Jump to content

Leel00

Klubowicz
 • Content count

  530
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  500l plumkadełka

Recent Profile Visitors

1286 profile views
 1. Leel00

  quadri v monti - kto wygra wojnę?

  Na quadriego nie ma mocnych....może to przypadek, że quadri zachorzał... A czy on czasem nie jest w trakcie podziału/tuż po?
 2. Refugium w komorze spływu to kiepski pomysł - zasyfi się pieronem. Chyba, że skarpeta jako filtracja.
 3. Leel00

  Azotany w soli

  A mierzyłeś samą RODI i masz pewność, że test (jaki) jest OK?
 4. Leel00

  Microbe lift special blend

  Zapomniałeś przeczytać wątku...
 5. Leel00

  Czujnik pływakowy wiesza się

  Być może czujniki zbyt blisko siebie
 6. Leel00

  Cryptocentrus cinctus- białe plamy

  Wygląda jak infekcja bakteryjna. Co do reszty ryb - to patogen już dawno w zbiorniku. Jak ryby są zdrowe i "mocne", to nic nie powinno się stać. Po pierwsze to zapewnij jak najlepsze warunki w akwarium. Możesz zastosować kąpiele w metronidazolu, lampa UV... Ile ma ten zbiornik? Nie wygląda na dojrzały....jakie parametry?
 7. Leel00

  Czy światło UV jest bezpieczne dla ryb?

  Natężenie "słonecznego" UV-A na poziomie morza to około 2,5W/m^2 powierzchni. Twoje diody (zakładając, że maja prawdziwe parametry mocy i nie sieją jakimiś dziwnymi długościami ) są bezpieczne. Co do pochłaniania przez wodę, to 20cm głębokości zmniejsza natężenie światła ponad 10x. Jeżeli faktycznie masz przy tych diodach efekt "WOW" - OK. Sprawdź za czas jakiś czy plastiki wokół diod ci nie żółkną i nie zaczynają się sypać
 8. Leel00

  Szafka pod akwarium

  Pół tony też wytrzyma...
 9. Leel00

  Dziwna wredna gąbka

  @premiero twoja wklejka zupełnie nic nie wnosi. Dalej zostaje, że niektóre gąbki (zwłaszcza te bardziej głębinowe i cenne) nie kochają powietrza, a inne mają to w ... oskulum. Szkarłupni też nie wolno niby przenosić poza wodą, a jakoś spokojnie przeżywają. Tak więc jest tak jak z koralami. Niektóre zdychają jak tylko mają okazję, a inne są jak majano i aiptasia.
 10. Leel00

  Jaki to koral

  Palitoksyna wytwarzana jest również przez Symbiodinium, czyli grupę endosymbiotycznych bruzdnic. Występuje również u ukwiałów, krabów i ryb...ot taka ciekawostka
 11. Leel00

  Szyba nakrywowa

  Policzcie sobie - jaki styk z "powietrzem" ma powierzchnia wody w baniaku, a jaki w odpieniaczu. Płaska powierzchnia a tysiące bąbelków. Jak torebka foliowa a płuca. W takim wypadku przykrywanie szybą ma minimalny wpływ na całość.
 12. Leel00

  wentylator + zasilacz

  Przy zasilaczy podawane jest maksymalne obciążenie, przyy wentylatorach - ile "biorą" Zasilacz ma 100mA do dyzpozycji, a wentylatory biorą 30-50 mA. Powinno dać radę...
 13. Leel00

  Coś na szybie

  Czułki nie czułki, to nadal wieloszczet Wieloszczetów jest od metra i ciut ciut (pomijając, że niektóre mogą mieć koło metra :)) To z lewej to może być phyllochaetopterus na gigancie.
 14. Leel00

  Twarde zielone bąble i białe nitki obok korali

  To co piszesz to było by samorództwo ;). Sucha skała i świeża solanka wykluczają jakiekolwiek morskie życie. Coś trzeba zasiać, coby urosło. Albo jesteś Stwórcą Odpowiedzią są ryzoidy, które są sposobem rozmnażania wegetatywnego, a tworzą się u podstawy glona.
 15. Leel00

  Twarde zielone bąble i białe nitki obok korali

  Rozsiewanie valonii przez ich przebijanie to poniekąd mit. "Pelne spor" mogą być największe okazy. Generalnie valonia rozmnaża się przez najzwyklejszy podział. W końcu te wszystkie mitraxy i inne zjadacze to ją pękają no nie? Rozmnażanie poprzez spory zachodzi najczęściej w przypadku znacznego pogorszenia warunków, kiedy trzeba się przesiąść na inne siedlisko.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.