Skocz do zawartości
Sporysz1992

Nowy zestaw: 150x60x55 - POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ma plusy i minusy nie mniej jednak czy 1 na miesiac czy 6 na pol roku rachunek wychodzi na 0 a to był temat przewodni tamtej wypowiedzi :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty świecisz jedną z nich tylko 2 godziny na dobę to oczywiście pociągnie dłużej tylko ile ludzi ma tak krótkie czasy i komu się chce analizować długość świecenia poszczególnych świetlówek? :)

Każdy kto ma świetlówki, pisze sobie, albo pamięta, że co 6 miesięcy trzeba je wymienić... poza tym, jak się świetlówki "kończą" to korale też reagują... a potem dopiero nasze oko...

Poza tym sporo lamp ma liczniki świecenia...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz jest za słaby do twojego akwarium .

Pod jakim wzgledem za słaby? Obsługuje akwa od 500-700l więc wydawało mi sie że jeszcze lekki zapas bedzie.

To jaki polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapas będzie jak kupisz odpieniacz co obsługuje zbiornik do np 1000L,i takiego szukaj.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przyznacie że jeśli miałaby być lampa 8x80 czy 10x80 to jest 800watt, a w 400 wattach na ledach powinno sie uzyskać zbliżone oświetlenie... Czy się myle...

Słyszeliście o lampach produkcji Argus Aqua Design??

Zapas będzie jak kupisz odpieniacz co obsługuje zbiornik do np 1000L,i takiego szukaj.

Ale to aż 400 litrów zapasu musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie zbiornik na forum o podobnym litrażu, np kolegi tomioo i kup to co on ma.I sprawa rozwiązana.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim wzgledem za słaby? Obsługuje akwa od 500-700l więc wydawało mi sie że jeszcze lekki zapas bedzie.

To jaki polecasz?

To co jest napisane w opisie odpieniacza podziel na pół . Wyjdzie Ci wtedy minimum do twojego akwarium. Twoje akwarium to niespełna 500l. Do tego dodać ze 100l sump da nam to 600l.brutto wiec szukaj odpieniacza co ma napisane , że obsługuję 1200l.

Ja w swoim mam teraż rurę 200mm i pompę 1100l/h air. Uważam , że jest w sam raz .

Chyba , że zamawiasz odpieniacz z manufaktury to koledza który będzie go robił sam dopasuję go do twojego zbiornika.

No ale przyznacie że jeśli miałaby być lampa 8x80 czy 10x80 to jest 800watt, a w 400 wattach na ledach powinno sie uzyskać zbliżone oświetlenie... Czy się myle...

Słyszeliście o lampach produkcji Argus Aqua Design??

Ale to aż 400 litrów zapasu musi być?

Pytasz nas o zdanie więc Ci podpowiadamy z doświadczenia.

Nie znamy wynalazków Argusa . Jak chcesz kupić lampy to sprawdzonych firm ATI , GIESMANN lub PCYFIK SUN

8x54 jest okej myśle, że 80w bedą wychodziły poza akwarium przy dł. 150cm. Będzie mało estetycznie.

Oczywiście zrobisz jak uważasz a i tak po roku zaczniesz wszystko wymieniać jeśli użyjesz półśrodków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób pod spsy tak jak pisałem 8x80W i będzie baja a z ledami bywa różnie...


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób pod spsy tak jak pisałem 8x80W i będzie baja a z ledami bywa różnie...

Musze nad tym jeszcze pomyśleć. Ale pompe zamówiłem, dzięki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik73, a Ty jaki masz odpieniacz, bo zbiornik podobny widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik73, a Ty jaki masz odpieniacz, bo zbiornik podobny widze...

Link do mojego tematu luknij:

http://nano-reef.pl/topic/68208-trzy-filary-rafika/page__st__40

Poniżej link do filmiku. Oglądaj w HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma plusy i minusy nie mniej jednak czy 1 na miesiac czy 6 na pol roku rachunek wychodzi na 0 a to był temat przewodni tamtej wypowiedzi :)

Wojtek jak Ty to robisz ,że kupujesz świetlówki a rachunek wychodzi na zero (ja też tak chce :clap: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ma zapomnieć o robionym?

Ja mam robiony na średniej Tunze na rurze fi200 i nie narzekam. Śmiga tak, ze hej... Nie jeden firmowy tak nie działa :)

Odpieniacz robił Erni...

podpisuję się pod tym :) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No ale przyznacie że jeśli miałaby być lampa 8x80 czy 10x80 to jest 800watt, a w 400 wattach na ledach powinno sie uzyskać zbliżone oświetlenie..."

Zblizone troche. Ale jak to koralom wytlumaczyc ?

Temat wymiany rur: przy 8-miu rurach wymieniam przewaznie dwie co 2,5 miesiaca. Zapisuje sobie ich pozycje i date wymiany. Wszystkie za jednym razem to b. duzy skok oswietlenia.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam wszystkie 16rur na raz (mam dwie lampy 8x54w) i zawsze po zmianie rur korale reagują pozytywnie, jaśnieja i szybciej rosną przez ok 2 miesiące, potem wszystko wraca do normy. . .

Tylko na 1000litrow akwarium dekoracyjnego mam 800w, może to trochę mało i dlatego taka reakcja?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.