Skocz do zawartości
Kośmid

Skuteczność ślimaka w usuwaniu aiptasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Dzięki - napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie postarasz to napewno zalatwisz zwlaszcza, ze chcesz rozmnazac.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nikt ich nie ma... A mówią ze tak łatwo je rozmnożyć... Jeśli to proste to czemu nikt nie potrafi utrzymać ich hodowli przez 0,5 roku?

Jak sam pojadę i sobie przywiozę to pewnie załatwię...

Gdzie żyją berghie ?? - Afryka, Atlantyk zachodni, Brazylia, USA, Zatoka Meksykańska. No to nie pojadę. muszę polecieć albo popłynąć i jeszcze nie dać się odstrzelić albo zamknąć.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad cos slabo szukasz w grudniu Artur 85 mial wystawione kilka sztuk. A wiesz czemu gina? Bo jak zjedza aiptasie to gina bo nic innego nie jedza, dlatego przezywalnosc jest mala i zal takiego slimaka kupowac zeby zdechl za jakis czas.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ogólnie rzecz biorąc powiem tylko że czekałem na nie i czekałem aż się nie doczekałem.

Karmienie ich samą aiptasią to nie jest wielki problem techniczny. Wystarczy mieć hodowlę aiptasi. A co za tym idzie trzeba mieć miejsce. Zbyt wiele osób nie ma miejsca na przynajmniej 200 litrów wody na samą hodowle aiptasi...

Wiele osób je miało wszystkim zdechły? Czy ktoś ma jeszcze przynajmniej 1 sztukę???

@Kośmid napisałeś ze to jedyna sensowna metoda walki z aiptasią. Może więc wiesz gdzie dostać berghie ???

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok piszecie o ślimaku który jest bardzo trudny do kupienia.

Co jakiś czas pojawiają się w e-rybce, zapytaj też @JanuszZabrze


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam szukam jednej sztuki- jedną już mam i mogę potwierdzić ze wcina aiptasie z małym ale.... zabiera się za mniejsze a większe zostawia sobie na "potem" w efekcie te szybciej się mnożą niż berghia je zjada.


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ebayu jeszcze. Sam sobie sprawie parke i bede rozmnazal tylko musze znacznie powiekszyc populacje aiptasi w zbiorniku.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj jac11 wiem ze mial ale czy ma jeszcze to inna sprawa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dzieki dzięki!!! I stał się cud - @JanuszZabrze ma jeszcze 2 sztuki!!! Podobno niedługo będzie miał więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzięki!!! I stał się cud - @JanuszZabrze ma jeszcze 2 sztuki!!! Podobno niedługo będzie miał więcej.

No widzisz- jednak nie tak ciężko je dostać


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK bez problemu można je kupić. Ale problem wyzywić młode i stąd problemy z ich dostaniem w pl.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że demonizujecie to wyżywienie młodych. Mam ponad 200 l w obiegu, jeśli wpuścił bym jedną sztukę, mogła by wykosić

zawartość baniaka, ale pozostaje jeszcze sump, gdzie się namnażają i komin, gdzie też jest las. Wtedy wystarczy odpowiednio stymulować

w tych miejscach różyczki, by wydzielały zarodniki, te zaś z prądem osadzą się w zbiorniku.

Uważam że w ten sposób można taką jedną sztukę wyżywić. Oczywiście, jeśli dużych osobników nie rusza, trzeba by je wybić chemią.

A ślimaka traktować nie jako broń zagłady ostatecznej, tylko bardziej jako ciekawostkę i uzupełnienie łańcucha.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam pojadę i sobie przywiozę to pewnie załatwię...

Gdzie żyją berghie ?? - Afryka, Atlantyk zachodni, Brazylia, USA, Zatoka Meksykańska. No to nie pojadę. muszę polecieć albo popłynąć i jeszcze nie dać się odstrzelić albo zamknąć.

Karaiby to ich rodzime miejsce występowania

Myślę że demonizujecie to wyżywienie młodych. Mam ponad 200 l w obiegu, jeśli wpuścił bym jedną sztukę, mogła by wykosić

zawartość baniaka, ale pozostaje jeszcze sump, gdzie się namnażają i komin, gdzie też jest las. Wtedy wystarczy odpowiednio stymulować

w tych miejscach różyczki, by wydzielały zarodniki, te zaś z prądem osadzą się w zbiorniku.

