Skocz do zawartości
demono1

kto z forumowiczów robi odpieniacze ?

Rekomendowane odpowiedzi

... mam Vertex'a Omegę 150 - to bardzo solidnie zrobiony odpieniacz - uważam że do bardzo obciążonej 300-tki max.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam Vertex'a Omegę 150 - to bardzo solidnie zrobiony odpieniacz - uważam że do bardzo obciążonej 300-tki max.

PK

A jak z głośnościa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem jest bardzo głośny.

pK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem jest bardzo głośny.

pK

A moze ktos ma Nyos i moze cos o nim napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem jest bardzo głośny.

pK

Ale glosny cały czas ? Czy dociera sie długo ? .Mam juz wybrany ale szukam pytam sie zawsze pare złoty zostanie w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi ja mam odpieniacz od Sebastka konstrukcja solidna działa ponad rok bez zastrzeżeń myślę że stosunek cena jakość jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaopatrzyłem się w odpieniacz od Sebastka długo szukałem co kupić jedni polecali firmowe inny DIY i miedzy innymi Sebastkowe pienidło, jak dla mnie solidna konstrukcja używam od kilku miesięcy i jest ok na początku wywalał dużo bąbli chyba jak każdy nowy ale jak się pompa dotarła to jest ok. Dla zainteresowanych mogę wrzucić fotki lub filmik jak to u mnie wygląda

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam body WS 250 konstrukcja solidna jedyna wada , to że nie idzie wyjąć sita.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U m

Witam

Ja mam body WS 250 konstrukcja solidna jedyna wada , to że nie idzie wyjąć sita.

Pozdrawiam

U mnie jak się sitko zasyfi to szczoteczka do zębów idzie do pracy kilka ruchów i sitko czyściutkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaopatrzyłem się w odpieniacz od Sebastka długo szukałem co kupić jedni polecali firmowe inny DIY i miedzy innymi Sebastkowe pienidło, jak dla mnie solidna konstrukcja używam od kilku miesięcy i jest ok na początku wywalał dużo bąbli chyba jak każdy nowy ale jak się pompa dotarła to jest ok. Dla zainteresowanych mogę wrzucić fotki lub filmik jak to u mnie wygląda

Wstaw zdjęcia i filmik :-) ja juz wybrałem odpieniacz miał być przez kogoś robiony ale czasu braknie :( a sebastka najmniejszy ma podstawe 20x20 u mnie jest 16 a wejdzie ten http://erybka.pl/product-pol-9060-Deltec-SC-1351.html i przy nim zostane :-) a z tego co wiem i co widziałem bardzo dobry :-) jest cichutki i pieni dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek robi naprawdę solidny sprzęt. WS250 sprawdza się rewelacyjnie i pracuje już ponad rok. Bardzo cichy i wydajny, sprząta zbiornik na kryształ. Jestem bardzo zadowolony dlatego do kolejnego zbiornika zamówiłem kolejny odpieniacz od Sebastka bo uważam że nie lepszej alternatywy. Dla mnie nie ma lepszego sprzetu w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planując nowe akwarium 360 litrów, postanowiłem poszukać na targowisku odpieniacza, który będzie się nadawał do nowego zbiornika. Nastawiony byłem na zakup używanego sprzętu ( ze względu na ograniczony budżet ).

Otrzymałem kilka ofert od forumowiczów na znanego mi Delteca 1755 oraz 1455.

Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup firmowego sprzętu, gdy w międzyczasie dostałem wiadomość od Sebastka, że może mi zaproponować zrobienie odpieniacza DIY. WS 180.

Początkowo bardzo sceptycznie podszedłem do tego tematu. Bałem się przede wszystkim, że jakość wykonania domowego odpieniacza będzie znacznie odpiegała od jakości liderów odpieniaczy na rynku.

Po kilkudniowej korespondencji z Sebastkiem, gdzie starałem się zadać jak najwięcej pytań udało mu się mnie przekonać abym zaryzykował i kupił sprzęt od niego.

Srzęt zamówiłem w październiku i po kilku dniach ( jak dobrze pamiętam 4 ) przesyłka ( solidnie zapakowana ) dotarła do mnie do domu. - tym samym jestem zdziwiony komentarzami na forum, że czeka się tak długo na zrobienie sprzętu ?

PO rozpakowaniu sprzętu, byłem bardzo miło zaskoczony. Wykonanie bardzo profesjonalne, dopracowany w każdym szczególe. Nie miałem się do czego przyczepić. Nie żałowałem podjętego ryzyka !

