Skocz do zawartości
Tom_Killer

Mandaryn wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo jest wątków na ten temat i ich ikry, dla złośliwych - wiem że nie jestem pierwszy i nie ostatni :)

Piękny taniec z efektem końcowym, tak to już mój 7 rodzaj gatunku z tarłem, ale bez sukcesów dłuższych niż 10 dni, może kiedyś się uda, a na razie cieszę się z fotek

01

02

03

04

05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda jak razem pływają. Próbuj może kiedyś ci się uda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super . U mnie teź wieczorem jak światło się ściemnia mają się ku sobie. Super widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto młody po 3 dniach od ikry

Niestety jest on prawie milimetrowy i aparatem mega trudno zrobić fotę.

W odróżnieniu od innych młodych co miałem te zachowują się zupełnie inaczej, nie mają oczu a już pływają

czy raczej dryfują

młody 4 Dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuje ten wątek jako moj kalendarz,

Młode madaryny pływają nawet im to sprawnie wychodzi, wykluły sie tylko dwie sztuki

Popełniłem szereg błędów, które teraz wyeliminuje i ilośc narybku powinna wzrosnąć

Fotka wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) Niech się chowają zdrowo. One żyją w głównym zbiorniku w kotniku? Odlawiales ikre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie go trzymasz ? i czy żyje jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 11:51 pisał, że żyją 2 sztuki i nawet im sprawnie wychodzi pływanie :)

Trzymam kciuki, żeby przetrwały.

A czym je karmisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC3349



DSC3373


na razie nie ma jeszcze czego gratulować, poczekamy do miesięcznicy

co do karmienia - jest jeden myk, strasznie głupi i zaprzeczający całkowicie zdrowemu rozsądkowi, ale dziś już wiem że na 90% skuteczny

na ten temat na razie więcej nie napiszę - bo obiecałem Testerowi artykuł jak się uda ...

dziś będę odławiał młode od garbników, które są znacząco większe od mandarynów, sprawdzę czy moje przemyślenia są prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ci się uda to będzie na skalę swiatowa sensacja,nie słyszałem o domowym rozmnozeniu mandaryna,gatunek ginący na rafie rozmnozony w domowych warunkach.Gratulacje.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl caly magazyn koral poświęcony mandarynom i ich rozmnażaniu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A to nie widziałem,ale dobrze wiedzieć.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl caly magazyn koral poświęcony mandarynom i ich rozmnażaniu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W którym numerze ?

Już wiem 2/2013 , kto go ma ?

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajcie magazynu koral :thumbup: , już niedługo autor opisze nowy artykuł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, z tego miotu to wiem ze nic nie bedzie, ale 4 dni to moj rekord z narybkiem takim drobnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy te rozmnażane w niewoli też będą sprawiały problem przy karmieniu. Gdyby hodowlane przyjmowały sztuczne pokarmy to szybko skończył by się import tych ryb.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się je udało złapać?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na fotce ostatniej ikrę na powierzchni, zatem to chyba najłatwiejsza ikra do odłowienia ze wszystkich ryb z których miałem ikrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Gratulacje. Pierwsze sukcesy zawsze zachęcają do dalszej pracy. Oby dalej dobrze szło. Czym karmisz larwy?

Jak to ci się uda to będzie na skalę swiatowa sensacja,nie słyszałem o domowym rozmnozeniu mandaryna,gatunek ginący na rafie rozmnozony w domowych warunkach.Gratulacje.

Wiele lat temu ten gatunek został rozmnożony w warunkach domowych. Hodowany od wielu lat w firmach zajmujacych sie akwakulturą.

http://www.mbisite.o...aspx?Species=96

http://www.mbisite.o...2&mpage=1#84852

ciekawe czy te rozmnażane w niewoli też będą sprawiały problem przy karmieniu. Gdyby hodowlane przyjmowały sztuczne pokarmy to szybko skończył by się import tych ryb.

hahaha Żeby wyeliminowac import musiał byś hodować przynajmniej 1000 tych ryb w ciągu miesiąca i robic to przez 12 miesięcy w roku. Nie wiem ale wydaje mi się że do tego trzeba mieć przynajmniej ze 100 par ryb. Do tego dochodzi odchowywalnia maluchów i hodowla planktonu. Sporą halę trzeba wybudować. Musiał byś do tego sprzedawać je po niższej cenie niż cena tych importowanych. Po dużo niższej cenie. Czyli mniej wiecej 1/4 ceny tej ryby [czyli jakieś 25 zł]. Musiał byś też hodować duże mandaryny a one pewnie rosną przynajmniej 6 miesięcy i tak dalej...

