producenta, albo poczekaj może tutaj też to pomoże ;). Pozdrawiam.


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moją lampą Maxspect Razor R420r 16000K - 60W , dzisiaj zauważyłem migającą sekcję diód niebieskich , po wyłączeniu i ponownym włączeniu lampy w/w przestały świecić wogóle .

Co z tym zrobić , może ktoś miał podobny przypadek i jest mi w stanie coś poradzić ?

Może mogę coś sam z tym zrobić , niestety nie dysponuję sprzętem typy mierniki itp .

Pozdrawiam

Maciek

Na gwarancji ta lampa ?

Obstawiam uwalone ledy UV... u Ciebie są akurat tylko 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, nie mam razora, ale mam glaive - też od maxspect. Miałem podobny problem, więc napisałem do producenta itp itd. po czym tak jak problem znikąd przyszedł tak samo zniknął, więc albo pisz do producenta, albo poczekaj może tutaj też to pomoże ;). Pozdrawiam.

Jak na razie nie wraca do normy :wallbash:

Na gwarancji ta lampa ?

Obstawiam uwalone ledy UV... u Ciebie są akurat tylko 2 sztuki.

Niestety po gwarancji , co do led to świecą cztery białe + dwie jasno-niebieskie .

tu zaznaczyłem które nie świecą

post-16950-0-43446100-1453138616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie wraca do normy :wallbash:

Niestety po gwarancji , co do led to świecą cztery białe + dwie jasno-niebieskie .

tu zaznaczyłem które nie świecą

Najprawdopodobniej uszkodzony jest jeden led lub obydwie zaznaczone na zdjęciu na czerwono.

Możesz sobie zjechać z jasnością do 1% i zewrzeć punkty zaznaczone na niebiesko, najpierw jeden a jak nie zaświecą to drugi. Punkty te pomijają zaznaczone ledy (zwierają).

Jeżeli zaświeci reszta to znaczy że nie przewodzi właśnie ten led przy którym jest zwora.

Razor 16000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uszkodzony jest jeden led lub obydwie zaznaczone na zdjęciu na czerwono.

Możesz sobie zjechać z jasnością do 1% i zewrzeć punkty zaznaczone na niebiesko, najpierw jeden a jak nie zaświecą to drugi. Punkty te pomijają zaznaczone ledy (zwierają).

Jeżeli zaświeci reszta to znaczy że nie przewodzi właśnie ten led przy którym jest zwora.

Ok dzięki serdecznie , jutro na spokojnie przysiądę do tego i sprawdzę , a jeżeli namierzę ten uszkodzony led , to co dalej ? jest to do zrobienia tzn. wymiany ? gdzie szukać tych ledów ?

Edytowane przez Macc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz że nie jest to taki zwykły power led tylko "dual-core". Można założyć równolegle dwa ledy np. cree UV połączone równolegle których wypadkowa będzie miała podobne parametry.

Takie jak w oryginale widziałem kiedyś chyba na aliexpress ale teraz nie mogę namierzyć.

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam podobna lampę i niestety kanał B nie świeci wcale. Co dziwne zauważyłem że plastik z lewej strony lampy patrząc od góry tam gdzie wchodzi kabel zasilający jest zdeformowany od temperatury i fakt w tym miejscu jest bardzo gorący i co jakiś czas robi sie chłodny. Ktoś miał może taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam podobna lampę i niestety kanał B nie świeci wcale. Co dziwne zauważyłem że plastik z lewej strony lampy patrząc od góry tam gdzie wchodzi kabel zasilający jest zdeformowany od temperatury i fakt w tym miejscu jest bardzo gorący i co jakiś czas robi sie chłodny. Ktoś miał może taki przypadek?

Kilka postów wyżej masz zdjęcie z punktami które trzeba zewrzeć żeby reszta zaświeciła.

Proponuję zacząć od zworek po kolei na każdym module. Przygrzany plastik jest efektem odkładania się prądu na dławiku przez padającą sekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu pytanie do ciebie bo mniej więcej udało mi się ustalić co i jak z lampą. Zwierałem prawą i lewą stronę lampy i nie zapaliło mi się nic a jak zwarłem środek to nie paliło mi się to co zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono. Z kolei wtedy widać że te diody co nie działają w środku to w sekcji po prawej i lewej świeci się tylko po jednej a nie dwie to własnie w dualu. Czy wiesz może jaki koszt takiej jednej diody? Bo z tego co widzę lepiej wymienić wszystkie bo większość działa pojedyńczo.

post-25362-0-95252200-1475663233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wychodzi z tego że wszystkie diody UV do wymiany. Masz trzy opcje:

1. Zgłosić się do Salariasa i pogadać

2. Szukać na aliexpress diod "epiled dual-core UV"

3. zakładać po dwie równolegle cree UV

Komuś taką operacje już robiłem i działa, chyba to w tej chwili najlepsze wyjście ponieważ te epiledy chyba były nie halo, po założeniu cree raczej skończą Ci się problemy.

Jeżeli nie czujesz się na siłach mogę ci ledy wymienić po przesłaniu samych modułów, mogę też pomęczyć kolegę w Płocku ale on robi samochodówke i może się nie zgodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jestem za tą opcją wymiany na te cree tylko chodzi o czas wiadomo akwa bez światła to tak nie bardzo. Jeśli uda ci się namówić kolegę tu z Płocka będę bardzo wdzięczny a jak nie to najwyżej wyślę do ciebie same moduły jak mówisz. Powiedz tylko jak to kosztowo by wygladalo? Już pisałem do ciebie priv bo nie było odp.nie przyszło mi powiadomienie że jest :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kupowałem akwa od waszego ziomka z Lublina i mówi że było wszystko ok choć z Piotrkiem właśnie jak je mi przywiózł mówiliśmy że coś niebieskiego nie widać ale lampa działa to się nikt nie wczuwal. Po tyg.zauwazylem jak plastik jest zdeformowany a potem jak zacząłem zabawę lampa ze cała sekcja niebieska nie działa...ale kolega nie poczuwa się co od niego kupilem...No cóż...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jestem za tą opcją wymiany na te cree tylko chodzi o czas wiadomo akwa bez światła to tak nie bardzo. Jeśli uda ci się namówić kolegę tu z Płocka będę bardzo wdzięczny a jak nie to najwyżej wyślę do ciebie same moduły jak mówisz. Powiedz tylko jak to kosztowo by wygladalo? Już pisałem do ciebie priv bo nie było odp.nie przyszło mi powiadomienie że jest :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kupowałem akwa od waszego ziomka z Lublina i mówi że było wszystko ok choć z Piotrkiem właśnie jak je mi przywiózł mówiliśmy że coś niebieskiego nie widać ale lampa działa to się nikt nie wczuwal. Po tyg.zauwazylem jak plastik jest zdeformowany a potem jak zacząłem zabawę lampa ze cała sekcja niebieska nie działa...ale kolega nie poczuwa się co od niego kupilem...No cóż...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No niestety tak bywa... nie wiem od kogo nabyłeś ale nieważne

Jutro pomęczę kolegę z Płocka i jeżeli się zgodzi od razu daję znać.

Póki co zewrzyj sobie te punkty na środku i nie świec na 100% niebieskim tylko max 70%

Jeżeli nie będzie chciał lub nie umiał zrobić pomogę w jak najszybszym tempie jednak będzie trzeba to załatwić na początku tygodnia żeby sprawnie poszło.... szczegóły na priv'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary temat ale mam ten sam problem, udało się komuś znaleźć te diody? ewentualnie jakie zamienniki stosujecie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.