Po podłączeniu odpieniacza pojawiło się pewne "ale". Projektując sumpa popełniłem podstawowy błąd, otóż wymiary komór ustaliłem przed wyborem odpieniacza, co spowodowało, że po włożeniu odpieniacza do komory spływu, wlot od pompy znajdował się blisko szyby przez co odpieniacz się mocno dławił. POnadto wydawał z siebie przeraźliwe dzwięki, które były nie do wytrzymania. Byłem załamany...

Nakręciłem filmik z pracy odpieiacza, zrobiłem kilka zdjęc i wysłałem do Sebastka z prośbą o pomoc.

Odpowiedź była ekspresowa. Znalazł sposób na mój problem. Poprosił o zmierzenie wymiarów dyszy, komory itp i poprosił o chwilę cierpliwości.... Po kilku dniach kolejne zaskoczenie. Paczka - a w niej wykonana przed Sebastka nowa dysza na pompę, która wyeliminowała mój problem.

Dziś minęło 4 miesiące od zakupu odpieniacza. Nie mogę powiedzieć złego słowo a sprzęcie który posiadam.

Wszystko działa jak należy, żadnych przecieków, nic się nie odkleiło.

Kontakt z nim jest ekspresowy i wiem, że zawsze mogę liczyć na jego pomoc, wsparcie.

Dla zainteresowanych mogę wysłać fotkę, filmik z pracy mojego odpieniacza.

Pozdrawiam

Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planując nowe akwarium 360 litrów, postanowiłem poszukać na targowisku odpieniacza, który będzie się nadawał do nowego zbiornika. Nastawiony byłem na zakup używanego sprzętu ( ze względu na ograniczony budżet ).

Otrzymałem kilka ofert od forumowiczów na znanego mi Delteca 1755 oraz 1455.

Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup firmowego sprzętu, gdy w międzyczasie dostałem wiadomość od Sebastka, że może mi zaproponować zrobienie odpieniacza DIY. WS 180.

Początkowo bardzo sceptycznie podszedłem do tego tematu. Bałem się przede wszystkim, że jakość wykonania domowego odpieniacza będzie znacznie odpiegała od jakości liderów odpieniaczy na rynku.

Po kilkudniowej korespondencji z Sebastkiem, gdzie starałem się zadać jak najwięcej pytań udało mu się mnie przekonać abym zaryzykował i kupił sprzęt od niego.

Srzęt zamówiłem w październiku i po kilku dniach ( jak dobrze pamiętam 4 ) przesyłka ( solidnie zapakowana ) dotarła do mnie do domu. - tym samym jestem zdziwiony komentarzami na forum, że czeka się tak długo na zrobienie sprzętu ?

PO rozpakowaniu sprzętu, byłem bardzo miło zaskoczony. Wykonanie bardzo profesjonalne, dopracowany w każdym szczególe. Nie miałem się do czego przyczepić. Nie żałowałem podjętego ryzyka !

Po podłączeniu odpieniacza pojawiło się pewne "ale". Projektując sumpa popełniłem podstawowy błąd, otóż wymiary komór ustaliłem przed wyborem odpieniacza, co spowodowało, że po włożeniu odpieniacza do komory spływu, wlot od pompy znajdował się blisko szyby przez co odpieniacz się mocno dławił. POnadto wydawał z siebie przeraźliwe dzwięki, które były nie do wytrzymania. Byłem załamany...

Nakręciłem filmik z pracy odpieiacza, zrobiłem kilka zdjęc i wysłałem do Sebastka z prośbą o pomoc.

Odpowiedź była ekspresowa. Znalazł sposób na mój problem. Poprosił o zmierzenie wymiarów dyszy, komory itp i poprosił o chwilę cierpliwości.... Po kilku dniach kolejne zaskoczenie. Paczka - a w niej wykonana przed Sebastka nowa dysza na pompę, która wyeliminowała mój problem.

Dziś minęło 4 miesiące od zakupu odpieniacza. Nie mogę powiedzieć złego słowo a sprzęcie który posiadam.

Wszystko działa jak należy, żadnych przecieków, nic się nie odkleiło.

Kontakt z nim jest ekspresowy i wiem, że zawsze mogę liczyć na jego pomoc, wsparcie.

Dla zainteresowanych mogę wysłać fotkę, filmik z pracy mojego odpieniacza.

Pozdrawiam

Grzegorz.

Czyli też sa bardzo zadowoleni użytkownicy którym sebastek robił i smiga aż miło a sa tacy jak wyżej którym sie nie udało i dlatego sa złości moze wystarczyło zadzwonić do niego lub pogadac z nim jak tu wyżej kolega :) i sie wszystko by naprawiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem twistmana ob 200 In i jest bomba zobaczcie sami wpiszcie w YouTube nocne wodowanie odpieniacza Twistman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.