Skocz do zawartości
9866666

Ugryziony (?) favites pentagona

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem od dziś rana z favitesem pentagoną. Koral zacny, u mnie już z pół roku przy czym przyrósł ze 2 swoje wielkości (zaczął porastać w talerz nawet pod sobą... :) ). Wczoraj wszystko było w porządku. Dziś rano podaję codzienne kropelki do akwarium, patrzę a tam nie ma jednej mordki. Tkanka wygląda jakby była wygryziona. Nie mam pojęcia co to mogło spowodować. Nie mam ryb które mogły to zrobić (błazny, pictichromis, garbik, babki, salarias). Mógł to być np. wieloszczet?

Nie mogę dodać załącznika, więc zdjęcia poniżej. Zdjęcia robione na szybko rano, w jakości 16M, więc można się przyjrzeć. Koral wyciąga polipy w innych mordkach, więc ogólnie wygląda na zdrowego poza tą jedną mordką :(

20160202_080937.jpg 20160202_080947.jpg 20160202_081320.jpg

20160202_081647.jpg

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na mechaniczne uszkodzenie albo walka z jakimś innym LPSem.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na mechaniczne uszkodzenie albo walka z jakimś innym LPSem.

W pobliżu nie ma innych LPSów jak widać na zdjęciu całości. Favites był przytwierdzony ponad tydzień temu do tej nowej skałki i od tamtego czasu ładnie wyciągał polipy. Wczoraj nie wkładałem rąk nawet do akwarium więc własnie podejrzewam jakiegoś stwora - tylko co to może być. Wiem że miałem płazińca (nie wiem czy jest 2 razy w życiu go widziałem), mam wiele wieloszczetów. Ślimaki czy asteriny nawet nie interesują się tą tkanką


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie favites zjadał w tempie jednego polipa na noc robal podobny do eunice. Robił to od środka od strony szkieletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie favites zjadał w tempie jednego polipa na noc robal podobny do eunice. Robił to od środka od strony szkieletu.

Jakiś duży był? Złapałeś go czy w jakimś dipie moczyłeś favites? Ostatnio nic nowego nie dokładałem (poza kawałkiem suchej skały) więc to musiało być już


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 30 cm. Jest bardzo szybki i złapałem dopiero po wyjęciu skały gdzie siedział. Przed favites znikały inne korale. W Sarcopytchon wygryzł dziurę na wylot od skały do kapelusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dla potomności. Nie wiem co wygryzło jedną mordkę, ale już to się nie powtórzyło. Korala nie ruszałem, zregenerowała się praktycznie cała mordka już.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.