Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś słyszał coś lub sam stosuje metodę DSR ?

http://reefhub.pl/metoda-dsr-dutch-synthetic-reefing/


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś w stanie powiedzieć coś więcej o tej metodzie ?

Lub objaśnić kalkulator zamieszczony na tej stronie ?


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję DSR już od roku. Przemek zadaj konkretne pytania, to otrzymasz odpowiedź.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest zadać konkretne pytanie nie znając metody...

No ale zobaczmy.

Interesuje mnie generalnie wszystko związane z tą metodą.

Jak wygląda prowadzenie akwarium DSR ?

Jakie preparaty są używane ?

jak wyliczać proporce tych preparatów ?

Opis (objaśnienie) kalkulatora zamieszczonego w linku (może ktoś używa):

https://drive.google...QVViMWs&usp=sha

może jakieś przydatne linki z których korzystacie ?

lub z których zaczynaliście ?

Wiem że ludzie sami z siebie raczej nie chętnie dzielą się takimi informacjami, nie wiem czemu może nie chce się nikomu pisać.....

Podajcie linki sam poczytam, choć nie ukrywam że wolałbym pomoc osoby która już używa tą metodę.

Edytowane przez PrzemasLKR (wyświetl historię edycji)

180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest zadać konkretne pytanie nie znając metody...

No ale zobaczmy.

Interesuje mnie generalnie wszystko związane z tą metodą.

Jak wygląda prowadzenie akwarium DSR ?

Jakie preparaty są używane ?

jak wyliczać proporce tych preparatów ?

Opis (objaśnienie) kalkulatora zamieszczonego w linku (może ktoś używa):

https://drive.google...QVViMWs&usp=sha

może jakieś przydatne linki z których korzystacie ?

lub z których zaczynaliście ?

Wiem że ludzie sami z siebie raczej nie chętnie dzielą się takimi informacjami, nie wiem czemu może nie chce się nikomu pisać.....

Podajcie linki sam poczytam, choć nie ukrywam że wolałbym pomoc osoby która już używa tą metodę.

Proszę przeczytaj ze zrozumieniem artykuł na Reefhub.pl, a potem poszukaj tematu o DSR na reefclub.pl



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

Mobilnie z Huawei Honor 7. Pozdrawiam Przemek.


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie można kupić chemię potrzebną do DSR. Chciałbym wprowadzić tą metodę przy starcie baniaczka i samemu stworzyć wodę morską. Do tego potrzebowałbym elementów podstawowych wchodzących w skład wody tj. chlorek sodu; chlorek wapnia; chlorek magnezu; siarczan magnezu; chlorek potasu; wodorowęglan sodu; stront; bor; jod; żelazo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na allegro wszystkiego nie kupisz. Aktualnie z tego co wyczytałem można zakupić startpakiety w Holandii przeznaczone specjalnie pod DSR i pod kalkulator do tej metody. Zastanawia mnie czy ktoś próbował zastępować poszczególne sole dostępne na naszym rynku i jakie były efekty. Chodzi mi o czystość poszczególnych preparatów. Z łatwo dostępnych u nas w kraju znalazłem NaCl, NaHCO3 CaCl2 MgCl2 MgSO4 KCL. Problem mam z Sr B I Mn. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warchem - Wa-wa.

Niektóre preparaty dostępne tylko przez ich stronę ... przez allegro nie kupisz.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle o tym i dobrze ze juz ktos to zaczal, zawsze bedzie mozna zaczerpnac opini , mieszkam w holandii i w kazdym sklepie jest w pyte produktow dsr ale dla mnie to troche czarna magia, ale juz na holenderskich forach czytałem o tej metodzie bez wymiany wody, ciekawe tylko jak ma sie to cenowo

jak chcecie do czestochowy moze bym mogl wam przez kogos dotransportowac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.