Skocz do zawartości
Marqo

siporax jak trzymać

Rekomendowane odpowiedzi

W sumpie zaplanowałem komorę na siporax . Woda będzie przechodzić przez niego od dołu do góry. Jak go najlepiej trzymać ? Luzem ? Wymyśliłem sobie aby dać kratkę rastrową a na nią coś w rodzaju koszyka na media do ewentualnego czyszczenia . Tylko z jakiego materiału to zrobić ? Granulacja ta większa czy mniejsza siporaxu ? Jak wyliczyć potrzebną ilość ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczeń ze słodki, ja używałem "im więcej, tym lepiej" i w woreczkach z siatki. Na tyle małych by do płukania łatwo wyjmować.

Ale ułożenie równe, może dać lepszy przepływ wody, pełniejsze wykorzystanie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wyliczyć potrzebną ilość ?

sprzedawany jest .. na litry a nie na sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał skarpetę na spływie to czyszczenia duzo cię nie czeka. Można w woreczkach albo na kracie poustawiać jeden na drugim, ja trzymam w plastikowych koszykach na media.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax ma być poukładany czy raczej nawrzucany chaotycznie ? Jak często go czyścicie ? Skarpety nie mam , będzie za to wata ale to już za siporaxem.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz wate za i bez skarpety to z mojego doswiadczenia zasyfia sie dość szybko i trzeba płukać, miałem właśnie tak i więcej tak nie zrobię :(

Czyszczenie w moim wypadku to płukanie w czystej solance z podmiany i spowrotem do koszyka.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz poukładany w rządku ? Jeśli nawrzucane to logiczne , że szybko się zasyfi.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był w woreczku zawieszony w komorze spływu, więc na dnie nie leżał.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze preferowałem poukładany pionowo, z przepływem od dołu. Działa, a syfu dużo się nie zbiera, w sumie rok bez czyszczenia.

Chcę zrobić u siebie dokładnie tak samo .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam ten mniejszy siporax i muszę Ci powiedzieć że jest on mniejszy od oczka w kratce i bez problemu przelatuje przez nią dlatego go powrzucałem chaotycznie muszę dolną warstwę zrobić z grubszego i dopiero wtedy go poukładam. Zanim zrobiłem koszyk miałem go w siatce na bieliznę do pralki i wchodziło go więcej ale opadał na samo dno w komorze przez co ograniczał przepływ, teraz jak jest w koszyku to przepływ jest większy ponieważ kratka spiera się na bloczkach szkła i pod spodem jest 2 cm luzu do koszyka z kratki. W 80l mam 2000l/h przepływu wiec jest super ale myślę, że jak go poukładam to będzie jeszcze lepszy przepływ.

Różnica w przepływie jest duża pomiedzy poukładanym a wrzuconym ale dużo też zależy w czym go będziesz trzymał czy w sztywnym koszyku czy "worku" , "siatce"


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.