Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to valonia jak nie zadziałasz to się rozsieje po całym akwarium. Wyjmij korala i zeskrob to i dobrze opłucz solanką albo wodą RO tylko w to miejsce co jest walonia i powinno pomóc. Opisałem Tobie moją walke z tym glonem na nowym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to valonia jak nie zadziałasz to się rozsieje po całym akwarium. Wyjmij korala i zeskrob to i dobrze opłucz solanką albo wodą RO tylko w to miejsce co jest walonia i powinno pomóc. Opisałem Tobie moją walke z tym glonem na nowym forum.

Ok dzieki maciek dostałem twoje info na nowym forum:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Minęło kilka tygodni od czasu ostatniego posta... Co się zmieniło przez te kilka tygodni? Kilka rzeczy:) Przybyły mi dwie nowe szczepki - Euphyllia paraancora oraz Briareum super fluo. Jednym z elementów, które zacząłem zauważać to również powoli stabilizujące się wartości parametrów. Choć większość parametrów utrzymuje się na zadowalającym poziomie to z dwoma rzeczami miałem\mam zagwostkę... Napisałem miałem ponieważ chodziło o kH które spadało mi do wartości 6 ppm, a które podniosłem do 7 ppm poprzez codzienne stosowanie roztworu z sody oczyszczonej...tanie i skuteczne:)

Druga i dużo grubsza sprawa, z którą cały czas mam problem to wysokie NO3 (wartości 10-25, przy PO4 = 0) W ostatnim czasie dokonałem kilku zmian by temu zaradzić - pozbyłem się z kaskady węgla aktywnego i Purigenu a włożyłem Siporax; obecnie kaskada jest wyłożona żywą skałą i Siporaxem. Myślę również o wódce ale czytałem, że wódka nie obniży azotanów gdy mam zerowe fosforany. Czytałem także o sztucznym podniesieniu PO4 stosując NaH2PO4 - tylko nie wiem czy warto w to wchodzić na tym poziomie. Tak więc mam duży dylemat co robić! Jeśli macie jakieś sugestie proszę Was piszcie!

Kolejnym zauważalnym elementem w wyglądzie zbiornika, który zaczyna mi się nie podobać są rozprzestrzeniające się długie pojedyńcze brązowe nitkowate glony oraz coraz większa ilość Valonii. Nie wiem czy poprawnie myślę ale intuicja podpowiada mi, że mogą mieć one związek z wysokimi azotanami.

Próbowałem szczotkować skałę obrośniętą tymi brązowymi nitkowatymi glonami (czy wiecie jak one się zwą?) ale one nie schodzą - mocno się trzymają. Z Valonią narazie nie walczę chociaż powoli chyba będę musiał ją zacząć usuwać. Czy macie i znacie sposoby na walkę z tymi glonami, przede wszystkim z tymi brązowymi nitkowatymi bo bardzo szpecą zbiornik!

Dzisiejsze parametry:

  • sól: 1.024
  • pH: 8.2
  • PO4: 0
  • NO3: 10 - 25 (bliżej 25)
  • kH: 7
  • Mg: 1190
  • Ca:420

Jeśli chodzi o resztę ekipy to mają się raczej dobrze - moje dwa błazenki snowflakes wcinają suchy pokarm z nawet większą ochotą niż mrożonkę, mój żółty Gobidon ostatnimi czasy pływał z lekka nakropiony białymi plamkami ale zacząłem dodawać czosnku do pożywienia i jakby lepiej. Mój pustelnik chyba znalazł kryjówkę bo w dzień już go nie widuję. Moja krewetka czyszcząca robi się coraz większa, natomiast moje dwie Sexy Shrimps mam na sprzedaż :) A oto kilka zdjęć zbiorniczka z dziś :)

I jeszcze jedno pytanko do Was - co to za ślimaki i czy do czegoś się przydają :)wp-1466966990735.jpg?w=680

Krótki filmik z dnia dzisiejszego:)

Dzięki za uwagę, wszelkie sugestie i rady...

post-26174-0-92579200-1467146330_thumb.jpg

post-26174-0-71332300-1467146373_thumb.jpg

post-26174-0-64762200-1467146374_thumb.jpg

Edytowane przez Marco800 (wyświetl historię edycji)

Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.