Skocz do zawartości
MixEEr

Zapowietrzający się Reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

[ ... ]

Zastanawiam się jak mogli o tym nie pomyśleć...?

[ ... ]

można spekulować, że Deltec zasadniczo w tej konstrukcji powierzył rolę 'nadzorcy środowiskowego' pH komputerowi.

w/g mojego rozumienia jest tam wszystko dobrze przemyślane.

wysokość króćca 'pump suction' nie ma tutaj nic do rzeczy > CO2 w pierwszym rzędzie opuści komorę reakcyjną reaktora via 'effluent out', więc zagazowanie napędu nie jest możliwe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem gaz bedzie opuszczal kolumnę portem odcieku w zależności od ustawionej szybkości odcieku, ale dlaczego by go nie obrócić w obiegu jeszcze raz ( przynajniej jego częścią ). Przecież tak naprawdę o to chodzi w recyrkulacji aby wykorzystać optymalnie i zniwelować straty podawanego gazu.

Swoją drogą... i z góry przepraszam właściciela wątku za totalny offtop.

Janku, to do Ciebie:

Kolejny raz przerabiamy wymianę zdań, popartą argumentami, "uprzejmościami" itp., często masz coś do powiedzenia na temat osiągów produkowanego przez nas sprzętu, nazewnictwa, podważania rozwiązań etc, etc...

Niewątpliwie nie jesteś laikiem, widzę że wiesz co mówisz - co prawda masz problem z dopuszczaniem do siebie argumentów innych niż swoje

Z tego co widzę w innych Twoich postach (zaznaczam nie tematach) masz też pojęcie na temat obróbki PMMA i rozwiązań tecchnicznych.

Proszę więc abyś dał nam się okazję bliżej poznać, poprzez założenie na forum choć jednego tematu, w którym to każdy z tej społeczności będzie mógł porozmawiać na temat Twojego sprzętu, prowadzonego akwarium lub pomysłów. Wiem że łatwiej jest, wpadać na forum w wątki innych użytkowników jako persona non grata, krytykować, uzewnętrzniać się lub doradzać. Niemniej jednak pomimo wysuwanych przez Ciebie argumentów, ciężko mi traktować Ciebie poważnie - bo tak naprawdę nie wiem z kim mam do czynienia.

Chyba że całą ta sytuacja powodowana chociażby tym że Twoje konto to subkonto "konkurencji", lub nie chcesz się ujawniać dla kogo i co produkujesz, lub jest to po prostu zwykły lęk przed krytyką.

Przykre jest to że negujesz oczywiste rozwiązania, które mają rację bytu - tylko na jakiej podstawie?

Nie będzie tajemnicą, że firma nasza sprzedała już ponad 40 reaktorów wapiennych. Część z nich pracuje u użytkowników tego forum, część instalowana była przez pracowników sklepów, które handlują moim sprzętem. Feedback z rynku na temat tego produktu jest taki że nikt nie ma z nimi problemów. Do tej pory pojawiała się jedynie 1 reklamacja - kosmetyczna związana z rozszczelnieniem hydrauliki. Ciągle się uczymy, ale też wiemy co robimy..

Ja jestem w nieco odmiennej sytuacji, jako projektant i producent sprzętu swojej marki, wiem że muszę liczyć się z krytyką, ale myślę, że nie muszę przemilczeć tematu, kiedy czuję się nieuczciwie podszczypywany w "pośladek" przez konkurencję - to nie w moim stylu.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.