Skocz do zawartości
rufio

Początek :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj mario :)A więc tak skałe kupiłem nie bezpośrednio z frachtu tylko taką która już jakieś 1,5 miesiąca moczyła się w sklepie.Miała czas oczyścić się z tego co padło w czasie transportu.U mnie proces dojrzewania zachodził bardzo spokojnie praktycznie niezauważalnie.Amoniaku nie było ,jedynie No2 po jakimś tygodniu pokazało się i to tylko w ilości 5mg/l.Trwało to zaledwie 2 dni. NO3 od chwili wsadzenia skały do tanku przez okres trzech tygodni w sumie kształtowało się na poziomie także 5mg/l.

Tak więc po miesiącu mniej więcej zakupiłem pierwszą rybkę,kraba,dwa Turbo oraz dwa Astrea Tecta.

Do dzisiaj ,a zbiornik chodzi już trzeci miesiąc parametry są wzorcowe.Wszystko gra jak narazie.

A piasek wsypałem jak skałki delikatnie się oczyściły żeby bez problemu odessać to co jeszcze z nich wyleciało.CDN.

Pozdro


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium po 215 dniach :):)

1221-p1270142.jpg

1221-p1270132.jpg

1221-p1020063.jpg

1221-p1270161.jpg

1221-p1270166.jpg

1221-p1270167.jpg

1221-p1270175.jpg

1221-p1270177.jpg

1221-p1270186.jpg

1221-p1270202.jpg

1221-p1270247.jpg

1221-p1270259.jpg

1221-p1270260.jpg

zadne cuda ale coś się dzieje :D:D:D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajne akwa, zadkie spotykane takie ulozenie skalki ale eXtra:)

Moze Wiesz jak sie zwie te slimar na zdjeciu 7 od gory ?

Bo tez ich Mam sporo:satisfied

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten slimak to Stomateila snail, pozyteczny dla rafy.

Baniaczek bardzo fajny:) Na poczatku nie widzialo mi sie takie ustawienie skaly, ale teraz musz przyznac robi wrazenie:) Jakie masz oswietlenie, pienidlo? Zmieniales cos w setupie??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dzięki :)Oświetlenie to dwa razy T5 54 W Sylwani Aquastar i Coralstar oraz Powerglo 40 W i Osram Blue 36 W.A pieni Weipro SA 2014.:)z igłą 2500 l Aquamedica :)pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie ulozona skala. Osobiscie dalbym jej jeszcze troche i dodal akwarium troche koloru - rozne kolorowe Zoanthuski, grzybki, Actinodiscusy, Ricordee itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio, ladnie to wyglada.

Co prawda, za kilka lat jak sie korale rozrosna (mowiles m.in. o sinulari i sarco) to juz nie bedzie takie sliczne bonsai :D

(moja 2,5 roczna sinularia zamuje pow. 25x18cm, sacro jak rozlozy kapelusz to tez ok. 15-18cm, a tez kiedys byly malutkie:))

ale nie przejmuj sie.

Prowadz akwa tak, zeby Tobie sie podobalo.

I jak masz malo miejsca, to pewnie kiedys zrobisz przemeblowanie albo z telewizora zerezygnujesz, aby tylko miec miejsce na wieksze akwa :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bracie :D:D:D

Aquamaniac coś niecoś jeszcze mam w planie dołozyć.Wiesz wszystko obija sie o kasę,tak więc pomału obsada będzie sie powiekszać:).Obecnie mam to co widać na fotkach: dwa gatunki Sinulari Asterolobatę i Polidactylę,xenię sp,zoantchusy (dwie małe kolonie),clawularię,kilka gatunkow makroalg,i jednego grzybka.Wszystko ze szczepek więc rozmiarowo nie są zbyt okazale.Jak narazie Xenia rozrasta się nad podziw.

Gdybym miał poziom azotanów nieco większy niż mam (cały czas jest 0-mg/l)to zapewne nieco szybciej by rosły np.sinularie.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze :)Pewnie jak sinularie podrosną to mozna je zastapić mniejszą szepką :)albo zwiększyć litraż :) pozdro


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super i powtorze zgodnie za wszystkimi - extra ulozenie skaly. Gratuluje pomyslu. Zapowiada sie super zbiorniczek:) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rufio :

jak sinularie podrosną to mozna je zastapić mniejszą szepką

To teoria, praktyka troche trudniejsza.

Mi sinularia wlazla na sasiednie skaly i nijak nie idzie jej oderwac od tych skal. Trzyma 4 duze kawalki skaly, czyli u mnie jakies 40% calej skaly.

Tylko skalpel lub zyletka by pomogla.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium jak narazie bez zarzutów - tak trzymać.

Rozumiem że w wykonaniu ułożenia skały pomógł ci klej do skały, pytam ponieważ noszę się z zamiarem użycia tego kleju

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki Mati :D

U mnie Piotrze raczej zostanie tylko na jednej skale nawet jakby podrosła do wielkości monstrualnych:)moja sinularia (ta z prawej )jest centralnie na środku skały nawet jakby jej pień zwiększył srednice do powiedzmy 20cnn to i tak zostanie na jednej skałce.Celowo tak sadziłem ze względu na rozmiar jaki osiaga ten gatunek.Wrazie czego bez kłopotu mogę ją wyciągnąc razem ze skałą.:)

Roman,kleju nie stosowałem ani kropelki,wszystko jest zestawione na konstr.z rurek PCV oraz z pomocą tasiemek zaciskowych do przew.elektrycznych .

Od poczatku miałem wizję jak ma to wszystko finalnie wyglądać i poszczeg.skały były wybierane tak aby mniej więcej mogła powstać konstr.jak widać na foto.:D...obyło się nawet bez wiercenia.:)pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie mija rok od zalania,zasolenia i wprowadzenia pierwszych mieszkańców...new foto :)

1221-01.jpg

1221-02.jpg

1221-03.jpg

1221-04.jpg

1221-05.jpg

1221-06.jpg

1221-07.jpg

1221-08.jpg

1221-09.jpg

1221-10.jpg

1221-11.jpg

1221-12.jpg


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak na chwile obecna wyglada przygoda z powyzsza solniczka?

Istnieje jeszcze czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.