Skocz do zawartości
inn0vat1on

Tunze 9004 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpieniaczem, który kupiłem pare miesięcy temu. Mniej więcej co 3-4 tygodni zaczyna dziwnie pracować i przestaje pienić. Po rozłożeniu, wymyciu i ponownym poskładaniu wszystko wraca do normy i za kolejne 3-4 tygodni znów to samo. Już mam dość tego odpieniacza. Nie potrafie stwierdzić gdzie leży problem- czy w pompie?

Oto filmik z tej dziwnej pracy odpieniacza: https://vimeo.com/152451551

Może ktoś miał/spotkał się z podobnym problemem?

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja jestem bardzo zadowolony, a ostatnio rozbierałem i czyściłem jakieś 8-mc temu.

Jak często opróżniasz kubek?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie żadko. - co drugi, trzeci dzień. A kubek opróżniam przy połowie urobku. Zastanawiam się czy to nie wada pompy. Jeśli tak to gdzie taką pompe można kupić?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spada Ci z pompy przypadkiem wężyk ?


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko siedzi jak należy.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytając jak często opróżniasz kubek miałem na myśli co ile dni?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche podobny problem z wiekszym bratem - 9012 - u mnie okazało się że zarasta kamieniem wlot powietrza do pompy - może nie co 3-4 tyg, ale co 2-3 miesiące, co i tak wydaje się dość często. Na szczęście da się do niego dostać bez wyciągania odpieniacza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego. U mnie przy dozowaniu wódki zarastał wirnik bakteriami i spadała wydajność, ale też trochę przesadzałem z ilością wódki. Drugie to od czasu do czasu trzeba wyczyścić wężyk doprowadzający powietrze bo faktycznie lubi zarastać. Jeżeli masz gąbkę zamontowaną w body, na dole, to ją wyjmij bo zarasta i zmniejsza się przepływ.

Jeszcze jedno, uszczelniłem taśmą teflonową połączenie kubka ze "stożkiem" bo część powietrza tamtędy uciekała. To samo się działo w miejscu przeprowadzenia przewodu zasilającego przez obudowę i jego też owinąłem taśmą.

Edytowane przez Smoku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Smoku. Mój odpieniacz ma zaledwie 4-5 miesięcy. Jak zaczyna tak nierównomiernie chodzić to rozbieram go na części i czyszczę, jednakże nic nigdy nie jest zapchane/zarośnięte czy tym podobnie. Wszystko wygląda w porzadku i po ponownym złożeniu i uruchomieniu w akwarium wraca do normalnej pracy. Poza ostatnim razem kiedy to zaczął pracować jak czołg na wolnych obrotach. Jak na odpieniacz za tyle pieniędzy to mega lipa.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, uszczelniłem taśmą teflonową połączenie kubka ze "stożkiem" bo część powietrza tamtędy uciekała. To samo się działo w miejscu przeprowadzenia przewodu zasilającego przez obudowę i jego też owinąłem taśmą.

Że się zapytam - jaka to taśma? Bąbelki czasem upierdliwe są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się zapytam - jaka to taśma? Bąbelki czasem upierdliwe są...

Teflonowa, Hydrauliczna do kupienia w każdym markecie budowlanym

Np taka :

http://www.dobo.pl/product-pol-41-TASMA-TEFLONOWA-DO-WODY-GAZU-USZCZELNIAJACA-15M.html

Dzięki Smoku. Mój odpieniacz ma zaledwie 4-5 miesięcy. Jak zaczyna tak nierównomiernie chodzić to rozbieram go na części i czyszczę, jednakże nic nigdy nie jest zapchane/zarośnięte czy tym podobnie. Wszystko wygląda w porzadku i po ponownym złożeniu i uruchomieniu w akwarium wraca do normalnej pracy. Poza ostatnim razem kiedy to zaczął pracować jak czołg na wolnych obrotach. Jak na odpieniacz za tyle pieniędzy to mega lipa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mojego czyscilem raz na miesiąc.

Dzięki Smoku. Mój odpieniacz ma zaledwie 4-5 miesięcy. Jak zaczyna tak nierównomiernie chodzić to rozbieram go na części i czyszczę, jednakże nic nigdy nie jest zapchane/zarośnięte czy tym podobnie. Wszystko wygląda w porzadku i po ponownym złożeniu i uruchomieniu w akwarium wraca do normalnej pracy. Poza ostatnim razem kiedy to zaczął pracować jak czołg na wolnych obrotach. Jak na odpieniacz za tyle pieniędzy to mega lipa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mojego czyscilem raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuje no3po4x może dlatego ten problem. Tak czy inaczej raz na miesiąc to troche za często w moim przekonaniu zwłaszcza, że w instrukcji pisze raz na rok, więc zapowiadało sie dobrze.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.