Skocz do zawartości
seicodriver

catalaphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do użytkowników w/w korala czy mogę go dac w bardziej zaciemnione miejsce czy musi mieć sporo światła?chodzi mi o opinie tych co mają a nie o inf np z reeflexu pozdro

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest w samym rogu gdzie jest najmniej światła już parę lat, podobnie jak akany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodziło mam ją w cieniu euphylli a mimo to od razu po zakupie się otworzyła więc chyba jej tam będzie dobrze..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też leży na dnie w cieniu euphylii i jest ok. ale ,,mięska'' też sporo zje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pisze lubi wciągnąć raz na jakiś czas małą stynke lub małże, u mnie już ma około 40 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jest umieszczona na dnie w rogu w cieniu innego korala, nie lubi zbyt dużego przepływu wody.

Raz, dwa razy w tygodniu dostaje kawałek krewetki i wtedy z radości mocniej pompuje wszystkie końcówki.

Rośnie wolno, ale widać jak się powiększa szkielet.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszecie o tym dokarmianiu,jakoś wierzyć mi się nie chce że catalphylia LPS który żywi się światłem,zooxantelami,I drobniutkim planktonem wcina krewetke...mógł by ktoś z was wstawić zdjęcie jak wasze korale jedza, ona maa też kilka otworów gębowych karmicie do każdego czy tylko do jednego?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją catkę kupiłem dwa lata temu była wielkości 2 złotówki oczywiści 1 mordka(widac ją w moim wątku z 30l). Obecnie po napompowaniu jej średnica dochodzi do 10cm - 3 mordki, pierwsza oczywiście największa.Pół roku temu biedny 5cm escenius stigmatura został przez któregoś z korali w nocy poparzony i niestety odszedł.Świeżego ,,nieboszczyka'' położyłem na koralu ( w przyrodzie nic nie ginie},Po 15 minutach ta ,,podstawowa'' mordka miała go ułożonego pionowo a po 1 godzinie znikną w czeluściach korala. Mordka otwarła się przy tym do średnicy ok.1,5 cm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć na ile się u mnie otwiera bo jak dostaje kawałek krewetki to się tak zamyka na niej, że nic nie widać, ale musi się skutecznie otwierać, że daje radę. Dodatkowo taki kawałek krewetki przed podaniem lekko miażdżę palcami, żeby go zmiękczyć.

Trachyphyli to nawet nie muszę miażdżyć- spory kawałek wciąga bez problemu, nawet blastomusa lubi dostać do każdej mordki po małym kawałku. Jedynie caulastrea wyłapuje tylko z wody i widywałem, że też potrafiła zjadać małe kawałki. LPS-y są żarłoczne i agresywne. Raz widziałem jak przypadkiem wężowidło trafiło na trachyphylię i ta potraktowała je jako pokarm.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją catkę kupiłem dwa lata temu była wielkości 2 złotówki oczywiści 1 mordka(widac ją w moim wątku z 30l). Obecnie po napompowaniu jej średnica dochodzi do 10cm - 3 mordki, pierwsza oczywiście największa.Pół roku temu biedny 5cm escenius stigmatura został przez któregoś z korali w nocy poparzony i niestety odszedł.Świeżego ,,nieboszczyka'' położyłem na koralu ( w przyrodzie nic nie ginie},Po 15 minutach ta ,,podstawowa'' mordka miała go ułożonego pionowo a po 1 godzinie znikną w czeluściach korala. Mordka otwarła się przy tym do średnicy ok.1,5 cm.....

Nie widziałem żeby catalaphyllia potrafiła się podzielić w akwarium, podrzuć jakieś zdjęcia przed i po :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby catalaphyllia potrafiła się podzielić w akwarium, podrzuć jakieś zdjęcia przed i po :)

Źle mnie zrozumiałeś...Przecież napisałem że urósł z 2cm do 10cm.Specjalnie napisałem ,,mordka'' a nie głowa czy polip, może miałem użyc określenia ,,otwór gębowy''. Wiadomo że catka ma jednolitą, często pofałdowaną tkankę i w niej tworzą się wraz ze wzrostem kolejne ,,otwory gębowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober z tym dokarmainiem to prawda ja kiedyś widzialem w sklepie jak duza catalapyhyllia dorwala caliem spora dolabelle chyba spadła na nią z szyby i prawie w połowie już była w konsumpcji nawet biedaczysko barwnik wypuściła jakby nie obsługa sklepu to by było po ślimaku


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dam swojej dzisiaj stynke.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I daj znać czy pozarla;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po podaniu kawałka krewetki:

Catalaphylia

w przypadku trachyphylii lepiej widać proces pochłaniania:

Trachyphylia1

Trachyphylia2

Trachyphylia3

Trachyphylia4

a tak się zwija blastomusa, też z kawałkami krewetki w każdej mordce:

Blasto


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka Tracha:)

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będe moją musiał :welcome: tez podkarmić stynką dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.