Uważam że w ten sposób można taką jedną sztukę wyżywić. Oczywiście, jeśli dużych osobników nie rusza, trzeba by je wybić chemią.

A ślimaka traktować nie jako broń zagłady ostatecznej, tylko bardziej jako ciekawostkę i uzupełnienie łańcucha.

Może to i ciekawy pomysł, ale trzymając tylko jedną sztukę jesteś narażony na jej zgon po kilku miesiącach - i co wtedy?

(Berghia żyje od 6-10 miesięcy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To będzie działać pod warunkiem że do komina nie dostaną się maluchy a maluchy prawie napewno dostaną się do komina i do rur...

Nie wiem jak to się dzieje ale u mnie małe krewetki potrafią przejść przez pracującą pompę obiegową i zawory i dzięki temu dostać się do zbiorników które są 1,8 metra nad podłogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega pisze o trzymaniu w baniaku jednej tylko sztuki, a jedna sztuka się nie rozmnoży, więc nie będzie maluchów

Edytowane przez marcinos75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie wiem czy one nie potrafią przechowywać materiału genetycznego tak jak na przykład gupiki. Miało by to sens ale nie w 200 litrach. Trzymanie 1 ślimaka w 200 litrach nie jest moim zdaniem rozwiązaniem bo ta aiptasia z komina i z rur będzie szybciej się mnożyć niż ten ślimak będzie ją zjadał. Z drugiej strony ślimaka może zjeść krewetka albo ryba. Te ślimaki nie żyją też zbyt długo.

Berghia ma swoje zalety i była by super rozwiązaniem w przypadku plagi aiptasi albo jeśli ktoś się bawi w akwakulturę i nie może wszedzie trzymać krewetek lub ryb. Tylko musi być trochę tańsza bo 5 ślimaków po 80 zł to spora kasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden ślimak zjada generalnie jedną lub dwie aiptasie (średniej wielkości około 5-7 cm) na dobę. Więc trzymając jednego są marne szanse pozbycia się dużej plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Konrad do dziela teraz, namnozysz i cena spadnie a popularnosc slimaka wzrosnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Problem polega na tym że ich hodowla wcale tania nie jest a popyt jest duży i z tego wynika cena. Muszą mieć dużo aiptasi a więc już mamy jeden poważny problem. Muszą mieć zbiornik w którym nie ma niczego co mogło by zjeść maluchy - drugi problem. Z tego co wiem po drodze pewnie się pojawi jeszcze z 10 problemów do rozwiązania...

To tak jak z krewetkami. Niby proste bo przecież on to robi. Ale wcale nie jest takie proste. Wiele lat w tym siedzę i ciągle napotykam na nowe problemy...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee, maudzisz :) Dasz radę :) Ja odpuszczę - nie ze względu na cenę, ale szkoda zwierzaki męczyć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zakupie Joe's Juice i będę pojedynczo eliminował szklane róże.

Jeśli Bergia może paść łupem ryb i krabów to cienko.

Z tego co wiem to krewetki też wybiórczo reagują na aiptasie, nie każda będzie się garnęła do tego.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas widuje Berghie, z lasu aiptasi zostały osobniki kilka mm. Mam slimaki dlugości 1cm jak i 3cm. Zapewne te małe to potomstwo(nigdy nie widziałem trzech w tym samym czasie więc pewności nie mam. Dwa ślimaki wpuściłem na jesień.

@nanokaczor jeśli faktycznie dajesz 160zł sztuka mogę odławiać.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chyba zakupie Joe's Juice i będę pojedynczo eliminował szklane róże.

Jeśli Bergia może paść łupem ryb i krabów to cienko.

Z tego co wiem to krewetki też wybiórczo reagują na aiptasie, nie każda będzie się garnęła do tego.

Wszystkie krewetki "na aiptasie" jedza aiptasie. Tak samo jak wszystkie krewetki czyszczące jedza pasorzyty a wszystkie krewetki na rozgwiazdy jedzą rozgwiazdy i wszystkie berghie jedzą aiptasie...

@#49 grzegorz88wroc jeśli masz duże berghie to chętnie kupię.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.