Skocz do zawartości
rafal83

Kompletowanie sprzetu do 96l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po prawie 3 letniej przerwie z morszczakami postanowilem powrocic do hobby.

Jestem na etapie kompletowania sprzetu do 96l (80x30x40) solniczki. Obecnie mam ok 30l nano rafke.

Z obecnego sprzetu mam jedynie grzalke chyba 50W i Koralie nano oraz aquael deco Light 2x6W LED (biale i niebieskie)

W nowej solniczce chce dac sump. Max podstawa sumpa jaka wejdzie do szafki to 48x26 czyli planuje sump 45x25, wysokosc jeszcze nie wiem bo nie zdecydowalem jaki odpieniacz dam. Zastanawialem sie nad Tunze 9002, ale jako bardziej doświadczeni moze cos doradzicie.

Przy takich wymiarach raczej sump bedzie mial max 3 komory, poza szafka dam pojemnik z woda RO na dolewke (przy takim małym sumie raczej nie da sie wygospodarować 10cm na dodatkowa komorę.

Co do obsady to beda tylko zoa i mysle ze dam jakas babke z krewetka i moze jeszcze ze 2 gora 3 male rybki.

Na obecna chwile potrzebuje:

Sump (gdzie zamowie w kraju, pozniej wysylka do UK)

Oswietlenie (cos do mocowania na krawedziach szyby, narazie brak mozliwosci podwieszenia)

Odpieniacz - tunze 9002 (otwarty na inne propozycje)

Pompe powrotna - new jet 1200 chyba wystarczy (musi podniesc wode na ok 111cm)

Dodatkowy falownik (z czasem pewnie wyladuje MP10)

Automatyczna dolewka - czy dolewkę jej dostanę w Europie?

Pudelko przelewowe

Z gory dzieki za sugestie,

Pozdrawiam

Edytowane przez rafal83 (wyświetl historię edycji)

b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sumpa zrób na 2 komory + bubble stop. Sam mam małego sumpa: 50x30x30x i miałem na początku 3 komory. Później nożem wycinałem jedną szybę bo to bez sensu. Masz pierwsza komorę ze spływem + odpieniacz, później bubble stop (gdzie ja mam włożony siporax) i później pompa powrotna.

Jeśli dasz radę proponowałbym belkę z oświetleniem 4x 24W. Może być mocowana na krawędzi - tylko zależy jaka długość akwarium.

Odpieniacz raczej 9004, ewentualnie coś diy lub jakiś używany schuran 100/deltec jakiś

Pompa może być za słaba. Sprawdź sobie charakterystyki wydajności pomp. Tak z 2000l/h nie będzie wcale przesadą

Cyrkulacja ze 2x tunze 6025 lub podobne

Jak planujesz dopiero zbiornik to zamiast pudełka zrób komin zewnętrzny. Dużo wygodniejsze i lepsze rozwiązanie - sam mam pudełko i cały czas żałuje że nie zrobiłem komina zewnętrznego...

Co do dolewki to albo tunze albo coś na przekaźniku (ale u mnie przynajmniej te przekaźniki szybko padają i trzeba przelutować)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa na 100% będzie za słaba testowałemu siebie w 80l Jebao 1200 i była słaba a ponosiła wodę na około 30cm teraz dałem 2000l i jest super


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeżeli chodzi o pompe to w takim razie wybiorę NJ2300. Sump będzie miał tylko 2 komory. Co do światła to myślałem nad jakimiś ledami (widziałem na aliexpress chyba 54W).

Sent from my iPad using Tapatalk


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam ten sam litraż proponuję oświetlenie LED miałem wcześniej 4x 24 T5 ale to jednak nie było to.


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 odpada. Tylko LEDy :)

Sent from my iPad using Tapatalk


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.