Rozmnazanie zwierząt morskich wydaje się proste. Szczegolnie jeśli uda ci się rozmnożyć większą ilość zwierzaków. Jeśli jednak zaczynasz się zagłębiać w ten temat i rozwijasz hodowlę to pojawia się masa problemów o których wczesniej nawet nie pomyslałeś...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Czekam na dalsze informacje. Powodzenia z maluchami.


Jest ok. 250L w obiegu, cyrkulacja: 1x6095, obieg: ER 3700, deltec sc1455, światło: 4x24W, dolewka.

Start: 04.11.2010, zmiana: 12.2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha Żeby wyeliminowac import musiał byś hodować przynajmniej 1000 tych ryb w ciągu miesiąca i robic to przez 12 miesięcy w roku. Nie wiem ale wydaje mi się że do tego trzeba mieć przynajmniej ze 100 par ryb. Do tego dochodzi odchowywalnia maluchów i hodowla planktonu. Sporą halę trzeba wybudować. Musiał byś do tego sprzedawać je po niższej cenie niż cena tych importowanych. Po dużo niższej cenie. Czyli mniej wiecej 1/4 ceny tej ryby [czyli jakieś 25 zł]. Musiał byś też hodować duże mandaryny a one pewnie rosną przynajmniej 6 miesięcy i tak dalej...

Rozmnazanie zwierząt morskich wydaje się proste. Szczegolnie jeśli uda ci się rozmnożyć większą ilość zwierzaków. Jeśli jednak zaczynasz się zagłębiać w ten temat i rozwijasz hodowlę to pojawia się masa problemów o których wczesniej nawet nie pomyslałeś...

nie rozumiem twojego posta. Znowu te twoje przemądrzałe elaboraty. Ale po kolei. Cena hodowlanego nie musi być niższa niż poławianego(skąd pomysł 1/4 ceny importu? ekonomi to ty chyba nie studiowałeś). Wystarczy że będzie w takiej samej cenie jak importowany a większa przeżywalność będzie premią. Po drugie nie znam nikogo kto postawił halę do hodowlę ocellarisów czy kauderni a jednak ich ceny poszły w dół od kiedy wielu akwarystom udało się je rozmnożyć. I wcale nie nie trzeba mieć do domowego rozmnażanie 100 par ryb( no chyba że chcesz bawić się w przemysł) wystarczy 2-3 pary do regularnych miotów.

Pomijam już fakt że pisząc o zatrzymaniu importu miałem na myśli nie ich cenę tylko przyzwyczajenie formy hodowlanej do pokarmu sztucznego co jak wiemy przy rybach z importu jest problemem.

Z mojej strony off nie ma co koledze fajnego wątku zaśmiecać.

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

hahaha uzywasz trudnych słów ale czy potrafisz wyjasnić ich znaczenie? Chyba nie. Bo to nie był elaborat tylko krótka wypowiedź...

To ty nie masz zielonego pojęcia o ekonomi. Chcesz zmonopolizować rynek sprzedając produkt po tej samej cenie co konkurencja? hahha dobry żart.

Nie bez powodu te ryby kosztują tyle ile kosztują... Jeśli uda ci sie wyhodować 100 mandarynów w Polsce za 1/4 ich rynkowej ceny to naprawdę będziesz mistrzem i z pewnością zostaniesz milionerem.

Chcesz prowadzić stałą hodowlę i zmonopolizowac rynek za pomoca 3 -4 par ryb. Nie masz zielonego pojęcia o akwakulturze. Tym bardziej jeśli chodzi o hodowle problematycznych gatunków takich jak naprzykład mandaryny... Usiądź, weź ksiażkę i poczytaj sobie o tym jak wygląda hodowla ryb morskich. F.Hoff napisał bardzo fajną ksiazkę, w której taka hodowla jest opisana. Hodowla zwierząt morskich to nie jest proste zajęcie. To nie jest hodowla gupików albo paletek... Tu trzeba naprawdę mocno kombinować i rozwiazywać problemy o ktorych nawet ci się nie śniło i o których nie pisza w ksiażkach ani w naukowych publikacjach... Jest to tez bardzo kosztowna działalność, szczegolnie jeśli zyjesz z daleka od oceanu i nie masz dostepu ani do wody ani do planktonu a do tego są długie zimy...

Wierz mi że wiem o czym mowię. Sam miałem i ciagle mam w marzeniach uruchomenie takiej hodowli. Pracuje nad tym wiele lat i już wiele cystern zimnej wody ochłodzilo moj zapał. Ciągle spotykają mnie nowe problemy... To naprawdę nie jest kaszka z mleczkiem.

Ryby z hodowli mają praktycznie ten sam materiał genetyczny co ich rodzice. To są te same ryby. Wątpię więc że będa miały inne zwyczaje.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.